فهرست
برانکو خالق معجزه شیرین می‌شود؟
برانکو خالق معجزه شیرین می‌شود؟

برانکو خالق معجزه شیرین می‌شود؟

آی اسپورت - ایوانکوویچ به خوبی ما را می‌شناسد. ایرانی‌های رمانتیک و دراماتیک و عاشق معجزه هستند. برانکو در شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ فرصت رسیدن به یک معجزه شیرین را دارد. او عاشق رقصیدن در چنین میدانی است.

کروات‌ها در سال ۱۹۹۸ در حالی که برای اولین بار در جام جهانی فرانسه شرکت می‌کردند به مقام سوم رسیدند و داور شوکر که امروز یک مدیر برجسته در فوتبال این کشور است را صاحب کفش طلائی آن تورنمنت دیدند و در آن سال یک کمک‌مربی به نام برانکو ایوانکوویچ معجزه را تجربه کرد اما اگر در نیمه‌نهائی میزبان حریف‌شان نبود شاید معجزه بزرگ‌تری رخ می‌داد. فینال کروات‌ها که بیست سال بعد به واقعیت رسید.

ایوانکوویچ در سال ۲۰۰۲ وقتی استادش بلاژویچ نتوانست موفق شود تیم ملی ایران را به اولین جام جهانی آسیائی برساند سرمربی تیم ملی امید شد. او در سئول، علی دائی که سهمیه تیم بزرگسالان بود را هم از دست داد ولی به فینال رسید و از قهرمانی ایران در بازی‌های آسیائی ۱۹۹۸ دفاع کرد و این آخرین افتخار ما در این بازی‌ها تا به امروز بود.

برانکو ایوانکوویچ می‌توانست معجزه دیگری در سال ۲۰۰۴ رقم بزند و تیم ملی ایران را به فینال بازی‌های جام ملت‌های آسیا پس از نزدیک به ۲۸ سال برساند اما یک اخراج و یک پنالتی بچگانه در نیمه‌نهائی این معجزه را میسر نکرد و این آخرین حضور تیم ملی ما در جمع ۴ تیم برتر آسیا تا به امروز است.

برانکو را در جام جهانی ۲۰۰۶ له کردیم. او رفت اما در لیگ پانزدهم او تا آستانه یک شبه معجزه رفت و نزدیک بود قهرمانی بزرگی را برای تیمی بیاورد که کاپیتان تیمش ناگهان فوت کرد و شروع اسف‌باری داشت اما بازی آخر معجزه رخ نداد و برانکو نتوانست تفاضل گل را شکست دهد و دومی تلخ هم امتیاز با قهرمان را کسب کرد.

برانکو به یک فینال دیگر رسیده است. فینالی که به واقع معجزه است. آنها با محرومیت از فصل نقل و انتقال و مصدومیت ماهینی و عالیشاه و محرومیت نعمتی پای به میدانی می‌گذارند که باید دو گل را جبران و گلی نخورند و سپس برای قهرمانی گل دیگری هم بزنند. برانکو ایوانکوویچ یک فینالیست غیرمنتظره این بازی‌ها بود و شاید کمتر کسی فکر می‌کند یک تیم ایرانی که با این مشکلات مواجه است پس از سال‌ها فینالیست شود اما این اتفاق رخ داده است.

برانکو ایوانکوویچ می‌داند جدال روز آخر سخت است و شاید به همین دلیل در لیگ‌های شانزدهم و هفدهم سرنوشت قهرمانی را زود روشن کرد. او نمی‌خواهد آن حسرت را تجربه کند که در سال ۲۰۰۴ در تیم ملی و با پرسپولیس در لیگ ۱۵ داشت. برانکو ایوانکوویچ می‌داند که او و شاگردانش تا به امروز کاری کرده‌اند کارستان اما طعم شیرین معجزه قهرمانی آسیا می‌تواند او را به مردی فرامو‌ش‌نشدنی در فوتبال این دیار تبدیل کند.

۱۰۷۸ ۴  
آی اسپورت
2018-11-09 00:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
برانگو یه درصدی
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۰۲:۰۶
آره از همون معجزه هایی که واسه آنگولا خلق کرد و این تیمو تو جام جهانی 2006 تو یک قدمی صعود از گروهمون قرار داد:)))
۲ ۱
شوفردلال
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۳:۲۳
ادم یه درصدی باشه ولی تو کشورش دست مایه طنز و سرگرمی نباشه. میگی نه از شوفر دلال بپرس
۹
6
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۳۶
با مصدومیت عالیشاه شرایط خیلی سخت شده. واقعا نبرد نابرابریه
۹
پریناز
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۵۴
فردا برانکو گند میزنه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر