فهرست
کمی آهسته‌تر آقا جلال!
کمی آهسته‌تر آقا جلال!

کمی آهسته‌تر آقا جلال!

آی اسپورت - بازی حذفی با نود ارومیه در حضور چیزی حدود 5هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی برگزار شد تا همین مسئله دستمایه انتقاد تند سیدجلال حسینی از هواداران پرسپولیس شود. کاپیتان قرمزها در میکس‌زون گفت: «هواداران ما فریب خوردند و بازی را جدی نگرفتند. اگر آنها می‌آمدند، شرایط برای ما بهتر می‌شد و جوانان ما برای بازی با السد آبدیده می‌شدند، اما هواداران فریب خوردند و نیامدند.» این حرف‌های جلال احتمالا در راستای همان عادت ستودنی او برای تحریک تیم و طرفداران و انجام بیشترین تلاش ممکن است. با وجود این به‌نظر می‌رسد این بار جلال کمی زیاده‌روی کرده؛ چرا‌که تحت هیچ شرایطی نمی‌شد در مسابقه‌ای با این سطح، انتظار حضور تماشاگران پرشمار را داشت.

در خود اروپا هم مسابقات درجه 2 و 3، با استقبال کمتری مواجه می‌شود؛ چنان‌که در این سال‌ها به دفعات دیده‌ایم حتی دیدارهای حذفی بارسلونا و رئال مادرید با حضور فیکس مسی و رونالدو هم با سکوهای عمدتا خالی برگزار شده است. طبیعی است که وقتی پرسپولیس در نخستین بازی حذفی‌اش باید به مصاف تیمی گمنام از لیگ دسته پایین‌تر برود، تماشاگران هم میل چندانی به حضور در استادیوم نخواهند داشت. وقتی 2 بازی در فاصله 5روز برگزار می‌شود و از قضا مسابقه دوم مهم‌ترین بازی یک دهه گذشته باشگاه است، طبعا هواداران هم ترجیح می‌دهند دیدار اول را از تلویزیون ببینند و برای حضور در مسابقه دوم آماده شوند. این اسمش «مدیریت» کردن است و اصلا شایسته این همه گله و شکایت نیست.

اجازه بدهید یک مثال بزنیم؛ هواداران پرسپولیس از داربی اخیر تهران استقبال بسیار خوبی به عمل آوردند. آنها حتی بلیت استقلالی‌ها را هم خریدند تا در ازای خالی‌ماندن بخشی از صندلی‌های اردوگاه رقیب، خودشان به‌طور متراکم و بعضا ایستاده بازی را تماشا کنند. با وجود این، بازیکنان پرسپولیس در آن مسابقه نمایش چندان شورانگیزی نداشتند. پرسپولیسی‌ها سعی کردند آن بازی را با کمترین هزینه ممکن اداره کنند؛ چون 5روز بعد باید به مصاف السد می‌رفتند و تحت هر شرایطی آن مسابقه از اهمیت بیشتری برخوردار بود. خود تماشاگران روز داربی هم که ساعت‌ها برای تماشای یک بازی ضعیف انتظار کشیدند، بعد از پیروزی شیرین دوحه متقاعد شدند که بازیکنان برای اتخاذ این استراتژی حق داشتند. به این ترتیب به‌نظر می‌رسد ملامت هواداران از سوی حسینی چندان عادلانه نیست؛ به‌ویژه که آنها در این سال‌ها همیشه پشت تیم بوده‌اند و قطعا روز سه‌شنبه هم ورزشگاه را پر خواهند کرد.

همشهری ورزشی

۱۲ ۶  
آی اسپورت
2018-10-20 15:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
امید
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۶
سید یه کمی تند رفت و یه کمی هم ننه من غریبم بازی درآورد. سید بدونه الگوی فوتبالی ما برانکوی کبیر هست نه کیروش حقیر ایرادگیر. برانکویی که بهانه نمیاره و از مسئولیت فرار نمیکنه و با تمام وجودش کار میکنه و تعهد فوق العاده ای به باشگاه و هواداران داره. سید هم باید مثل برانکو باشه و مشکلات را به رسانه ها نیاره
سجاد
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۰۸:۳۱
آخه بدبخت حقیر، برو حرفهای سیدّت رو بخون ببین خود برانکو ازش خواسته گله و شکایت کنه تو رسانه ها، مخصوصا اون شب تو برنامه نود و البته قبل و بعدش. خدایی تو این سایت منگل تر از تو ندیدم. راستی از بیلسا چه خبر ؟ ! :)
۱
سجاد
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۰۸:۳۱
آخه بدبخت حقیر، برو حرفهای سیدّت رو بخون ببین خود برانکو ازش خواسته گله و شکایت کنه تو رسانه ها، مخصوصا اون شب تو برنامه نود و البته قبل و بعدش. خدایی تو این سایت منگل تر از تو ندیدم. راستی از بیلسا چه خبر ؟ ! :)
diako
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۰۱
یکی از دلایلی که کمتر تماشگر به ورزشگاه ها میره مشکلات اقتصادیه اینو در نظر داشته باشد
علیرضا
شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۱۰
آقای جلال حسینی عزیز که همه به ارزش های فنی و اخلاقی ات معترف هستند و حتا کارلوس کیروش هم به این امر معترف است، لطفا کمی منصفانه تر موضع بگیر در مورد هوادارانی که در این شرایط سخت اقتصادی در استادیومی با 200 ایراد کارشناسی کنفدراسیون فوتبال آسیا و با وجود معذوریت های حمل و نقل و سایر مایحتاج در ورزشگاهی دور از شهر باید در یک هفته برای دیدن دو بازی بیان استادیوم! مگر مردم عادی قرارداد سالانه یک میلیاردی و بیشتر می بندند که بتوانند آسوده خاطر از نان سفره خانواده بزنند و آن را خرج حمایت از حتا قهرمانی تیم محبوب خود در آسیا کنند!؟ جلال عزیز، لطفا فراموش نکنید که شما فوتبالیست های محبوب هم در این شرایط اقتصادی سخت حامی اقتصاد ملی نیستید و اگر با شما قراردادهای نصف رقم کنونی بیندند به دیار اعراب و سرزمین شیوخ خلیج فارس ما و خلیج مجعول عربی آن ها کوچ می کنید! عزت زیاد. به امید پیروزی های پرشکوه پرسپولیس کبیر در بازی های آسیایی و تیم ملی عزیز در جام ملت های آسیا...
۲
احسان
يكشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷، ۰۸:۴۹
سید جلال فوتبالش رو در ملوان شروع کرد و چهره شد بعد به نفت تهران رفت و از آنجا به همراه بیرانوند و ...به دعوت کی روش به تیم ملی رفت و پس از سه سال به پرسپولیس رفت و ادامه مسیر داد ، برایش آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر