فهرست
راز پيشرفت آدام؛ برای برانکو عجيب نبود
راز پيشرفت آدام؛ برای برانکو عجيب نبود

راز پيشرفت آدام؛ برای برانکو عجيب نبود

آی اسپورت - آنهایی که هر روز تمرين پرسپوليس را می‌بينند و نزديک به تيم هستند از درخشش آدام همتی در بازی با سپيدرود چندان شگفت‎زده نشدند. پيشرفت آدام از سال گذشته تا اين فصل ملموس بوده و با اينکه در همين کمبود بازيکن، بازی کردن براي او در ترکيب اصلی سخت و شبيه غيرممکن است اما در اندک دقايقی که همتی وارد زمين شده، می‌شد نشانه‌های پيشرفت را در او ديد.

اين دومين فصل حضور آدام يا درست‌تر آدم در پرسپوليس است. فصل قبل او در برد درخشان مقابل ذوب‌آهن در تهران تنها دقايقی کوتاه به ميدان رفت و ديگر روی بازی را نديد. درست قبل از بازی رفت با الجزيره در مرحله يک‎هشتم نهایی ليگ قهرمانان برانکو در هتل ابوظبی آدام را کنار کشيد و به او گفت: «مي‌خواهم فصل آينده از تو در دفاع راست استفاده کنم چون به احتمال زياد صادق محرمی از ما جدا می‌شود. قراردادت را تمديد کن تا ببينم پيشرفتت چطور خواهد بود. درست است که تو می‌توانی در سمت چپ و راست خط ميانی بازی کنی اما می‌خواهم به عنوان مدافع راست روی تو کار کنم و ببينم پيشرفتت چطور خواهد بود.»

آدام تمرينات پيش‌فصل در کرواسی را با انگيزه آغاز کرد اما آنچه باعث شد پيشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته باشد تمرينات اختصاصی‌اش بود که شماره21 سر به زير تيم را از ساير نيمکت‌نشين‌ها جلو انداخت. تقريبا هر روز آدام را يک ساعت قبل از بقيه در ورزشگاه شهيد کاظمی می‌شد پيدا کرد که يا به تنهایی يا با طاهرخانی و شريفی مشغول تمرين است. آدام تبديل به مدافع راست نشد و در همان خط هافبک ماند اما در تمرينات ساعت‌ها روی سانتر، شوت، کات‌بک و ... کار کرد و روز بازی با سپيدرود دقيقا همان کاری را کرد که در تمرينات مدام انجام می‌داد. اينجا هم حرکات او اعضای کادر فنی را ياد تمرينات مکررش در ورزشگاه شهيد کاظمی می‌انداخت و انگار صحنه‌ها تکراری بود.

نمايش دلپذير همتی از لحظه ورود نشان می‌داد چقدر آماده است. هنوز چند ثانيه از حضورش در زمين نگذشته بود که لب خط بازيکن سپيدرود را جا گذاشت و با خطا سرنگون شد تا از حريف اخطار بگيرد. لحظه‌ای بعد با فراری تماشایی و کات‌بکي دقيق نوراللهی را در موقعيت گل قرار داد که حاصل اين توپ کرنری شد که در نهايت همان گل فوق‌العاده را رقم زد. اتفاقا آدام روی چنين شوت‌هایی هم به شدت تمرين کرده بود و انگار در ورزشگاه شهيد کاظمي در ظل گرما به دروازه خالی شوت می‌زد.

همتی بعد از باخت‌هاي سنگين مثل شکست عجيب به الهلال در نيمه‌نهایی فصل قبل ليگ قهرمانان همواره مورد طعنه منتقدان قرار مي‌گرفت و خيلی‌ها درباره دليل حضورش در پرسپوليس می‌گفتند اما اين بازيکن با پيشرفتی که داشته ثابت کرد پرسپوليس پولش را دور نريخته است. آدام در هر هفت بازی اين فصل پرسپوليس به عنوان بازيکن ذخيره به ميدان رفته و در دو بازي آسيایی مقابل الدحيل هم بازی کرده که در ديدار برگشت و در همان دقايق کوتاه حضورش در زمين نمايش بسيار دلپذيری داشت.

همتی 24 ساله که در تورنتو کانادا متولد شده خيلي حرفه‌ای فکر می‌کند و رفتار متعادلی در بيرون زمين دارد. او با رادوشوويچ و فرزاد حبيب‌اللهی آناليزور تيم که انگليسی حرف می‌زنند ارتباط بيشتري دارد اما با هيچ کس مشکلی ندارد و البته در تمام اين مدت هيچ بازيکنی به او بند نکرده که در تيم جایی اشغال کرده و کارایی ندارد. آدام پسر واقع‌بينی است و در تمام اين مدت با نيمکت‌نشينی‌اش کنار آمده اما دقايقی که در ميدان حضور دارد متناسب با سرعت پيشرفتش در پرسپوليس نيست. با اين حساب شايد بهتر باشد او در نيم‌فصل دوم و مقطعی که سروش و ترابی به خط ميانی اضافه می‌شوند به عنوان بازيکن قرضی به تيم ديگری برود تا بيشتر بازی کند و بيشتر ديده شود اما وسوسه حضور در پرسپوليس و توی چشم ماندن می‌تواند حتی بازيکن منطقی و واقع‌بينی مثل همتی را هم وسوسه کند؛ به خصوص که بعد از اين گل تازه خيلی‎ها آدام را شناخته‌اند و از اين به بعد منتظر بازی‌های بهتری از او خواهند ماند.

شرکت پیشکسوتان کهن پرسپولیس

۳۱ ۱  
آی اسپورت
2018-09-25 17:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
امید از تفت
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۲۲
طاهرخانی و حسین پور و اسدی نفرات بعدی هستند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر