فهرست
پروین: پورحیدری به پرسپولیس بی‌احترامی نمی‌کرد
پروین: پورحیدری به پرسپولیس بی‌احترامی نمی‌کرد

پروین: پورحیدری به پرسپولیس بی‌احترامی نمی‌کرد

آی اسپورت – به تازگی دومین سالگرد درگذشت منصور پورحیدری پیشکسوت بزرگ باشگاه استقلال را پشت سر گذاشته‌ایم. علی پروین به عنوان اسطوره پرسپولیسی‌ها چند روز پیش در مراسم بزرگداشت پورحیدری که در کمپ باشگاه استقلال برگزار شد شرکت کرد. او امروز در مصاحبه با خبر آنلاین درباره پورحیدری حرف زده است:

استقلالی‌ها باید افتخار کنند

خدا رحمتش کند، چقدر زود یکسال شد. عمر ما با چه سرعتی می گذرد. هنوز هم آدم به راحتی باور نمی کند که چنین مردی را از دست داده ایم. با اینکه ما همیشه رقیب یکدیگر بودیم اما هرگز من کوچکترین توهین یا بی‌احترامی از او ندیدم. منصور از آن دسته آدم‌هایی بود که با تمام فوتبالیست ها و مربیان فرق داشت. من او را بیشتر از آن چیزی میشناختم که مردم می شناختند چون هم در دوره فوتبال کنار هم بودیم و هم در دوران مربیگری.  رقیب و رفیق همدیگر بودیم. استقلالی ها باید افتخار کنند که سال ها چنین مربی و مدیری در باشگاه شان روی کار بوده است. هر دو قهرمانی استقلال در آسیا با حضور منصور بود. اینها افتخارات کمی برای یک چهره فوتبالی نیست. البته ناگفته نماند او در تیم ملی هم افتخارات بزرگی از خود برجای گذاشت و شاگردان زیادی داشت. به هرحال منصور خیلی حیف شد.

با کسی درددل نمی‌کرد

منصور آدم توداری بود و زیاد حرف نمی زد با این حال همه را دوست داشت و همه هم دوستش داشتند. یکسری صحبت ها می کردیم. او فقط از دوران سخت بیماریش می گفت اما این طور نبود که بخواهد برای کسی درددل کند. همه چیز را در دل خودش می ریخت. رفیق خیلی خوب و آدم محترمی بود. من همیشه این موضوع را گفتم که بین استقلالی‌ها منصور و ناصر حجازی خدابیامرز چیز دیگری بودند. ناصر هم خیلی حیف شد. من با او هم خاطرات خیلی زیادی داشتم، درست مثل منصور. ما کنار اینها دربی‌های زیادی را تجربه کردیم و بالا و پایین فوتبال را دیدیم اما حالا دیگر هیچ کدام شان در بین ما نیستند.

منصور و ناصر همه کاره استقلال بودند

هنوز هم فکر می‌کنم استقلال یتیم شده است. به هر حال این دو نفر همه کاره استقلال بودند. آنها برای این باشگاه زحمات زیادی کشیدند شما بروید و تاریخ را نگاه کنید که منصور در هر دو قهرمانی آسیا بوده؛ ناصر هم بوده. ناصر با ما به جام جهانی آرژانتین آمد. او برای استقلال خیلی زحمت کشید و تیمش را تا فینال قهرمانان باشگاه های آسیا  پیش برد. ناصر و منصور هم بازیکنان بزرگی برای استقلال بودند و هم مربیان بزرگی. متاسفم که امروز باید بگویم عمرشان به دنیا نبود. البته همه ما همین هستیم و روزی باید با دنیا خداحافظی کنیم ولی خدا را شکر که منصور پاک از دنیا رفت و همه در موردش خوب می گویند. این عزتی است که خدا به آدم می دهد.

دلش از بی‌حرمتی‌ها خون بود

منصور از بی احترامی هایی که در ورزشگاه ها صورت می گرفت، دلش خون بود. همیشه این موضوع را می‌گفت که نباید بر سر استقلال و پرسپولیس با هم بجنگیم چون ما با هم برادریم. هنوز هم جای خالی منصور را روی نیمکت استقلال و حتی در باشگاه استقلال حس می کنم. آن طور نیست که ما به سادگی افرادی مثل منصور پورحیدری را به دست آورده باشید و به سادگی آنها را از دست بدهیم. متاسفم که باید بگویم در اواخر عمرش درد زیادی را تحمل کرد. منصور می‌توانست همین حالا هم سرمربی موفقی برای استقلال باشد. عمرش به دنیا نبود، خدا رحمتش کند.

اصلا اهل کری خوانی نبود

این که می گویید، حتی یکبار هم پیش نیامد. در معرفت، پورحیدری رو دست نداشت. ما همدیگر را خیلی دوست داشتیم و برای هم احترام قائل بودیم. نه تنها برای منصور بلکه من برای همه استقلالی ها احترام قائل بودم. او هم همین حس را نسبت به پرسپولیسی‌ها داشت. منصور پورحیدری سرمربی تیم ملی بود و شرایط را راحت تر درک می‌کرد. اصلا اهل کری خوانی نبود، درست شبیه ناصر خدابیامرز. او هم همین طور بود. ناصر هم تا جایی که من یادم می‌آید هیچ وقت علیه پرسپولیس حرفی نزد و همیشه محبوب پرسپولیسی ها بود. منصور و ناصر جزو باشخصیت ترین بازیکنان و مربیان استقلال بودند. اگر آنها امروز بودند، می توانستند کمک‌های زیادی به این باشگاه کنند اما متاسفانه دیگر در جمع ما نیستند.

۱۷    
آی اسپورت
2018-11-08 08:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر