فهرست
پارادوکس پرسپولیس در آسیا؛ پادشاه خانگی
پارادوکس پرسپولیس در آسیا؛ پادشاه خانگی

پارادوکس پرسپولیس در آسیا؛ پادشاه خانگی

آی اسپورت- پرسپولیس در دو بازی خانگی آسیایی خود منسجم و با احتیاط در خط هافبک تدافعی حاضر شد اما در تک بازی خارج از خانه برانکو تا اندازه‌ای دست کامیابی‌نیا را برای حضور در خط حمله باز گذاشت که السد نهایت استفاده را از گپ ایجاد شده در این بخش از زمین برد.

مقایسه عملکرد پرسپولیس در ۳ بازی ابتدایی لیگ قهرمانان آسیا نشان می‌دهد برانکو حساب ویژه‌ای روی مدافعان کناری خود باز کرده و البته برای پر کردن جای خالی آن‌ها از دو هافبک تدافعی‌اش استفاده می‌کند. این ترفند اما اگرچه در دو بازی خانگی پرسپولیس به خوبی اجرا شد اما ناقض اجرا شدن‍‌اش در قطر و برابر السد پرسپولیس را زمین‌گیر کرد.

پوزیشن میانگین ۲ هافبک تدافعی و دو مدافع کناری پرسپولیس در بازی با نسف قرشی را در تصویر اول می‌بینید.

این تصویر نشان می‌دهد که ربیع‎‌خواه عقب‌تر از ماهینی وظیفه دفاعی بیشتری داشته و ماهینی هم در غالب دقایق بازی از نیمه زمین خودی عبور نکرده تا انصاری و محرمی با خیال راحت بتوانند به نقش هجومی خود بپردازند. نقشی که هر دو هم در آن موفق بودند. هم مدافع راست و هم مدافع چپ پرسپولیس در آن بازی ۲ پاس کلیدی فرستادند و هر کدام یک پاس گل هم به نام خود ثبت کردند.

پوزیشن میانگین دو هافبک تدافعی و دو مدافع کناری پرسپولیس در بازی با السد قطر را در تصویر بعدی می‌بینید.

تصویری که نشان می‌دهد فاصله‌ای بزرگ بین کامیابی‌نیا و ربیع‌خواه در مرکز زمین وجود دارد. گپی که السد هم از آن استفاده کرد و بارها پرسپولیس غافلگیر شد. حضور متداوم کامیابی‌نیا در نیمه زمین السد باعث سردرگمی مدافعان کناری قرمزها هم شده بود و بین ماندن برای دفاع و نفوذ برای شرکت در حملات در نوسان بودند. در این بازی نه ماهینی و نه انصاری نتوانستند عملکرد قابل قبولی داشته باشند و بدون ثبت حتی یک پاس کلیدی کار خود را در شب شکست تلخ پرسپولیس به پایان رساندند.

پوزیشن میانگین دو هافبک تدافعی و دو مدافع کناری قرمزها در بازی با الوصل را در تصویر آخر می‌بینید که دوباره برانکو گپ بین دو هافبک تدافعی‌اش را پر کرد تا دست پر از زمین بازی خارج شود.

تصویری که نشان می‌دهد ماهینی و کامیابی‌نیا کاملا در نیمه زمین خودی مشغول انجام وظیفه بودند تا فضا برای نفوذ انصاری و محرمی فراهم شود و سرخپوشان با از دست دادن توپ غافلگیر نشوند. این بازگشت به مدل بازی با نسف قرشی دوباره مدافعان کناری پرسپولیس را راه انداخت. انصاری با ثبت ۴ پاس کلیدی یکی از بهترین نمایش‌هایش را اجرا کرد. محرمی هم در سمت راست نقش مهمی در حملات پرسپولیس داشت و ۳ سانتر انجام داد. محرمی یک بار هم با شوت شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که با سیو دروازبان الوصل ناکام ماند.

آمارها نشان می‌دهد برانکو برای تداوم نتیجه‌گیری نیاز به تداوم اجرای نقشه‌های بازی با الوصل و نسف قرشی دارد. گپ بزرگ میان هافبک‌های تدافعی سرحپوشان هر وقت سر باز کند می‌تواند برای قرمزها دردسرساز شود.

۱    
آی اسپورت
2018-03-10 19:09:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر