فهرست
فوتبال هنوز ساده است
فوتبال هنوز ساده است

فوتبال هنوز ساده است

آی اسپورت - برنامه‌ریزی‌های پیچیده، تاکتیک‌های زیرکانه و مقابله‌های شطرنج‌وار اما برتری فرانسه برابر بلژیک در نیمه‌نهایی جام جهانی 2018 و رسیدن به فینال روی یک ضربه شروع مجدد رقم خورد و یک بار دیگر روی سادگی فوتبال تاکید شد. کرنر آنتوان گریزمان با ضربه سر ساموئل اومتیتی بالاتر از مروان فلاینی تنها گل بازی در دقیقه 51 را رقم زد تا فرانسه به فینال یکشنبه برسد. این گل تنها تفاوت دو تیم در دیداری بود که پر از ستاره‌های هیجان‌انگیز بود با تکنیک ناب، حرکات ویران‌کننده و تمام‌کنندگی فوق‌العاده. روبرتو مارتینس مربی بلژیک در کنفرانس خبری بعد از بازی گفت: «ما در دفاع روی ضربات شروع مجدد قدرتمند بودیم اما در این بازی ضعف داشتیم. روی آن کرنر درست جاگیری کرده بودیم اما تفاوت بازی در چند سانتیمتر رقم خورد.»

استارت کیلیان امباپه در 15 ثانیه ابتدایی بازی نشان می‌داد فرانسه قصد دارد بلژیکی‌ها را خوب بدواند اما حقه جالبی بود چون فرانسه دقیقا عکس این تاکتیک را در نظر داشت. آنها عقب نشستند، گاهی خطرناک در محوطه جریمه خود و به بلژیک اجازه دادند توپ داشته باشد در عوض منتظر ضدحملات بودند. اینکه ادن آزار در اطراف محوطه جریمه توپ داشته باشد و کوین دبروین بازی را دیکته کند، چشم‌انداز خطرناکی دارد و کار پرریسکی از سوی فرانسوی‌ها محسوب می‌شود اما وقتی فرصت ضدحمله پیدا می‌کردند به شکل هول‌آوری سریع و به همان اندازه خطرناک بودند. مثل این بود که دو بوکسور سنگین وزن زیرچشمی همدیگر را بپایند و منتظر باشند دیگری پا پیش بگذارد.

لحظه تعیین‌کننده بازی را نه یک حرکت انفجاری ویرانگر یا شمه تکنیکی استثنایی بلکه یک موقعیت استاندارد به وجود آورد که ثابت کرد همچنان در بالاترین سطح فوتبال هم کارایی خود را حفظ کرده است. در حالی که فوتبال با سرعتی فزاینده پیچیده می‌شود و با علم روز دنیا و تکنولوژی‌های ویدئویی ممزوج شده، این گل یادآوری آن بود که این ورزش همچنان چقدر ساده است

این گل اجازه داد فرانسه بازتر بازی کند اما نه به قیمت از دست رفتن شکل دفاعی‌اش و اینکه توانستند به خوبی آزار و دبروین را مهار کنند. هوگو لوریس، دروازه‌بان فرانسه روی ضربه توبی آلدرویرلد در نیمه اول یک سیو در کلاس جهانی داشت اما در نیمه دوم فقط یک بار مجبور به واکنش روی شوت برق‌آسای اکسل ویتسل شد چون هم‌تیمی‌هایش به خوبی بازی را کنترل کردند.

فرانسه که به خاطر شروع کندش در این مسابقات مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته بود، در بهترین زمان ممکن اوج گرفته و حالا می‌خواهند در فینال هم همینطور ساده و هدفمند بازی کنند. هر تیمی که به فینال برسد، شانس بیشتری نسبت به تیم دیدیه دشان ندارد.

 

۴    
آی اسپورت
2018-07-12 11:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر