فهرست
تکرار تاریخ
تکرار تاریخ

تکرار تاریخ

آی اسپورت- درست یک ساعت پس از تماشای سوپرجام اروپا مقابل رئال مادرید، پدی کره‌راند، بازیکن افسانه منچستریونایتد در اظهار نظری قعی اعلام کرد که "ما قعا قهرمان این فصل خواهیم بود". این هافبک سابق شیاطین سرخ خط میانی رئال مادرید را تحسین می‌کرد اما مورینیو اصلا به آن توجهی نداشت. او می‌گفت یونایتد در این فصل لیگ برتر قرار نیست با رئال مادرید بازی کند. قهرمانی فوتبال اسپانیا، اروپا و دنیا از هر تیمی در لیگ برتر بهتر است اما منچستری‌ها نگران رویارویی با هر تیمی در لیگ برتر که به اندازه رئال خوب باشد، نیستند. این در حالی است که تیم مورینیو فصل قبل را با 24 امتیاز اختلاف نسبت به چلسی قهرمان به پایان برد.

اگر در هفته‌های پایانی فصل یونایتد قهرمانی در لیگ اروپا را اولویت اول خود قرار نمی‌داد این اختلاف امتیاز کمتر از این میشد. یونایتد در تمام فصل از رقیبانش عقب‌تر بود هیچ وقت به عنوان یک مدعی جدی قهرمانی در نظر گرفته نشد. آنها بیشتر زمان خود را در رده ششم یا رده‌هایی مانند این سپری کردند و آخر هم همان ششم شدند. این تیم در بیشتر بازی‌های خانگی تن به تساوی داد تا اینکه ببرد و تعداد گلهای بسیار کمی به ثمر رساند. آن فصل تنها از این جهت موفقیت‌آمیز بود که دو جام برای این به‌دست آمد. برای مورینیو همین قدر هم کافی بود تا بین بازیکنان، کادرفنی و هواداران محبوب بماند. اما حالا انتظارات در این فصل از او بیشتر است.

خیلی از هواداران به اندازه کره‌راند مطمئن نیستند که بتوانند بیست و یکمین قهرمانی خود را در لیگ تصاحب کنند و خیلی از آنها خودشان را برای خوش‌‌بینی بیش از اندازه در فصول گذشته مقصر می‌دانند. فصل‌هایی که جز ناکامی و ناامیدی چیزی نداشت و یونایتد در 4 سال اخیر به ترتیب در جایگاه‌های هفتم، چهارم، پنجم و ششم قرار گرفت. این در حالی بود که قهرمانی 20 دوره لیگ برتر در هشت دوره قبل از آن هیچ گاه خارج از دو تیم صدرنشین لیگ قرار نگرفته بود.

هواداران در انتظار رقابت بهتری برای قهرمانی لیگ هستند. شاید تیم آنها وین رونی رو به افول و زلاتان ابراهیموویچ مصدوم را از دست داده اما آنها توانستند با روملو لوکاکو به توافق برسند تا او باردیگر در کنار مورینیو قرار بگیرد. این مربی پرتغالی با اتکا به داشتن مهاجم بلژیکی خود به مهاجم دیگری نیاز ندارد. بازیکنی که در فصل گذشته 6 گل بیشتر از ابراهیموویچ به ثمر رساند. از سویی خوان ماتا، هنریک میختاریان، پل پوگبا، آنتونی مارسیال، آندره هررا و مارکوس راشفورد همگی بازیکنانی هستند که باید در این فصل گلهای بیشتری بزنند.

تنها بازیکنی که هنوز موفق به گلزنی نشده نمانیا ماتیچ خرید تازه یونایتد است که کمتر از دو هفته است که با تیم تمرین می‌کند. او همان هافبک دفاعی مورد نیاز مورینیو بود که استحکام خوبی به خط دفاعی می‌دهد و باعث می‌شود پوگبا آزادانه‌تر کار کند. برایان مک‌‌کلیر بازیکن اسبق یونایتد می‌گوید" در بسیاری از بازی‌ها پوگبا در پست اشتباهی قرار داشت و نتوانست آن توانایی‌هایی را که یونایتد به‌خاطر آنها او را خرید، نشان دهد. در یوونتوس او بیشتر در سمت چپ بازی می‌کرد که همین به او برای اضافه شدن به خط حمله آزادی زیادی می‌داد".

یونایتد همچنین ویکتور لیندولف را هم که دوران موفقی در تیم بنفیکا داشت، به خدمت گرفته است. او برای جا افتادن در تیم به زمان نیاز دارد اما مورینیو اطمینان دارد که با اضافه کردن او به تیمش قدرت بیشتری می‌دهد. مورینیو مدعی است که او می‌تواند در پست دفاع چپ هم بازی کند اگرچه خودش تمایل دارد یک مدافع میانی باشد. لوک شاو هم پس از مصدومیتی طولانی مدت در آستانه بازگشت قرار دارد. مورینیو که همیشه او را تحسین کرده، احتمالا شانس دوباره‌ای برای قرار گرفتن در ترکیب به این مدافع تیم ملی انگلیس خواهد داد. مورینیو هوادار جدی بازی متئو دارمیان هم هست اما هواداران یونایتد تا امروز نتوانستند این مدافع ایتالیایی را در دل خود جای دهند.

مورینیو از ماندن داوید ده‌خیا هم خوشحال است و اعتقاد دارد که با بودن این دروازه‌بان اسپانیایی درون دروازه بیشتر حریفان لیگ برتری از یونایتد ترس بیشتری خواهند داشت. همه اینها او را امیدوار می‌کند تا کاری که در باشگاه‌های قبلی انجام داده و قهرمانی لیگ را در دومین فصل حضورش به‌دست آورده، تکرار کند. کره‌راند هم همین باور را دارد که اگر یونایتد فصل را مقابل وستهام خوب شروع کند و در ادامه بازی‌هایش را به خوبی پیش ببرد، اعتماد به نفس از دست رفته‌اش را باردیگر به‌دست می‌آورد.

 

۴    
آی اسپورت
2017-08-13 12:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر