فهرست
سوژه روز: دسته‌گل‌های پرخرج آقای طاهری
سوژه روز: دسته‌گل‌های پرخرج آقای طاهری

سوژه روز: دسته‌گل‌های پرخرج آقای طاهری

آی اسپورت – سرپرست سابق و مدیرعامل مستعفی پرسپولیس در آخرین اقدامش نیز دوباره با امضای استعفانامه‌ای خواهان جدایی از باشگاه پرسپولیس شد، اما وزارت ورزش و جوانان این بار نیز با توجه به جو رسانه‌ای که برخی نزدیکان مدیرعامل در فضای مجازی ایجاد کردند با استعفای علی اکبر طاهری مخالفت کرد. حالا به دور از حواشی موجود و البته این که آیا طاهری به کارش در پرسپولیس ادامه‌ می‌دهد یا خیر، به دلیل پنجمین استعفایش قصد داریم نقاط تاریک مدیریت او را تنها در ۵ پرونده تشکیل شده در زمان مدیریت او بیشتر بررسی کنیم تا هواداران و دلسوزان پرسپولیس با هنرنمایی مدیریتی مدیران کنونی این باشگاه بیشتر آشنا شوند.

 ۱ – پرونده آنتونی گولچ: بازیکن کروات استرالیایی که در ابتدای تیر ۹۵ با عقد قراردادی ۲ ساله به شاگردان برانکو اضافه شد، نتوانست روزهای خوبی را در این تیم سپری کند. در همان ابتدای کار، آقای طاهری ۳۶ هزار یورو به عنوان حقوق به این بازیکن پرداخت کردند و قرار بر این شد که در ادامه‌ دستمزدش را ماهانه دریافت کند، اما پس از گذشت ۷ هفته‌ از رقابت‌های لیگ، گولچ که بیش از سه ما بود حقوق دریافت نکرده بود، به کشورش بازگشت تا علاوه بر فسخ قرارداد، تمام مبلغ مندرج شده در قراردادش را هم بگیرد.در این مقطع مدیران باشگاه پی در پی مصاحبه می‌کردند و می‌گفتند که هیچ خطری در پرونده گولچ باشگاه را تهدید نمی‌کند، چرا که ما از او شکایت کرده‌ایم و این بازیکن محکوم خواهد شد، اما در این اواخر به یک‌باره حکمی از فیفا به باشگاه پرسپولیس رسید که طی آن این باشگاه به پرداخت مبلغ ۳۲۳ هزار یورو (حدود یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان) به  آنتونی گولچ محکوم شده بود!

 ۲ـ پرونده اوکراینی‌های بی‌کیفیت:چند روز پس از جذب گولچ، مدیران باشگاه پرسپولیس و در راس آنها جناب طاهری، در اقدامی جالب با دو بازیکن اوکراینی قرارداد بستند. ولادیمیر پریموف و الکسی پلی یانسکی. بازیکنانی که عنوان می‌شد با نظر برانکو ایوانکوویچ به پرسپولیس پیوسته‌اند، اما با وجود این که پرسپولیسی‌ها بارها سعی کردند از زبان برانکو این موضوع را رسانه‌ای کنند، اما همگان می‌دانستند که برانکو نظر مثبتی روی این دو بازیکن ندارد.بازیکنانی که از زمان حضورشان در پرسپولیس تا جدایی‌شان شاید جمعا به اندازه ۹۰ ‌دقیقه هم برای تیم پرسپولیس به میدان نرفتند، اما هر کدام از آنها چیزی نزدیک به ۳۰۰ هزار دلار قرارداد داشتند.

 سوال: چرا باید باشگاه پرسپولیس ۶۰۰ هزار دلار (۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان) را به بازیکنانی بدهد که از همان ابتدا مشخص بود که فوتبالیست قابلی نیستند؟

 ۳ – پرونده ریزه‌اسپور و  طارمی:پرسپولیس با مدیریت و هدایت جناب طاهری، کار غیر قانونی کرد که لطمات آن بر این تیم سنگین و غیرقابل باور بود. باشگاه با تحریک بازیکنی که با یک باشگاه دیگر قرارداد داشت و هم‌چنین با سندسازی برای منحرف کردن قضات فیفا، کار را به جایی رساند که علاوه بر مهدی طارمی، پرسپولیس هم از دو پنجره نقل‌ و انتقالات محروم شد. البته فیفا به طور تضامنی مهدی طارمی و باشگاه را ۷۸۹ هزار یورو (۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان) جریمه کرد تا به این صورت هر دو طرف نقره داغ شوند.شاید اگر فردی فوتبالی در راس مدیریت باشگاه پرسپولیس بود، به جای تحریک مهدی طارمی و همین طور سندسازی راه قانونی را طی می‌کرد و با مذاکره با باشگاه ترکیه‌ای رضایت نامه بازگشت طارمی به باشگاه پرسپولیس را می‌گرفت تا حالا هم پرسپولیس محروم نباشد و هم پولی از بیت المال به هدر نرود.

 ۴ – پرونده مانوئل ژوزه:در پرونده مانوئل ژوزه شاید بتوان گفت‌ اصلی ترین مقصر محمد رویانیان باشد که در زمان خود با این مربی پرتغالی قراردادی به مراتب بدتر از ترکمنچای به امضا رساند، اما در دوره مدیریت طاهری هم بی‌تدبیری‌های زیادی در این باره اتفاق افتاد تا جریمه بیشتری به باشگاه تحمیل شود. چرا که در زمان آمدن علی اکبر طاهری به باشگاه جمع رایی که فیفا بابت ژوزه و دستیارانش به باشگاه پرسپولیس ابلاغ کرده بود نزدیک به ۸۰۰ هزار دلار بود، اما با سوء مدیریتی که رخ داد، علیرغم این که همه می‌دانستند باشگاه در نهایت در این پرونده هم محکوم خواهد بود جناب مدیرعامل و وکلای حاذق این باشگاه به دادگاه عالی ورزش (CAS ) اعتراض کردند، اما همین اعتراض باعث شد محکومیت ۸۰۰ هزار یورویی برای ژوزه و دستیارانش به یک میلیون و ۳۵۰ هزار یورو برای خود ژوزه و همین طور ۳۸۰ هزار یورو و برای دستیارانش تبدیل شود، یعنی حدود ۹۰۰ هزار یورو بیشتر! (۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان)

 سوال: چرا مدیرعامل یک باشگاه باید بدهی ۸۰۰ هزار یورویی مربی و دستارانش را با بی‌تدبیری به بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورو برساند؟ اختلاف وحشتناک این افزایش هزینه را چه کسی باید بپردازد؟

 ۵ – پرونده علی دایی:علی دایی که با پرسپولیس قراردادی ۳ ساله داشت، پس از جدایی از این تیم  و در دوره مدیریت حمیدرضا سیاسی توانست تمام مبلغ قرارداد ۲ سال خود را از باشگاه بگیرد، اما قرار بر این بود که باشگاه مالیات قرارداد را هم پرداخت کند. پس از رفتن سیاسی و آمدن طاهری باشگاه پرسپولیس از پرداخت این مبلغ امتناع کرد، با وجود این که علی دایی بارها و بارها طی نامه ها و اظهارات مختلف تاکید کرد که از باشگاه خواسته که به موضوع مالیات قراردادش رسیدگی کند، این کار صورت نگرفت تا آقای گل فوتبال جهان ممنوع الخروج شود.در ادامه‌ دایی با پرداخت ۱۱۰ میلیون تومان مشکل ممنوع الخروجی خود را حل کرد، اما با ارسال نامه‌ای به باشگاه خواستار حل این مشکل شد. دایی عنوان کرده بود که اگر باشگاه پرسپولیس مشکل مالیاتی‌اش را حل کند و پول هزینه شده برای ممنوع‌الخروجی را بپردازد دیگر برای سایر مطالباتش نسبت به پرسپولیس اعلام رضایت خواهد کرد. یعنی اگر باشگاه پرسپولیس چیزی نزدیک به ۴۰۰ میلیون تومان هزینه می‌کرد همه این مشکلات حل می‌شد، اما باز هم جناب طاهری هنر مدیریتش را به رخ دایی کشید و با بی‌اعتنایی به درخواست دایی باعث دلخوری و عصبانیت سرمربی سابق پرسپولیس شد تا این که او با شکایت به کمیته‌ انضباطی همه حق و حقوق خود را مطالبه کرد و در نهایت باشگاه نیز محکوم به پرداخت ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان شد، یعنی ضرر ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومانی در این پرونده.

 چگونه ممکن است که یک بدهکار حاضر نباشد با عدم پرداخت کمتر از یک هشتم بدهی‌اش‌، موضوع طلب میلیاردی یک طلبکار را ختم به خیر کند. پرسپولیس با عدم پرداخت ۴۰۰ میلیون، ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بدهی برای باشگاه ساخته‌اند.

  اگر از جریمه سنگین و مشترک پرسپولیس و طارمی‌ (۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان) در پرونده ریزه‌اسپور - با این حساب که بازیکن خاطی پرسپولیس این پول را پرداخت خواهد کرد - بگذریم، با یک حساب ساده می‌توان دریافت که مدیران باشگاه پرسپولیس تنها در ۴ پرونده‌ گولچ، دایی، ژوزه و اوکراینی‌ها بدلیل عدم تدبیر مناسب و سوء مدیریت بیش از ۱۱ میلیارد تومان به باشگاه زیان رسانده‌اند. 

 

ایسنا

۱۷۸ ۱۸  
آی اسپورت
2017-11-13 09:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۸ نظر
تو خوبی
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۱۶
اگر فکر کردید با این کارها طاهری رو از چشم میندازید در اشتباهید. هوادار واقعی به اشتباهات طاهری اذعان دارد ولی هیچوقت حاضر نیست با رفتن طاهری به دوران رویانیان و منتقمی و دایی و استیلی برگردد. این دایی که ادعای مبارزه با گردن کلفتی است چنان کلاهی سر پرسپولیس و رویانیان احمق گذاشت که هیچ کس تا بحال چنین نکرده.
سوزش ایسنا از جای دیگر است
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۲۳
بر فرض که همه اینها درسته باز هم مدیریت طاهری از دوران فاجعه بار سردار و سیاسی و منتقمی صدرجه بهتر است . حداقلش اینه که شومن نیست و بعد هم یک ورزشگاه و سالن ورزشی برا پرسپولیس تجهیز کرده. در ضمن هیچ کس چون طاهری پیگیر حق پخش و بلیط فروشی نبود.
البته همه سوزش ها به خاطر همین دو کار(حق پخش و بلیط فروشی ) است
سوزش ایسنا از جای دیگر است
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۲۳
بر فرض که همه اینها درسته باز هم مدیریت طاهری از دوران فاجعه بار سردار و سیاسی و منتقمی صدرجه بهتر است . حداقلش اینه که شومن نیست و بعد هم یک ورزشگاه و سالن ورزشی برا پرسپولیس تجهیز کرده. در ضمن هیچ کس چون طاهری پیگیر حق پخش و بلیط فروشی نبود.
البته همه سوزش ها به خاطر همین دو کار(حق پخش و بلیط فروشی ) است
۶
سوزش ایسنا از جای دیگر است
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۲۳
بر فرض که همه اینها درسته باز هم مدیریت طاهری از دوران فاجعه بار سردار و سیاسی و منتقمی صدرجه بهتر است . حداقلش اینه که شومن نیست و بعد هم یک ورزشگاه و سالن ورزشی برا پرسپولیس تجهیز کرده. در ضمن هیچ کس چون طاهری پیگیر حق پخش و بلیط فروشی نبود.
البته همه سوزش ها به خاطر همین دو کار(حق پخش و بلیط فروشی ) است
۷
بابک پرسپولیسی
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۲۸
با مدیرانی مثل رویانیان سیاسی رحیمی مصطفوی در سالیان گزشته بلایی سر پرسپولیس آوردند که هواداران پرسپولیس طاهری را مثل حلوا شیرین میبینند
همون مثل به مرگ گرفتن که به تب راضی شیم
فقط کافیه مدیریت امیر عابدینی را بیاد بیاریم که بدون دریافت پول از دولت بهترین مربی و بازیکنان را بدون هیچ بدهی و بدهکاری جذب میکرد
بهترین ترنسفر ها به اروپا را انجام میداد
و بهترین نتایج را در قهرمانی ها کسب میکرد
فرشاد4تای95
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۳۰
دوره عابدینی تموم شده اگه متوجه شدی عابدینی کننده بودداماشوسرپانگه میداشت
پرستو
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۰:۰۳
آره فقط تو خوبی و توفیقی و افتخاری
خجالت بکشین
حرومتون باشه این کلیک و پول و ...
استقلال گران ترین نقل و انتقالات تاریخ و دوفصله بسته و هیچی نشده ولی هیچکی هیچی نمیگه
همین الان کلی برا مهاجم خرج کردن دریغ از گل و نیم فصل میخوان پرتشون کنن بیرون
آب نبات چوبی اندازه 4 بازیکن پول گرفته و در حد ربیع خواه هم خاصیت نداره
جباری هم هیچی نگیم بهتره
کاوه ی عزیز اندازه ی سه بازیکن تاپ پول گرفت 6 تا گل زد شد اسطوره و با یه فصل گذاشت رفت
خود منصوریان چقدر قرارداد بست چقدر گرفت چقدر بازیکن گرفت چقدر بازیکن حروم کرد؟
کنعانی چی شد
برزو
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۱:۱۰
اين يادداشت بايد ارسال بشه واسه حسين غفوري تا اينقدر از طاهري تعريف نكنه!
اوج سادگي هست كه از مديريت بد يك نفر اينقدر حمايت كنيد چون بهتر از قبلي ها بوده!
باور كنيد تو اين كشور قحط الرجال نيست.
در مورد بند به بند اين يادداشت اگه جوابي داري بده وگرنه نميخواد موضوع استقلال و مديريتي كه خودمونم ميدونيم افتضاح بوده پيش بكشي براي فرافكني!
من نميدونم شما طرفداران پيروزي چرا اينقدر آب و روغن قاطي ميكنيد وقتي يكي حقيقت ها رو ميگه؟
خب حالا اگه كسي نباشه كه يه همچين يادداشتي بنويسه يكي مث حسين غفوري هست كه طاهري رو با مصدق مقايسه كنه!!!
كلا هركي از تيم پيروزي انتقاد كنه بايد فحش بخوره يا بايكوت بشه!
.... ام جیگرم
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۰۶
وقتی میگم همه هواداران این تیم روحشان را به شیطان فروخته اند ، یعنی این . نمی بیند خرج ۱۰۰ میلیاردی دولت و وزارت ورزش رو برای یه تیکه حلبی کثیف که چهارتا هوادار شیطان پرست همین گروهک تروریستی راضی بشن و تو انتخابات به دولت تحقیر و وادادگی بنفش رای بدن
فرناز آبيدل
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۲۵
خطاب به شناسه ي بالا:

كامنت هاي شما را مدتي است پيگيري مي كنم....
جسارتاً شما عمراً استقلالي نيستيد و اين ادبيات شما هم به صورت خاص و عجيبي شبيه شناسه ي "يالثارات" و يكي دو شناسه ي متمم ايشان! است و از قضا ظاهراً به هدفي جز تبادل نظر و حتي كري هاي فوتبالي اينجاييد.. چيزي از جنس عقده گشايي عقيدتي،سياسي و الخ..!

خدا همه ي تزوير كنندگان و دين فروشان را مومن بي ادعا و بي هياهو و فحاشي بگرداند...
موراتا
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۵:۵۹
جگر جان شما دیگه کلا رد داری امیدی هم به شفا گرفتنت نیست خدا به اطرافیانت صبر بده
۳
.... ام جیگرم
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۲۰:۲۶
خانم فرناز آبیدل
اتفاقاً ادبیاتش نشون میده که یکی از این طرفدارای نوظهور تیم شماست ، هواداری که کمترین نسبتی با استوانه های ادب و اخلاق ایران یعنی مرحومان حجازی و پورحیدری نداره و ادبیات چندش آور و نفرت پراکن داره . ای کاش یاد بگیربم مسئولیت پذیر باشیم
برزو
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۲۱:۲۹
فرناز تو فوق العاده اي
سیاوش
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۰۰
باز بگید جناب غفوری یک سوزنامه حماسی پراشک و اه دیگه در رسای استاد کبیر طاهری بنویسه !!
امین
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۴۳
هر مدیری نقاط ضعف و قوتی داره، چطوریه که نقاط مثبت پرسپولیس رو به برانکو ربط میدید ولی نقاط منفی رو به طاهری! به نظرم طاهری الان که با مسائل کاملا آشنا شده باید بمونه
حمید
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۸:۲۵
آفرین. خوب گفتی.
نکته جالبش اینه که بازیکن گرفتن وظیفه سرمربی تیمه! بنابراین اگر انتقادی هست به خاطر گرفتن بازیکن بد قاعدتا باید به برانکو باشه. منتها کاری که نویسنده اسپانسر این مقاله کرده اینه که نه تنها همه موفقیت ها رو داده به برانکو بلکه اشتباهات برانکو رو هم داده به طاهری. این یعنی نویسنده اسپانسر چقدر از اعماق درونش داره از جانب مقاومت طاهری برای بازگردوندن 21 میلیارد می سوزه. و این نکته مهمیه. چون نشون میده طاهری از اون جنس مدیرانیه که در مقابل آدم های قوی تر از خودش می ایسته و یه آدم کمر خم و بله قربان گو مثل افتخاری نیست.
.... ام جیگرم
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۰۱
رنگ سرخ پرچم این جماعت ، خون آقا تختی است . این تیم ریشه اش در فساد و لجن و تباهیه . طاهری و عبده و هدایتی و عابدینی و انصاری فرد و دادگان نداره . این قافله از قافله سالار خراب است...
حمید
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۵۱
پول ما رو دزدین، دارن باهاش پز می دن.


جناب اسپانسر دزد!
نمی تونی رای ما رو برگردونی! فهمیدی جناب امین السارقین
ما حمایت صد درصدی مون رو پشت سر طاهری می ذاریم تا موقعی که تو رو بفرسته زندان.
علاوه بر این اگر به جای طاهری یک خر مدیر عامل پرسپولیس بود ما از خره حمایت می کردیم. چون مساله اصلی الان تنها و تنها اینه که به یک عده زورگو و مال مردم خور بفهمونیم نمی تونن هر کاری دلشون خواست باهامون بکنند. واقعا غیرتتون اجازه میده که پولتونو بدزدند و و بعد هم توی روتون وقیحانه واستن و بگن داریم اماده میشیم ازتون بیشتر بدزدیم؟ ما بر خلاف رقبامون قبلا 30 سی سال جلوی زورگوها واستادیم تا بالاخره مجبور شدن اسم پرسپولیس رو به رسمیت بشناسن. این بار هم جلوی یه عده دزد و زورگوی دیگه می ایستیم و از طاهری حمایت کنیم.

اما در مورد اراجیفی که نوشتی. به صورت خلاصه بگم میشه همه این موارد رو به مدیریت بارسلون، رئال، بایرن و تقریبا هر تیم دیگه ای تو دنیا تعمیم داد. یعنی اینا بازکن بد نخریدن! مگه شما هندونه می خری همش شیرین در میاد!

در ثانی شما 21 میلیارد ما رو چه با و چه بدون طاهری باید بدی اون وقت همه مشکلات مالی ما حل میشه جناب امین السارقین. در ضمن فکر نکن طاهری بره می تونی 21 میلیارد رو بالا بکشی. این هوادارا همونایی هستن که یه روز جون خودوشون رو گذاشتن کف دستشون و بر علیه دزدا شعار دادن. پس امروز هم به همون طریق در مقابل یه مشت دزد دیگه شعار میدن:
طاهری، پرچم قرمز منو پس بگیر.


#طاهری_باید_بماند.

۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر