فهرست
انتشار لیست قرارداد فصل قبل بازیکنان استقلال
انتشار لیست قرارداد فصل قبل بازیکنان استقلال

انتشار لیست قرارداد فصل قبل بازیکنان استقلال

آی اسپورت - فصل نقل و انتقالات پر از شایعه است. از شایعه مذاکره ستاره تیم با باشگاه رقیب تا شایعه درخواست نجومی بازیکن برای تمدید قرارداد... تا چند سال پیش سازمان لیگ تیم ها را موظف می کرد ارقام قرارداد خود را منتشر کنند اما برخی باشگاه ها، رقم های غیرواقعی اعلام می کردند و به بازیکنان مبالغ جداگانه در قالب متمم، پاداش، کارانه، پول رضایت نامه و... می دادند. اما حالا خبری از انتشار لیست قرارداد بازیکنان و مربیان نیست اما در عوض همان متمم ها و پرداخت های خارج از عرف پا برجاست. البته استقلال و پرسپولیس مدعی هستند امسال قراردادها آپشن و متمم ندارد.

 

شایعه ارقام عجیب در نقل و انتقالات سرخابی ها

به گزارش طرفداری، انواع و اقسام شایعه های نقل و انتقالاتی درباره استقلال و پرسپولیس به گوش می رسد. وقتی مهدی ترابی از پرسپولیس جدا شد، رسول پناه در جمع هواداران معترض ادعا کرد این بازیکن درخواست 13 میلیاردی برای تمدید قرارداد داشت. درباره استقلال هم شایعه هایی به گوش می رسد که به طور مثال علی کریمی برای تمدید قراردادش 9 میلیارد تومان از باشگاه درخواست کرده یا مبلغ دستمزد مهدی قائدی با وجود این که با استقلال قرارداد بلند مدت داشته، چند برابر شده است. اگر فوتبال ایران مثل اروپا شفاف بود حالا خیلی راحت دستمزد بازیکنان اعلام می شد تا هواداران استقلال یا پرسپولیس و سایر تیم ها بدانند باشگاه ها با چه رقمی قرارداد می بندند و بازیکنان مورد علاقه شان چه دستمزدی می گیرند.

 

وزارت ورزش از استقلال و پرسپولیس گزارش خواست

قرار است هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس طی روز های آینده لیست قرارداد های فصل جدید خود را به وزارت ورزش ارائه کنند. پرسپولیس مدعی است در تمامی قرارداد ها، سقف تعیین شده از سوی هیات مدیره را رعایت کرده و باشگاه استقلال هم ادعا می کند هیچ پرداخت خارج از عرفی نداشته و قراردادها خلاف شایعه های پخش شده در فضای مجازی، چند برابر نشده است. در فضای مجازی این شایعه پیچیده بود که احمد سعادتمند برای حفظ مهره های بدون قرارداد استقلال ناچار به پذیرش خواسته های خارج از عرف آن ها شده و در همین راستا سایر بازیکنانی که قرارداد داشتند هم باشگاه را مجاب کردند مبالغ اضافه به آن ها در قالب قرارداد جدید یا متمم بپردازد.

 

درخواست های سه برابری از شایعه تا واقعیت؟

شایعه شده باشگاه استقلال در فصل نقل و انتقالات دستمزدها را نسبت به سال قبل چند برابر افزایش داده است. شایعه سازان می گویند بازیکنانی که قراردادشان تمام شده بود تا 3 برابر مبلغ قرارداد خود را بالا بردند. درباره لیست نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس هم مشابه همین شایعات به گوش می رسد. حتی یکی از مدیران داخلی باشگاه گلایه کرده بود دلال ها بعد از آن که با توطئه و تبلیغات قرارداد 1.7 میلیاردی یک بازیکن را به قرارداد 3 میلیاردی تبدیل کردند، همین رقم ها را به بازیکنان قدیمی پرسپولیس که طرف قرارداد آن ها هستند اطلاع دادند و بازیکنان قدیمی را برای افزایش دستمزدشان به جان باشگاه انداختند. یکی از فعالان نقل و انتقالات باشگاه استقلال هم مدعی شده بود بازیکنی که فصل قبل زیر 2 میلیارد تومان قرارداد داشت برای فصل جدید تقاضای قرارداد 5 میلیاردی کرده بود. انتشار لیست استقلال و پرسپولیس می تواند به تمام این ابهام ها و ادعاها پاسخ بدهد.

 

1.7 در خانه مدیربرنامه، 3 در باشگاه پرسپولیس!

درباره یک بازیکن پرسپولیس شایعه شده او یک ماه قبل از پایان فصل اخیر فوتبال در خانه مدیربرنامه معروفی که در مجموعه سرخ نفوذ دارد، قرارداد 1.7 میلیاردی امضا کرده بود اما همین بازیکن در فصل نقل و انتقالات همراه مدیربرنامه دیگری که شریک دلال معروف است به باشگاه پرسپولیس رفت و قرارداد 3 میلیارد تومانی بست. جزییات این اتفاق را در گزارش جداگانه ای می خوانید اما سوال این جاست که 1.3 میلیارد اضافی نصیب چه اشخاصی شده است؟

 

اتهام 5 میلیاردی به استقلال

درباره نقل و انتقالات استقلال هم شایعه های مشابه کم نیست. برخی مدیران سابق باشگاه استقلال مدیران فعلی را متهم می کنند که بدون رویه مبلغ قرارداد بازیکنان تیم را بالا برده اند و حتی به بازیکنانی که قرارداد بلندمدت داشتند پول اضافه داده اند. آن ها مدعی هستند استقلال پایه قراردادش را از 2 میلیارد تومان به 5 میلیارد تومان تغییر داده است. امروز در یک برنامه رادیویی اعلام شد لیست خریدهای ایرانی باشگاه استقلال که فصل پیش با 28 میلیارد تومان بسته شده بود حالا در حد 70 میلیارد تومان افزایش داشته و این سوال مطرح شده بود که استقلال چگونه می خواهد این مبالغ سنگین را بپردازد.

 

لیست قراردادهای فصل گذشته استقلال

اما داستان لیست فصل گذشته باشگاه که اولین بار مهدی روحی، مشاور سابق احمد سعادتمند مدعی شد 28 میلیارد تومان بوده چیست؟ مدیران سابق باشگاه مدعی هستند فصل گذشته جدا از دستمزد استراماچونی (قرارداد 2 ساله به ارزش 1.5 میلیون یورو) و قراردادهای بازیکنان خارجی شامل شیخ دیاباته، هروویه میلیچ و ...، بازیکنان داخلی استقلال روی هم 28 میلیارد تومان قرارداد بسته بودند. این لیست که نسخه ای از آن در طرفداری موجود است نشان می دهد فصل گذشته علی کریمی با دریافت 3 میلیارد تومان گران ترین بازیکن استقلال بود.

طرفداری

۱ ۳  
آی اسپورت
2020-09-12 21:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
فقط قرمز
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹، ۲۳:۰۱
یعنی وریا غفوری دوفصل ۲۲۰۰؟
والا اینا فکر میکنن گوشای خودشون که درازه گوشای بقیه هم درازه
۷
پرسپولیس
يكشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹، ۰۲:۰۸
جالبه حسین حسینی مصاحبه کرده گفت ۶ میلیارد قراردادمه اینا زدن ۲ میلیارد بابا کمتر دروغ بگین خدا
۱
فرهاد
يكشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۹، ۱۷:۴۳
جوون عمه نویسند. اینها یک پنجم قراردادشان هم نیست گوشفند گیر اوردید ؟ مطهری در ذوب یک و نیم میلارد می گرفته امده یک میلیارد ؟ حتما ندای قلبش بوده برو عمو خودت را سیا کن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر