فهرست
تمدید امپراطوری/ بهروان67ساله، 20ساله شد!
تمدید امپراطوری/ بهروان67ساله، 20ساله شد!

تمدید امپراطوری/ بهروان67ساله، 20ساله شد!

آی‌اسپورت- در هیاهوی مسائل داوری و پیشتر، تنش بین کی‌روش و برانکو، فدراسیون تحت ریاست تاج همچنان به سیاست‌های منفعت‌طلبانه خود ادامه می‌دهد و در گوشه و کنار ایران همه چیز طبق خواسته فدراسیون پیش می‌رود. در استان‌های مختلف، فرد موردنظر تاج و کفاشیان در سکوت خبری و به سادگی هرچه تمام‌تر دوباره -یا چندباره- صندلی ریاست هیئت فوتبال را به دست می‌آورد تا در برنامه‌های فدارسیون برای ادامه وضعیت "باری به هر جهت" خللی پیش نیاید. ترفند، همان روشی است که کفاشیان را دوباره رییس فدراسیون کرد و در آخرین انتخابات تاج را جانشین او. تمام افرادی که در انتخابات حق رای دارند، عضوی از زیرمجموعه متبوع آقای کاندیدای موردنظر هستند و برای رضایت آن مسئول بالاسری و حفظ خرده صندلی‌های مدیریت، با چشم و گوش بسته به کاندیدای همیشگی رای می‌دهند تا مقام خود را حفظ کرده و به امید ارتقای رتبه برای آقای رییس تملق و چاپلوسی کنند. اتفاقی که کفاشیان را با آن همه نارضایتی جمعی دوباره رییس فدراسیون فوتبال کرد و در آخرین انتخابات، تاج -رفیق گرمابه و گلستانش را-. نوعی بده بستان در انتخابات رییس فدراسیون و ریاست هیئت‌های استان‌ها که نشان از گاف‌های بزرگ قانونی دارد. اما در گیر و دار لیگ برتر و مقدماتی جام جهانی و مسابقات دیگر، کسی به فکر اصلاح اساسی این ایرادات نیست و پشت هیاهوی بی‌پایان مربیان و داوران و رسانه‌ها، فدراسیون در سکوت، اهداف منفعت‌طلبانه‌اش را دنبال می‌کند.

این بار این اتفاق در مازندران افتاده است. غلامرضا بهروان 67 ساله بعد از شانزده سال حضور در راس هیئت فوتبال این استان، روز گذشته برای چهار سال دیگر به عنوان آقای رییس انتخاب شد تا عمر حکومتش بر فوتبال نیمه‌جان و تن‌خسته مازندران به دو دهه برسد. از سال 79 که بهروان به عنوان رییس وارد هیئت فوتبال مازندران شد تا به امروز، فقط شموشک نوشهر با سرمایه‌گذار خصوصی -آن هم برای مدتی اندک- در سطح اول فوتبال ایران حاضر شده است. این در حالی است که استان پراستعداد مازندران طی این سال‌ها بیشترین بازیکن‌ها در سطح لیگ برتر و لیگ یک را داشته و عملا طیف گسترده‌ای از جامعه فوتبال را بابت نبود تیمی مازندرانی در لیگ برتر شگفت‌زده کرده است. شگفت‌انگیزترین قسمت ماجرا، تلاش‌های بهروان برای واگذاری مالکیت نساجی-قدیمی‌ترین تیم استان- به خشایار محسنی بوده است. محسنی سابقه پرونده فساد در فدراسیون فوتبال داشته و یکی از کسانی است که به عنوان دلال از فعالیت‌های فوتبالی محروم شده؛ اما جناب بهروان با تلاش برای حضور او در نساجی، گامی بزرگ برای نابودی این تیم نوستالوژیک برداشته بود که با هوشیاری هواداران نساجی ناکام ماند. در میان شور و اشتیاق خستگی‌ناپذیر هواداران نساجی و حضور خونه‌به‌خونه بابل در لیگ یک به لطف خرید امتیاز از یک تیم شیرازی، فاجعه نابودی تیم‌های مختلف مازندرانی در همه سال‌های مدیریت بهروان بی‌سروصدا گم شده است. تیم‌هایی که گاهی تا لیگ یک هم بالا آمدند، اما در گرداب ناکارآمدی و بی‌مسئولیتی هیئت فوتبال مازندران غرق شدند و حالا هیچ اثری از آن‌ها نیست. اتفاقی که در مازندران باعث نارضایتی جامعه فوتبالی از بهروان شده و حتی روسای هیئت شهرستان‌ها هم از امپراطوری 16 ساله او دل خوشی ندارند؛ اما با توجه به ضعف‌های قانونی گفته شده و حرص حفظ خرده صندلی‌های مدیریت، ترجیح می‌دهند باز هم بهروان را به ریاست استان‌شان انتخاب کنند تا در مقام قبلی خود باقی بمانند و امید به ارتقای رتبه داشته باشند. وضعیت در دیگر استان‌ها گاهی از این هم بدتر است. در استان مرکزی، محمدرضا غفاری نزدیک به چهار دهه است که ریاست هیئت فوتبال را بر عهده دارد. اتفاقی که نامه جامعه ورزشی مرکزی به وزیر ورزش را در پی داشته و باید دید واکنش وزارت به این امپراطوری‌های خودساخته چه خواهد بود.

۲۱ ۱  
آی اسپورت
2017-01-29 21:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
جابر
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۴۶
وااااااااااای که حرف دلمون و گفتی. دیگه خسته شدیم از دست این همه کثافت کاری. بهروان مترسک و آلت دست تاج و کفاشیانه. واسه رسیدن به منافع خودشون به پست ترین کارها دست میزنن.مازندران سالهاست از دست مسئولین بی عرضه و فاسد خودش رو تباهی رفته. کسی هم نیست به دادمون برسه. چرا؟ چون اگه برسه اون بالا جای خیلی هارو میگیره. به خاطر همینم به سیاسی کاری همیشه میزنن تو سرش. نمیخوان بلند بشه و سری تو سرها در بیاره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر