فهرست
بررسی عملکرد تیم‌ها با سیدجلال و بیرانوند: چسب دوقلوها
بررسی عملکرد تیم‌ها با سیدجلال و بیرانوند: چسب دوقلوها

بررسی عملکرد تیم‌ها با سیدجلال و بیرانوند: چسب دوقلوها

آی اسپورت- آمار رویایی خط دفاع تیم ملی و پرسپولیس این روز‌ها به سوژه‌ای داغ برای فوتبالی‌ها تبدیل شده است. تیم ملی ایران در 4‌بازی مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی 2018 روسیه هنوز هیچ گلی نخورده و این اتفاقی است كه بازتاب بین‌المللی برای فوتبال ایران داشته است. در مقابل پرسپولیس هم در 8‌بازی ابتدایی فصل تنها 2‌گل خورده تا حالا صدرنشین لیگ باشد...
آمار رویایی خط دفاع تیم ملی و پرسپولیس این روز‌ها به سوژه‌ای داغ برای فوتبالی‌ها تبدیل شده است. تیم ملی ایران در 4‌بازی مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی 2018 روسیه هنوز هیچ گلی نخورده و این اتفاقی است كه بازتاب بین‌المللی برای فوتبال ایران داشته است. در مقابل پرسپولیس هم در 8‌بازی ابتدایی فصل تنها 2‌گل خورده تا حالا صدرنشین لیگ باشد. حضور همزمان سید‌جلال حسینی به عنوان مدافع و علیرضا بیرانوند به عنوان دروازه‌بان در تیم ملی و پرسپولیس باعث شده تا خیلی‌ها این دو بازیكن را دلیل اصلی ثبت این آمار ‌و ‌ارقام رویایی بدانند، بازیكنانی كه فصل گذشته در نفت‌تهران هم كارنامه‌ای قابل‌قبول در كنار هم داشتند. نگاهی به كارنامه دفاعی نفت‌تهران در لیگ پانزدهم، پرسپولیس در لیگ شانزدهم و تیم ملی در ماه‌های اخیر، نشان می‌دهد حضور همزمان سید‌جلال با‌تجربه و علیرضا بیرانوند جوان، می‌تواند دیواری محكم برای مهاجمان حریف بسازد، حالا فرقی نمی‌كند این مهاجمان خودی باشند یا از لیگ برتر انگلیس بیایند! بدون شك ادامه پیدا كردن این روند می‌تواند هم به ناكامی‌های پرسپولیس در رسیدن به قهرمانی لیگ پایان دهد و هم طلسم حضور متوالی ایران در جام‌های جهانی را بشكند، اتفاقاتی كه هم برای برانكو ایوانكوویچ و هم برای كارلوس كی‌روش رویایی خواهند بود. فراموش نكنیم سید‌جلال در حال‌حاضر 34‌ساله است و شاید نتواند سال‌های زیادی در كنار بیرانوند 24‌ساله فوتبال بازی كند!
112سید‌جلال فصل گذشته در 10‌بازی لیگ برتری نفت‌تهران غایب بود. نفت در این بازی‌ها 8‌گل خورد و تنها در 4‌بازی دروازه این تیم بسته ماند. همین آمار نشان می‌دهد نفت‌تهران فصل گذشته بدون سید‌جلال به طور میانگین هر 112‌دقیقه یك‌گل خورد. سید‌جلال فصل گذشته شروع خوبی با نفت نداشت و مصدومیت باعث شد تا او از تركیب اصلی دور شود. سید‌جلال فصل پیش از هفته یازدهم تا نوزدهم فوتبال بازی نكرد.

315پرسپولیس امسال در حضور همزمان سید‌جلال و بیرانوند تنها 2‌گل خورده است. این تیم در لیگ هر 315‌دقیقه یك‌گل خورده است. جالب اینكه پرسپولیس بدون این دو بازیكن در جام حذفی هر 60‌دقیقه یك‌گل خورده و با شكست مقابل قشقایی از دور رقابت‌ها كنار رفته است. شاید به همین دلیل برانكو حاضر نبود بدون این بازیكنان در جام حذفی به میدان برود!
630 دقایق حضور مشترك در نفت
05تعداد كلین‌شیت مشترك در نفت
07تعداد بازی‌های مشترك در نفت
02تعداد گل‌خورده مشترك در نفت
1350دقایق حضور مشترك در نفت
08تعداد كلین‌شیت مشترك در نفت
15تعداد بازی‌های مشترك در نفت
09تعداد گل‌خورده مشترك در نفت
150منصوریان در15 بازی فصل گذشته تصمیم گرفت به طور همزمان از سید‌جلال حسینی و علیرضا بیرانوند در تركیب اصلی استفاده كند. آمار ‌و ‌ارقام ثبت شده نشان می‌دهد نفت در حضور همزمان این دو بازیكن تنها 9‌گل خورده است. بر همین اساس باید گفت تیم منصوریان با سید‌جلال و بیرانوند به طور میانگین هر 150‌دقیقه یك‌گل از حریفان خورده و این در حالی است كه تیم این مربی بدون این بازیكنان به طور میانگین هر 112‌دقیقه یك‌گل خورده است! نفت فصل گذشته در 15‌بازی سید‌جلال و بیرانوند را به طور همزمان در اختیار نداشت و در این بازی‌ها 12‌گل از حریفان دریافت كرد.
115نفت‌تهران فصل گذشته بدون بیرانوند 1035‌دقیقه فوتبال بازی كرد. او در اواسط نیم فصل اول لیگ پانزدهم پس از اعتراض به نیمكت‌نشینی در مصاف با استقلال، از سوی منصوریان به سكو‌ها تبعید شد و هفته‌های زیادی حكم تماشاگر را برای نفت داشت. نفت بدون بیرانوند به طور میانگین هر 115‌دقیقه یك‌گل خورد و حتی جام‌حذفی را هم از دست داد. شیخ‌ویسی، دروازه‌بان ذخیره نفت فصل گذشته تنها 6‌كلین‌شیت در كارنامه داشت.

 

 

 

منبع: همشهری ورزشی

کدخبر: 9407

     
آی اسپورت
2016-10-17 18:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر