فهرست
به‌هم‌ریخته مثل استقلال
به‌هم‌ریخته مثل استقلال

به‌هم‌ریخته مثل استقلال

آی اسپورت - باشگاه استقلال علاوه بر چالش‌های مدیریتی و فنی خود که اکنون با آن دست به گریبان شده با مسائل حاشیه‌ای نیز مواجه است که این موضوع مهم کار مربیان و احتمالاً مدیران آینده این باشگاه را در راستای ساختن تیمی منسجم و متحد عمیقاً سخت و دشوار می‌کند. در حالی که زمزمه‌هایی درباره کناره‌گیری خود سعادتمند نیز به گوش می‌رسد و از سویی این باشگاه باید هرچه زودتر وارد فاز انتخاب سرمربی جدید شود، برخی درگیری‌ها و جروبحث‌ها کانون این باشگاه را مورد هدف قرارداده‌ و نگرانی‌های عمیقی را نسبت به آینده این تیم ایجاد کرده است.

بعد از شکست مقابل پاختاکور برخی بازیکنان استقلال صحنه‌های نامناسبی را حین بازگشت از فرودگاه رقم زدند که بسیار تأمل‌برانگیز بود. تعدادی از رسانه‌ها از نام بردن خاطیان خودداری کرده‌اند اما گفته می‌شود پای دانشگر، حسینی و اسماعیلی در میان بوده است اما از آن بدتر خبری است که درباره درگیری فیزیکی یکی از بازیکنان با دکتر ستوده به گوش می‌رسد که امیدواریم این خبر صحت نداشته باشد. گفته می‌شود بعد از فرود هواپیمای حامل استقلال به فرودگاه امام(ره) یکی از بازیکنان با دکتر تیم درگیر می‌شود و کار به نقطه‌ای می‌رسد که او را هل می‌دهد. اگر این خبر صحت داشته باشد مسئولان باشگاه استقلال باید به سرعت در راستای برخورد با خاطیان این ماجراها اقدام کنند و اجازه ندهند برخی بازیکنان بدون اینکه سدی را مقابل خود ببینند، با چنین رفتار‌هایی نظم و انضباط استقلال را به سخره بگیرند.

البته حواشی فقط به این ماجرا‌ها ختم نشد. استوری تندی که از سوی ارسلان مطهری علیه مجید نامجو مطلق و یکی دیگر از اعضای کادرفنی منتشر شد شاید در ظاهر جبهه‌گیری علیه این دو بود اما به واقع ارسلان کسی جز فرهاد مجیدی را با انتشار این استوری هدف قرار نداد. مطلق و مصطفوی که در استوری منتسب به مطهری زیر باد انتقاد قرار گرفند در واقع منصوبان فرهاد مجیدی در استقلال بودند و چنانچه اندک احتمالی نسبت به بازگشت مجیدی باشد با این استوری بعید است که مطهری حاضر به همکاری با استقلال باشد یا از آنسو فرهاد و تیم کاری‌اش این بازیکن را بپذیرند. مگر اینکه مربیان استقلال گزینه‌های دیگر باشند که اگر هم باشند، مدیران باشگاه استقلال باید به هرشکل با این بازیکن برخورد کنند تا اینگونه مربیان خود را در فضای مجازی کوچک و خوار نکنند.

حتی اگر حق هم به گردن مطهری باشد و مربیان استقلال در شیوه استفاده از این بازیکن اشتباه کرده باشند چنین واکنش‌هایی در شأن باشگاه استقلال نیست و زمامداران این باشگاه باید خود را ملزم به برخورد با بازیکن خاطی کنند. چه ارسلان مطهری که واکنش نامناسبی داشت و چه بازیکنانی که در حین بازگشت کاروان تیم صحنه‌های زشتی را رقم زدند و در فرودگاه با هم درگیر شدند و یا نسبت به پزشک تیم بی‌احترامی کردند... .

اتفاقات رخ داده نشان می‌دهد که بازیکنان استقلال حتی احترام موی سپید نصرالله عبداللهی، پیشکسوت باشگاه استقلال را که سال‌ها است در این باشگاه خدمت می‌کنند را ندارند و از درجه فرمانبری به پایین‌ترین سطح ممکن خود رسیده‌اند. چنین تیمی بدون شک محکوم به فنا است و اگر بهترین مدیرعامل و بهترین مربی را هم بر امورات استقلال بگمارند با بازیکنانی که از نظر درک و فهم اجتماعی در سطحی نازل قرار دارند موفقیت بسیار دشوار خواهد بود.

باشگاه استقلال در چنین وضعیتی یا باید نسخه برخی بازیکنان را که بارها از دایره ادب خارج شده‌اند را بپیچد و انقلابی در تیم به پا کند و یا اینکه فردی را به عنوان سرمربی در این تیم قرار دهند که بازیکنان در نهایت فرمانبری از او قرار داشته باشند. البته برای باشگاه استقلال بدون شک راه اول عاقلانه‌تر است چراکه بازیکن بی‌اخلاق با مقتدر‌ترین مربیان هم به مشکل می‌خورد و قطعاً باز هم در آینده برای مربیان و مسئولان چنین مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. به واقع باشگاه استقلال چند بار دیگر باید شاهد درگیری‌های محمد دانشگر در استقلال باشد؟ آیا وقت آن نرسیده باشگاه استقلال قاطعانه با خاطیان برخورد کند؟

 

الکس منتفی شد؟

در شرایطی که این اخبار به شدت استقلال را تحت تأثیر خود قرارداده و شأن این باشگاه را زیر سؤال برده باید به بن‌بست مذاکرات با الکساندر نوری اشاره کرد. مرد ایرانی-آلمانی در تازه‌ترین مذاکراتی که با باشگاه استقلال داشته، دریافت دستمزد ریالی را نپذیرفته است و باید حضور او را در ایران منتفی دانست چراکه مشکل اساسی باشگاه‌های فوتبال ایران تأمین دلار است و باشگاه استقلال نیز با چنین معضلی دست و پنچه نرم می‌کند. شنیده می شود شرط دوم این مربی بندی برای فسخ قرارداد در صورت پیشنهاد تیم ملی بوده که باشگاه آن را نپذیرفته است.

موعد پرداخت بدهی وینفرد شفر نیز نزدیک است و باشگاه استقلال باید رقم بسیار چشمگیری را هم به این مربی بپردازد. در واقع مدیران باشگاه استقلال نمی‌توانند در برهه کنونی هم دلارهای درخواستی شفر را تأمین کنند و هم دستمزد دلاری الکساندر نوری را. به این ترتیب در ماجرای انتخاب سرمربی نیز باشگاه استقلال وارد فاز جدیدی شده و به زودی باید باب مذاکره با گزینه‌های دیگر را باز کند تا اگر توانست در کمتر از 10 روز آتی نام سرمربی جدید را به هواداران این باشگاه معرفی کند. بدون شک ناتوانی در جذب نوری نیز برای مدیران این باشگاه که در روزهای اخیر به شدت زیر فشار شکست مقابل پاختاکور و به مجرد آن درگیری‌های فرودگاهی بودند، بسیار گران تمام خواهد شد و حتی ممکن است سعادتمند را در مسیری قرار دهد که از تیم جدا شود. باشگاه استقلال باید هر چه زودتر در ابعاد گوناگون خودش را جمع و جور کند و اجازه ندهد فضای تنش‌آمیز این باشگاه را احاطه کند. شاید لازم باشد در درجه اول مدیری با چهره‌ای کاریزماتیک بر مسند امور بنشیند و یا مردی به عنوان سرمربی انتخاب شود که بتواند تا حدی فضای این باشگاه را تعدیل کند.

 

ایران ورزشی 

۲ ۱  
آی اسپورت
2020-09-30 00:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
اقلیت تاس
چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹، ۱۰:۴۲
آخه حمال، مدیریت از ترس امثال تو حتی دشتی را نمیتونه کنار بذاره اونوقت میگی برخورد کن؟؟ چرا امثال استراوعلی کریمی ک هر جوره به باشگاهتون ریدن باید مدیر دنبال التماس و برگردوندنش باشه؟؟ کریمی ذخیره در کرواسی ک اینجا احیا شد..میدونی چرا؟ اول اینکه شما متوهم هستید،ذره ای هم غیرت ندارید،دوم اینکه جیره خوار همون فتل ترقه و گروهبان قندلی هستید،ولی امثال پویان خرفت نمیفهمن
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر