فهرست
یک سال و چهار ماه و ده روز بعد از میلان
یک سال و چهار ماه و ده روز بعد از میلان

یک سال و چهار ماه و ده روز بعد از میلان

آی اسپورت- یک سال و چهار ماه و 10 روز یا به عبارت ساده‌تر 500 روز از یازدهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی در فینال میلان می‎گذرد. این دومین عنوان قهرمانی اروپایی این تیم در 3 سال بود و اولین قهرمانی اروپا با زین‌الدین زیدان با پیروزی در فینال مقابل اتلتیکومادرید.

در تاریخ 28 می 2016 ورزشگاه جوزپه مئاتزا میزبان فینال بزرگی بود که در آن راه‌راه‌پوشان مادریدی به مصاف همسایه‌ پرافتخارشان رفته بودند. اما شاگردان سیمئونه در ضربات پنالتی قهرمانی را از دست دادند. خوانفران ضربه‌اش را وارد دروازه نکرد و کریستیانو رونالدو آن را گل کرد تا تیمش را به یک قهرمانی تاریخی دیگر در اروپا برساند.

آن برد شروع  دورانی باشکوه برای زیدان بود چون از بعد از آن همه شرایط برایش بهتر شد و تیم برای موفقیت‌ آمادگی‌های لازم را به دست آورد.

سرمربی فرانسوی در ماه ژانویه به جای رافا بنیتس سرمربی رئال مادرید شده بود. بنیتسی که تیم را وارد بحران کرده بود و همین موضوع هم باعث اخراجش شد.

هرچند زیدان توانست اوضاع را تغییر دهد. او در لالیگا هم در مقایسه با رقیبانش بارسلونا و اتلتیکومادرید امتیازات بیشتری جمع کرد و البته در نهایت در آن فصل نتوانست قهرمانی را کسب کند.

تا سال بعد او در بازی‌های اروپایی شانس خیلی بهتری داشت و در نهایت هم مادرید تبدیل به اولین تیم شد که توانسته از عنوان قهرمانی‌‎اش در لیگ قهرمانان اروپا دفاع کند.

در این 500 روز زیدان به موفقیت در رئال مادرید و کسب جام ادامه داده و توانسته عناوین زیادی کسب کند. دو قهرمانی در سوپرکاپ، یک قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا، یک قهرمانی در جام جهانی باشگاه‌ها، یک قهرمانی در لیگ و یک قهرمانی دیگر در لیگ قهرمانان.

اما به نظر تیم سرمربی فرانسوی در فصل جاری انگیزه لازم برای رسیدن به موفقیت‌های قبل را ندارد و با وجود این که از روزهای بد اول فصل فاصله گرفته، هنوز هم نتوانسته آن رئالی باشد که هواداران در فصول گذشته دیدند.  

 

۵    
آی اسپورت
2017-10-10 15:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر