فهرست
اعتراض به برانکو؛ خودش بیاید و تکل بزند!
اعتراض به برانکو؛ خودش بیاید و تکل بزند!

اعتراض به برانکو؛ خودش بیاید و تکل بزند!

آی اسپورت - نگرانی‌ها بابت پول نگرفتن برانکو حالا شکل تازه‌ای به خود گرفته است. شکلی شبیه به اعتراض اما نه از سوی خودِ او بلکه برخی بازیکنان به پرداخت 500 هزار یورویی به آقای سرمربی معترض شده‌اند. خیلی هم جدی‌تر از اعتراضِ پنهانی و درگوشی برانکو ایوانکوویچ به باشگاه بابت پرداخت نشدن مطالباتش.

البته که بازیکنان پرسپولیس هم حق دارند پول‌ قراردادشان را طلب کنند اما یادمان نرود مرد کروات در این یک سالی که حقوق نگرفت، حتی از همان پرداختی 30 تا 50 درصدی به شاگردانش هم محروم بود. حال آنکه می‌دانیم یکی از بندهای قراردادش این شانس را به او داده که حتی با یک ماه تاخیر در پرداخت حق و حقوقش، یک‌طرفه فسخ کند و بی‌آنکه باشگاه حقی برای شکایت داشته باشد، پرسپولیس را بگذارد و برود. تنها اقدام ایوانکوویچ اما این بود که با قلم وکیلش برای مدیران باشگاه نامه نوشت و پرداخت مطالبات معوقه‌اش را طلب کرد.

پولی که ایوانکوویچ باید بابت این فصل و حتی فصل قبل از آن می‌گرفت، به بیش از 700 هزار یورو رسیده بود که بالاخره یکی از اعضای هیات مدیره موفق شد 500 هزار یورو از آن را جور کند. این پول هفته‌ی پیش وارد باشگاه شد و از آنجا که بازیکنان بخشی از قراردادهای این فصل‌شان – رقمی بین 30 تا 50 درصد- را دریافت کرده‌اند و تا پیش از این هم هر پولی به باشگاه تزریق می‌شد برانکو می‌گفت آن را بین شاگردانش تقسیم کنند، همه‌ی یوروها را یکجا به او دادند. دلیل دیگرش هم این بود که پرسپولیسی‌ها دنبال تمدید قرارداد با برانکو ایوانکوویچ هستند و او بدون پرداخت حق و حقوقش راضی به مذاکره نمی‌شد. خلاصه اینکه از مطالبات 700 هزار یورویی آقای سرمربی، باشگاه 500 هزار تا را پرداخت کرد اما این چیزی نبود که خوشایند بازیکنان پرسپولیس باشد.

این نارضایتی را هفته‌ی پیش و درست دو روز مانده به بازی با ماشین‌سازی لمس کردیم. همان موقعی که پرسپولیسی‌ها شنیدند بخش زیادی از مطالبات سرمربی پرداخت شده. آنها در رختکن ورزشگاه شهید کاظمی خود را برای تمرین آماده می‌کردند که ناگهان یکی از بزرگ‌ترهای تیم جلوی همه فریاد می‌زند که «هر چه پول آمده بود، دادند به برانکو. ما هم که آدم نیستیم.»

شنیدن این حرف از آن بازیکن به قدری عجیب بود که هیچکس حرفی نزد. تنها واکنش بازیکنان، سکوت بود و نگاهی بهت‌زده به هم‌تیمی‌شان که چرا و چطور چنین حرفی زده! به ظاهر، همه چیز همین‌جا بین بازیکنان تمام شده اما اتفاقی که رخ داد، چیزی جز این را نشان می‌داد. در همان جلسه‌ی تمرینی، بازیکن معترض که اتفاقا کمی هم مصدومیت داشته و به همین دلیل نمی‌توانسته مثل قبل بدود و تکل بزند، مورد انتقاد قرار می‌گیرد. در پرسینگ، کریم باقری بر سرش فریاد می‌زند که اینجا را باید تکل می‌زدی. چرا نزدی؟ و آقای بازیکن که عصبانی هم بوده، با عصبانیت پاسخ می‌دهد: «کسی که همه‌ی پول‌ها را گرفته، لباس تمرین بپوشد و بیاید خودش تکل بزند.»

از بدشانسی‌اش، این دیالوگ مو به مو برای برانکو ترجمه شد و این بار داد و فریاد او را شنیدیم که با صدای بلند می‌گفت: «آن موقع که هر پولی به باشگاه می‌آمد می‌گفتم بدهید به بازیکنان چرا حرف نمی‌زدی؟ یک بار دیگر این‌طور صحبت کنی، باید بروی خانه‌ات.» بازیکنان معترض اما بی‌ هیچ حرفی به تمرین ادامه می‌دهد و بقیه هم تنها واکنش‌شان سکوت است.

این بگومگو از اول تا آخر بیش از 4 – 5 دقیقه طول نمی‌کشد اما پایان‌بخش آن، تذکر جدی کریم باقری به بازیکنی است که از پول گرفتن سرمربی بعد از یک سال، ناراحت شده. باقری در پایان همان تمرین به سراغ بازیکن شاکی می‌رود و به تندی می‌گوید: «اگر حرفی داری، جلوی چهار تا بچه مثل فلانی و فلانی نزن. یا برو باشگاه و آنجا حرفت را بزن، یا ما را بکش کنار و بگو. تو حق نداری این‌طور رفتار کنی.» و بعد دوباره سکوت.

پیدا کردن ریشه‌ی این اختلاف و این عصبانیت البته آنقدرها هم سخت نیست وقتی بدانیم ایوانکوویچ در پست همان بازیکن معترض دو بازیکن جدید خواسته. در واقع ماجرا برمی‌گردد به لیست خرید چهار نفره‌ی برانکو که دو تا از چهار بازیکن مورد نظر او هم‌پستی آن بازیکن هستند که وقتی متوجه چنین چیزی شده، کنترل خود را از دست داده و مقابل سرمربی ایستاده است.

این بازیکن که اتفاقا از بزرگ‌ترهای تیم است، بعد از بازی با ماشین‌سازی هم بخاطر عملکردش مورد انتقاد قرار گرفت و باقری و برانکو توبیخش کردند که این اشتباهات، نتیجه‌ی همان حاشیه‌پردازی‌هاست که تمرکز او را گرفته. این بازیکن البته باز هم پاسخی جز سکوت برای مربیانش ندارد اما برانکو گفته می‌خواسته او را در لیگ نوزدهم هم در اختیار داشته باشد که با اتفاقاتی که رقم خورد، دیگر لزومی به این کار نمی‌بیند. حالا سوال این است که با توجه به آنچه رخ داده، آیا در فصل آینده هم این بازیکنان قدیمی و باتجربه را باز هم در تیم برانکو می‌بینیم یا به بهانه‌ی جوان‌گرایی حذف خواهند شد؟  

ایران ورزشی

۸ ۱۵  
آی اسپورت
2019-05-15 17:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۵ نظر
شاهین ممسنی ❤❤
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۳۹
حاشیه سازی فرشاد کاس نژاد نوچه دوزاری کیروش و کسی که بعد از داربی از فرط سوزش به سید جلال حسینی گیر داده بود آن هم در آستانه مهمترین بازی سال پرسپولیس به درد خودش و چهارتا چلغوز مث خودش می خوره!
امیدوارم نون حلال به سر سفره ها برگرده
سعید.پاچینو
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۴۲
آب تو هاوّن دارید می کوبید
بی فایده اس ..‌‌
آقای خاص
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۷:۴۸
خخخخخ تاسی های متوهم
6
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۰۵
تراوشات ذهن مشوش کاس نژاد؛ دقت کنید! گرفتن حق و حقوقی که 11 ماهه دریافت نشده از سوی کاس نژاد یه اتفاق خیلی بزرگ جلوه داده شده انگار که مثلا برانکو پول زور خواسته!!!!! چقدر حقیرین اخه؟ نرخ دلار بالا میره و نرخ شرف و وجدان پایین
.
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۰۷
طنز برگزیده سال بود خخخخ
Kaveh 6 & 4
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۰۸
خجالت بکش ایران ورزشی، شرم بر تو آی اسپورت که چنین مزخرفاتی رو منتشر می کنی اون هم روز پیش از بازی سرنوشت ساز آخر... به امید قهرمانید پرسپولیس سرفراز...
HHEE
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۰۸
"باقری در پایان همان تمرین به سراغ بازیکن شاکی می‌رود و به تندی می‌گوید: «اگر حرفی داری، جلوی چهار تا بچه مثل فلانی و فلانی نزن. یا برو باشگاه و آنجا حرفت را بزن، یا ما را بکش کنار و بگو. تو حق نداری این‌طور رفتار کنی.» و بعد دوباره سکوت."

:))))خداوکیلی با این جزییات زیبایی که خبرنهار کیسه کش از خودش درآورده فقط اینجوری به عقل جور درمیاد که داده باشه مطلب رو خود کریم باقری یا بازیکن معترض براش نوشته باشن:)))
Princem
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۱۵
اگر منظورت سید جلاله که حاضرم چشم بسته قسم بخورم تمام حرفات چرنده. مردک یجوری تعریف میکنه که انگار خودش دقیقا اونجا بوده. ما که قهرمان میشیم.تیمتون که نخودی شد توی هفته ی آخر پس شما هم مشغوله حاشیه سازی بمونید تا یه سرگرمی داشته باشین
کنت دراکولا
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۱۰
یه مطلب چیپ و بی ارزش از یک کیسه کش ما تحت سوخته اس و لاغیر.به چند دلیل ,این اتفاق اگه برای خود شخص هم بیفته و بخاد به رشته ی تحریر در بیاره نمیتونه اینقدر جز به جز اش رو بگه و یا بنویسه حتی برای من اتفاق افتاده باشه هم نمیتونم جز به جز برای کسی تعریف کنم چه برسه که طرف دیده باشه و یا راوی براش گفته باشه!!!!در ثانی اگه میخای دروغ بگی باید کمی کلی تر بگی تا به واقعیت نزدیک باشه!!این جز به جز گفتن برای کسی هست که نویسنده باشه و بخاد خیالات خودشو بیاره رو کاغذ مثل همه ی نویسنده ها که کتاب مینویسن برای نوشتن اتفاقات کمی کلی تر مینویسن تا قابل قبول باشه مخصوصا اتفاقی که برای کس دیگه افتاده باشه!!فقط بگم خیلی خری .خیالات خام خودتو تو این شرایط حساس نوشتی تا برای تیم حاشیه درست کنی!!ای تف به روی هر چی کیسه کش صد پدر هست.
۵
@
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۱۲
تو ماجرای حق و حقوق برانکو تمامی بازیکنان از سرمربی حمایت کردن به کاهدون زدی کاس نژاد
۳
محمد
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۱۲
بیشتر به نظر میاد داستان داره تعریف میکنه.تراوشات ذهنشو داره مینویسه اخه مردک تو چطور مو به مو رو داری میگی ؟؟مگه برای خودت اتفاق افتاده ؟
۴
رسول
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۱۵
هلاک جزئیات این مطلب شدم خخخخ اخه ضریب هوشی یه خبردلار اینقدر پایین؟ شاید هم عشق به دلار قدرت فکر کردن رو ازشون گرفته.
۳
Omid
چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۳۸
با این ذهن رویاپرداز لطفا یه مقتل هم راجع به کربلا بنویس و ما رو از جزئیات بیشتری آگاه کن
۵
امید
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۴:۲۱
خیلی دور از ذهن است سیدجلال چنین رفتار انجام دهد. خیلی خیلی خیلی. اگر هم اتفاق افتاده باشه فاجعه هست.
۱
تاج
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۱:۴۴
فصل بعد مشخص میشه این خبر صحت داشته یا نه ...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر