فهرست
درباره کوین فورچونه؛ سومین خرید گران لیگ نوزدهم
درباره کوین فورچونه؛ سومین خرید گران لیگ نوزدهم

درباره کوین فورچونه؛ سومین خرید گران لیگ نوزدهم

آی اسپورت - کوین فورچونه، مهاجم ۳۰ ساله با سابقه حضور در لیگ‌های دسته سه و دوی فرانسه عصر روز پنج‌شنبه پس از توافق با مسئولان باشگاه تراکتور آذربایجان، سرخ‌پوش شد. او در حالی با تایید دنیزلی به تراکتور پیوست که سرمربی سرخ‌پوشان با وسواس زیادی، عملکرد بیش از صد مهاجم خارجی را مورد بررسی قرار داده بود. به این ترتیب هواداران تراکتور امیدوار هستند که مهاجم منتخب دنیزلی که از فیلترهای سختگیرانه او با موفقیت عبور کرده، گل‌های حساس و متعددی برای تیم‌شان به ثمر برساند. مهاجم گرانقیمت اما ناشناخته تراکتوری‌ها همراه با مدیرعامل باشگاه به ایران سفر خواهد کرد تا به جمع سرخ‌پوشان فوتبال آذربایجان ملحق شود.

آغاز فوتبال به بهترین شکل ممکن

کوین فوتبال خود را از سارسلز آغاز کرد. سارسلز در حومه شمالی شهر پاریس قرار داشته و با پایتخت فرانسه 16 کیلومتر فاصله دارد. بعد از حضور در مدارس فوتبال پایه و بازی در لیگ‌‎های محلی، در فصل 2016-2015 کوین به تیم آ اس بزییرس در لیگ دسته سوم فرانسه ملحق شد. اولین تجربه حضور در یک تیم حرفه‌ای، برای کوین بسیار خوب و موفقیت‌آمیز بود. او موفق شد در آن فصل در 33 بازی حضور یافته و ضمن زدن 17 گل، 6 پاس گل هم بدهد. عملکرد قابل قبول در بزییرس باعث شد تا کوین مورد توجه چند تیم از لیگ دسته دو قرار بگیرد. از میان پیشنهادات متعددی که به این بازیکن ارائه شد، پیشنهاد تیم لنس مورد قبول کوین قرار گرفت. کوین به مدت سه فصل پیراهن لنس را به تن کرد. 39 بازی و 10 گل زده، حاصل کار کوین در اولین فصل حضورش در لنس بود. او 8 گل از 10 گل خود را در لیگ دسته دو فرانسه به ثمر رساند و دو گل دیگر را نیز در جام حذفی وارد دروازه حریفان کرد. فصل دوم حضور در لنس، همراه بود با 44 بازی و 9 گل زده برای کوین که تقریبا مشابه فصل گذشته بود. در فصل سوم، کوین پس از انجام 6 بازی از لنس جدا شد. مقصد بعدی او تیم دسته دومی ترویس بود. از نظر قدرت، ترویس در شرایط بهتری نسبت به لنس قرار داشت. ترویس در حضور کوین یکی از مدعیان قهرمانی آن فصل به شمار می‌رفت اما در نهایت با 71 امتیاز و 10 امتیاز کمتر نسبت به تیم صدرنشین در مکان سوم جدول رده‌بندی لیگ دسته دوم فرانسه قرار گرفت. 34 بازی و 11 گل زده، حاصل کار کوین در تیم جدیدش بود.

اولین تجربه خروج از فرانسه

با توجه به عملکرد مناسبی که کوین در ترویس داشت، شاهد تداوم حضور او در این تیم بودیم. پس از انجام 3 بازی در فصل جدید لیگ دسته دوی فرانسه اما کوین با پیشنهاد باشگاه تراکتور مواجه شد. پیشنهاد تراکتوری‌ها به گونه‌ای بود که این مهاجم برای ترک فرانسه ترغیب شده و تصمیم به ادامه فوتبال خود در خارج از خاک فرانسه گرفت. کوین در حالی به تراکتور پیوست که برخی از رسانه‌های فرانسوی از حضور او در فوتبال ایران ابراز شگفتی کرده‌اند. وبسایت مرکاتو 365 با اشاره به حضور کوین در تراکتور نوشته است: «عجیب است که فورچونه تصمیم گرفته تا فوتبال حرفه‌ای‌اش را در ایران دنبال کند.»

آیا کوین گرانقیمت‌ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران است؟

وبسایت معتبر ترانسفرمارکت، ارزش خرید جدید تراکتوری‌ها را 1.5 میلیون یورو اعلام کرده است. این در حالی است که رسانه‌های فرانسوی رقم انتقال او به تراکتور را در حدود 500-400 هزار یورو تخمین زده‌اند. ضمن اینکه این رسانه‌ها مدت قرارداد بازیکن جدید تراکتور را سه سال عنوان کرده‌اند. بر اساس ارقام اعلام شده توسط وبسایت ترانسفرمارکت، کوین فورچونه در کنار مهدی ترابی و پایین‌تر از علیرضا بیرانوند از پرسپولیس و دیاباته از استقلال، سومین بازیکن گرانقیمت لیگ برتر ایران محسوب می‌شود. او همچنین گرانقیمت‌ترین بازیکن تراکتور است. جالب اینجاست که کوین با رقم اعلام شده از سوی ترانسفرمارکت، سومین بازیکن گرانقیمت کشورش نیز به شمار می‌رود.

     
آی اسپورت
2019-08-23 14:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر