فهرست
سخت‌گیری داوران لالیگا؛ حق با راموس است؟
سخت‌گیری داوران لالیگا؛ حق با راموس است؟

سخت‌گیری داوران لالیگا؛ حق با راموس است؟

آی‌اسپورت- کاپیتان رئال‌مادرید معتقد است داوران لالیگایی سختگیرانه از کارت‌های‌شان استفاده می‌کنند.

سرخيو راموس مدافع اسپانيايی رئال‌مادريد در بازی تيمش در هفته اول رقابت‌های لاليگا در ورزشگاه رياسور از زمين مسابقه اخراج شد تا تعداد كارت‌های قرمزش در رقابت‌های لاليگا به 18 عدد برسد و از اين حيث ركورددار ليگ اسپانيا شود. راموس مجموعاً 23 بار با پيراهن رئال كارت قرمز را مقابل رويش ديده است اما آنچه در اين ميان جلب توجه میكند و به نظر تصادفی هم نيست، اين است كه راموس هنوز با پيراهن تيم ملی اسپانيا از زمين اخراج نشده است. او بی ترديد يكی از بهترين مدافعان فوتبال اسپانيا و حتي دنياست ولي اخراج‌های فراوان او در تيم باشگاهيی اش عجيب به نظر میرسد. خود راموس در پايان بازی يكشنبه در اين رابطه گفت: «در اروپا و در فيفا، داوران قضاوت قابل قبول‌تری دارند. من از سيستم داوری در انگليس بيشتر خوشم می آيد كه اجازه میدهند بازی جريان داشته باشد.»

او در ماه‌های اخير كاپيتان تيم ملی اسپانيا شده و دست‌كم 143 بار پيراهن ماتادورها را به تن كرده و در اين 143 بازي و در مصاف با بهترين مهاجمان فوتبال دنيا، هرگز از زمين اخراج نشده است.

اين در حالی است كه راموس در فوتبال اسپانيا 20 بار كارت قرمز را مقابل چهره‌‌اش ديده‌؛ 18 بار در رقابت‌های لاليگا و 2 بار در جام‌حذفی و در مجموع 159 بار با كارت زرد جريمه شده است ولي تا به امروز با پيراهن تيم ملی اسپانيا كارت قرمزی از داوران نگرفته است. او در ليگ قهرمانان اروپا هم بعد از انجام 103 بازي، تنها 3 بار از زمين بازی اخراج شده (يك بار مقابل المپياكوس زماني كه جوانی 19 ساله بود و تازه به رئال پيوسته بود)‌؛ يک بار مقابل گالاتاسرای در سال 2014 و يک بار هم در مصاف با آژاكس كه مورينيو به او و ژابی آلونسو دستور داد تا كارت زرد دوم را بگيرند تا بتوانند در مرحله يك‌هشتم پايانی تيم‌شان را همراهی كنند.

ولی به عنوان مثال اوضاع در بارسلونا و در مورد پيكه كاملاً متفاوت است. جرارد پيكه از زمانی كه پيراهن بارسلونا را به تن میكند، هفت كارت قرمز از داوران دريافت كرده و يا سرخيو بوسكتس تنها يك بار از داوران كارت قرمز گرفته. فرناندو ايئرو هم در دورانی كه پيراهن رئال را به تن میكرد، 14 بار از داوران كارت قرمز گرفته و به نظر میرسد كه پوشيدن پيراهن رئال‌مادريد، جذابيت خاصی براي داوران ايجاد میكند تا با راحتي و سهولت بيشتری كارت زرد و نتيجتاً كارت قرمز را از جيب‌هایشان خارج كنند!

خبرورزشی، غزال زیاری

۵    
آی اسپورت
2017-08-24 00:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر