فهرست
سرنا - بیانکا در فینال؛ مارگارت را بگیر!
سرنا - بیانکا در فینال؛ مارگارت را بگیر!

سرنا - بیانکا در فینال؛ مارگارت را بگیر!

آی اسپورت – سرنا ویلیامز یکی از سرشناس‌ترین تنیس‌بازان آمریکایی و البته دنیا خودش را به فینال تنیس زنان رقابت‌های یو اس اوپن، آخرین مرحله از گرنداسلم‌های فصل رساند؛ او که از زمان شروع این تورنمنت همواره بخت شماره یک قهرمانی قلمداد شده قرار است امروز برابر رقیبی جوان از کانادا به میدان برود و به این امید که هفتمین قهرمانی اش در این گرنداسلم را به دست بیاورد. او که برای دهمین بار پایش به فینال این تورنمنت رسیده قرار است برابر بیانکا اندرسکو به میدان برود و این بار امید زیادی دارد به ناکامی اش در رسیدن به رکورد قهرمانی‌های مارگارت کورت پایان دهد. ماجرا از این قرار است که سرنا تا به الان ۲۳ عنوان قهرمانی در گرنداسلم‌ها دارد ولی با وجود تلاش زیاد برای رسیدن به عنوان بیست‌وچهارم و برابر شدن با رکورد مارگارت کورت هنوز ناکام مانده است. البته این بار زن شماره ۸ کنونی تنیس دنیا تلاش می‌کند این طلسم را بشکند تا ۲۰ سال بعد از اولین قهرمانی اش در گرنداسلم‌ها دستش به رکورد جاودانه‌ای برسد.

سرنا برای رسیدن به فینال امروز، در نیمه‌نهایی و در مدت زمان یک ساعت و ۱۰ دقیقه از سد الینا اسویتولینای اوکراینی و رنک شماره ۵ دنیا در دو ست و با نتایج ۶ بر ۳ و ۶ بر یک به برتری رسید. او که سال گذشته هم به فینال این تورنمنت رسیده تا به الان در سال‌های ۱۹۹۹، ۲۰۰۲، ۲۰۰۸، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ جام قهرمانی را بالای سر برده و به رکورد کریس اورت در این زمینه رسیده است. در حال حاضر هیچ کدام از تنیس‌بازان عصر معاصر در بخش زنان، رکوردی بهتر از سرنا ندارد. ویلیامز از سال ۲۰۱۷ و بعد از به دنیا آوردن فرزندش سه بار در گرنداسلم‌ها به فینال رسیده ولی هر بار نتوانسته جام قهرمانی را به دست آورده و با رکورد مارگارت کورت برابری کند. او امروز برابر تماشاگران هموطنش این فرصت را دارد تا به خواسته بزرگش برسد.

در سوی مقابل، اما جوانی ۱۹ ساله از کانادا با اصالتی از رومانی قرار دارد که این روز‌ها رنک شماره ۱۵ دنیا است؛ بیانکا در شرایطی به فینال اوپن آمریکا رسیده که در زندگی حرفه اش هرگز در گرنداسلم‌ها نتوانسته از دور دوم صعود کند. او در نیمه‌نهایی همین تورنمنت و در دیداری دشوار که ۲ ساعت و ۱۳ دقیقه طول کشید توانست از سد بلیندا بنچیچ از بلژیک، زن شماره ۱۲ تنیس دنیا، بگذرد و راهی فینال شود. او تا به الان فقط دو بار توانسته در گرنداسلم‌ها به دور دوم صعود کند که یکی مربوط به اوپن استرالیا بوده و دیگری هم مربوط به رولان گروس. هرچند که در این دومی، شانه اش آسیب دید و از حضور در ادامه تورنمنت سر باز زد.

 

 

۱    
آی اسپورت
2019-09-07 13:21:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر