فهرست
چقدر برای میزبانی جام ملت‌ها شانس داریم؟
چقدر برای میزبانی جام ملت‌ها شانس داریم؟

چقدر برای میزبانی جام ملت‌ها شانس داریم؟

آی اسپورت - این خبر را اگر زحمت نیست بخوانید: «چهارمین ورزشگاه جام جهانی قطر ۲۰۲۲ که در الریان واقع شده در روز فینال امیرکاپ قطر افتتاح می‌شود.» حالا یک خبر دیگر نیز منتشر شده، مطالعه کنید؛ «دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: دولت با میزبانی جام‌ ملت‌های آسیا در ایران موافقت کرد.»

اینکه دولت با چنین پروژه‌ای در فوتبال ما موافقت می‌کند جای خوشحالی دارد اما کدام ارگان تصمیم‌گیرنده بهتر از خود دولت می‌داند، در فوتبال کشور حتی کاریکاتوری از این ورزشگاه‌های مجهزی که قطری‌ها ساخته‌اند (یا در حال ساخت هستند) وجود ندارد؟

این تصمیمی که فدراسیون فوتبال برای میزبانی جام ملت‌های آسیا گرفته تا چه اندازه با دنیا واقعی تطابق دارد؟ اگر فدراسیون فوتبال، این ورزشگاه‌های بی‌کیفیت، امکانات سخت‌افزاری بعضا آبروبر، زمین‌های چمن نامناسب و معدود هتل‌های استاندارد را نمی‌بیند، دولت که می‌بیند؛ مسولان غیرفوتبالی که می‌دانند در فوتبال ایران، امکانات به قدر کفایت وجد ندارد؛ آن وقت قضیه میزبانی جام ملت‌های آسیا چیست و این ماجرا از کجا آب می‌خورد؟

فقط عکس این ورزشگاهی که قطری‌ها قرار است در فینال امیرکاپ افتتاح کنند، برای متقاعد کردن کنفدراسیون فوتبال آسیا کافی است؛ بعد ما با چه رویی تقاضای میزبانی از AFC داریم؟

این همه مشکل در فوتبال کشور داریم؛ ما صاحب فوتبالی هستیم که فدراسیونش یک سال تمام معطل اساسنامه است. فدراسیونی بلاتکلیف که عمده سرمایه دلاری‌اش به دلیل مشکلات بین المللی توقیف شده است؛ فوتبالی که در مدیریت مشکل دارد. فوتبالی که در بخش تیم‌های ملی، با هزار درسر مواجه است، چرا باید به جای حل این همه مشکل سراغ میزبانی جام ملت‌های آسیا برود؟

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2020-12-03 14:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر