فهرست
۱۵سال بعد؛ استانبول میزبان فینال لیگ قهرمانان
۱۵سال بعد؛ استانبول میزبان فینال لیگ قهرمانان

۱۵سال بعد؛ استانبول میزبان فینال لیگ قهرمانان

آی‌اسپورت- اتحادیه فوتبال اروپا، یوفا، تایید کرد که دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۲۰ در ورزشگاه المپیک آتاتورک در استانبول برگزار خواهد شد. این ورزشگاه که ۷۶ هزار نفر گنجایش دارد، آخرین بار در سال ۲۰۰۵، میزبان دیدار تاریخی میلان و لیورپول بود. در آن دیدار میلانی ها ابتدا با سه گل پیش افتادند اما در ادامه لیورپولی‌ها سه گل زدند و در نهایت در ضربات پنالتی به پیروزی رسیدند.

یوفا امروز بعد از جلسه کمیته اجرایی این نهاد، تایید کرد که دیدار فینال چمپیونزلیگ سال ۲۰۲۰، بار دیگر در آن ورزشگاه خاطره انگیز برگزار می شود. همچنین دیدار فینال لیگ اروپا در سال ۲۰۲۰ نیز در آره‌نا گدانسک لهستان برگزار می‌شود. ورزشگاه دراگائو در پورتو هم میزبان سوپر کاپ اروپا در آن سال خواهد بود. همچنین دیدار فینال چمپیونزلیگ زنان نیز در اتریش آره‌نا در وین برگزار می‌شود.

دیدار فینال امسال چمپیونزلیگ بین رئال مادرید و لیورپول در ورزشگاه المپیسکی در کیف اوکراین برگزار خواهد شد و سال آینده هم ورزشگاه واندا متروپولیتانو، ورزشگاه اختصاصی اتلتیکو مادرید، میزبان دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپاست.

همچنین یوفا در پایان نشست برنامه رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ را تایید کرد. این رقابت‌ها برای اولین بار در ۱۲ شهر مختلف اروپایی انجام می‌شود. دیدار افتتاحیه در ورزشگاه المپیک رم خواهد بود و دیدار فینال هم یک ماه بعد در ومبلی لندن برگزار می‌شود.

 

ورزش سه

۴    
آی اسپورت
2018-05-24 22:01:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر