فهرست
چهار پادشاه در دو اقلیم
چهار پادشاه در دو اقلیم

چهار پادشاه در دو اقلیم

آی اسپورت - ماجرای دروازه‌بان‌های استقلال و پرسپولیس این روزها به یک معمای پیچیده و تقریبا لاینحل بدل شده است. چالشی که شاید وینفرد شفر و برانکو ایوانکوویچ را با مشکلات بسیاری در آینده مواجه سازد. در استقلال سیدحسین حسینی ساز جدایی کوک کرده و حتی در خفا خواستار رضایتنامه‌اش شده و می‌خواهد نیم فصل به تیم دیگری برود.

دلیل این درخواست‌های غیر‌رسمی بازی نکردن است. نیمکت‌نشینی‌هایی که حسینی می‌داند اگر تداوم یابد او را در آینده از قاب چشم‌ها دور خواهد کرد و چه بسا تداوم این ماجرا از حیث آمادگی بدنی برایش چالش‌هایی به وجود آورد. حسینی می‌داند که دعوت دوباره به تیم ملی فوتبال ایران نیز از راه بازی‌های پی‌درپی در ترکیب استقلال می‌گذرد و کی‌روش در شرایطی او را دوباره به تیمش فرا می‌خواند که در استقلال نفر اول باشد.

 حسینی به واسطه همین جریان به تیم ملی دعوت شد و حتی تا آستانه حضور در جام‌جهانی هم پیش رفت. دروازه‌بان استقلال در معادلات خود به این نتیجه رسیده که ادامه روند کنونی عمیقا به ضررش خواهد شد و از آن سو مهدی رحمتی نیز عزمش را جزم کرده تا رکوردی به یادماندنی در باشگاه استقلال خلق کند و نخستین دروازه‌بان تاریخ این باشگاه باشد که تا 40 سالگی در قفس توری قرار می‌گیرد.

رحمتی می‌خواهد یک نفس تا آن نقطه پیش برود. او انگیزه‌اش را دارد و آنقدر با نشاط تمرین می‌کند که می‌شود چنین تصویری را در مواجهه با او متصور بود. حال ممکن است مهدی در بازی‌های آتی استقلال آن دروازه‌بان قابل اعتمادی که انتظار می‌رود نباشد اما عزم او این است؛ رفتن تا 40 سالگی.

در اردوگاه سرخ نیز چالش‌های دستکش شماره یک به طور دیگری زخم باز کرده است. رادوشویچ که در هفته‌های آغازین پی در پی در ترکیب تیمش قرار گرفت بی هیچ دلیل فنی ناگهان از ترکیب سرخ‌ها کنار گذاشته شد. رادوشویچ نیز در مصاحبه‌هایی که داشته صادقانه به این مهم اشاره کرده که هیچ دروازه‌بانی دوست ندارد طعم تلخ نیمکت‌نشینی را بچشد. رادو هم می‌داند که اگر این روند ادامه داشته باشد عرصه بر او تنگ خواهد شد اما برانکو چه می‌تواند بکند با این معما؟‌! معمایی که یک سویش علیرضا بیرانوند قرار دارد. دروازه‌بانی که در جام جهانی پنالتی کریستیانو رونالدو را مهار کرد و به یک چهره ملی بدل شد و حتی در قاب مثال‌های بزرگان نیز قرار گرفت.

برانکو چه می‌تواند بکند وقتی می‌بیند چنین فضایی دور و بر بیرانوند است. او تصمیم به نیمکت‌نشین کردن دوباره رادو می‌گیرد تا شاید بیرانوند از لحاظ روحی و روانی بیش از این دچار تزلزل نشود و خود نیز از فشارهای بیرون برهد اما این تصمیم‌ها تا کجا سرخابی‌ها را پیش خواهد برد و مشکلات را بیش از این نخواهد کرد؟ استقلال در آستانه جنجالی بزرگ میان حسینی و رحمتی است و پرسپولیس هم ممکن است همین فضا را هرچند با ضرب کمتر تجربه کند. آیا این چهار پادشاه دروازه‌بانی در دو اقلیم می‌گنجند؟

 

ایران ورزشی

۳ ۲  
آی اسپورت
2018-08-19 12:07:00
نظر دهید

۲ نظر
محمدعلی
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۰۵
حسینی باید اول از همه احساساتش رو کنترل کنه و یادبگیره برای بزرگ شدن باید صبور باشه چون خیلی راه برای رفتن هنوز داره رحمتی داره به سالهای اخر فوتبالش میرسه و میتونه با فرم خوب دور از حاشیه سالها دروازه بان یک استقلال باشه . اما بیرانوند دروازه بان خوبیه اما رویایی که داره برای لژیونر شدن براش بسیار مشکله واین رویا رو نباید دائم به زبون بیاره که براش حاشیه ساز بشه رادو ذخیره بیرانوند رقیب خیلی جدی برای بیرانوند نیست پس حاشیه کمتری خواهد داشت و میتونن سالها رقابت کنن
امیرعباس
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۸
بوجیدارم پادشاه شد؟؟
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر