فهرست
ایران ۳-۰ بلغارستان؛ تیم دوم ما میزبان را برد!
ایران ۳-۰ بلغارستان؛ تیم دوم ما میزبان را برد!

ایران ۳-۰ بلغارستان؛ تیم دوم ما میزبان را برد!

آی اسپورت - تیم ملی والیبال ایران که پیش از این صعود خود به مرحله فینال لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ را قطعی کرده بود، در دومین بازی خود در هفته پنجم و پایانی این رقابت‌ها در سالن شهر پلوودیف کور بلغارستان به مصاف تیم میزبان رفت و در دو ست ابتدایی با نتیجه مشابه ۲۵-۲۳ به برتری رسید و با پیروزی ۲۵-۲۱ در ست سوم، کار بلغارها را یکسره کرد. دو تیم ایران و بلغارستان در حالی به مصاف هم رفتند که سهم هر تیم سه پیروزی در شش رویداد بزرگ گذشته بوده است.

تیم ایران که پیش از این صعود خود را به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها قطعی کرده بود برای شروع این بازی از ترکیب جواد کریمی، پوریا یلی، جواد معنوی‌نژاد، فرهاد قائمی، علی‌اصغر مجرد، مسعود غلامی و محمدرضا موذن (لیبرو) استفاده کرد. ملی‌پوشان ایران در ست اول شروع خوبی نداشتند و ۳-۰ از حریف عقب افتادند، اما در ادامه خود را در زمین پیدا کردند و توانستند امتیازات از دست رفته را جبران کنند. شاگردان کولاکوویچ با حملات مؤثر و دفاع روی تور بهتر، ابتکار عمل را به دست گرفتند و از حریف پیش افتادند که در نهایت ۲۵-۲۳ برنده شدند.

ست دوم نیز با بازی کم اشتباه بازیکنان ایران و دفاع روی تور بهتر از سوی آنها همراه بود. شاگردان جوان کولاکوویچ که در هفته‌های گذشته فرصتی برای بازی پیدا نکرده بودند از این فرصت حداکثر استفاده را کردند تا توانایی خود را به کادر فنی ثابت کنند. نتیجه ست دوم هم ۲۵-۲۳ به سود ایران بود. تیم ایران تا پایان ست دوم، ۲۳ امتیاز از اسپک، هشت امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و ۱۸ امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورده بود.

بلغارها در ست سوم برای اعاده حیثیت مقابل تماشاگران خودی به میدان آمدند، ولی حتی مصدومیت جواد معنوی‌نژاد هم نتوانست کمکی به برتری و پیروزی تیم ملی بلغارستان بکند. آنها اگرچه در اسپک بهتر از ایران عمل کردند، ولی اشتباهات زیادی هم مرتکب شدند. نتیجه ست سوم این بازی ۲۵-۲۱ به سود ایران بود تا شاگردان کولاکوویچ 3 بر صفر برنده دیدار مقابل بلغارستان شوند.

تیم ملی ایران در بازی سوم و پایانی خود در مرحله گروهی لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹ از ساعت ۱۸:۳۰ فردا به مصاف تیم ملی آمریکا خواهد رفت.

۳    
آی اسپورت
2019-06-30 00:14:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر