فهرست
عرب در مسیر گرشاسبی: پول‌ها پیش‌خور می‌شود
عرب در مسیر گرشاسبی: پول‌ها پیش‌خور می‌شود

عرب در مسیر گرشاسبی: پول‌ها پیش‌خور می‌شود

آی اسپورت - پرسپولیس و مشکلات مالی. این دو ماه‌هاست که با هم عجین شده‌اند. نه خبری از پول است و نه وعده‌ای برای حل این مشکلات که پرسپولیس را با حواشی فراوانی روبه‌رو کرده. برانکو ایوانکوویچ چند صد هزار یورو از پرسپولیس طلب دارد و حدود ۱۱ ماه است که حق و حقوق خود را دریافت نکرده. برانکو ماه‌ها بدقولی مدیران باشگاه را سرپوشانی کرده اما حالا کارد به استخوان سرمربی پرسپولیس رسیده و او در رسانه‌ها نیز این بحث مهم را مطرح کرده. بحثی که البته با واکنش هیات‌مدیره هم مواجه شده.

هیات‌مدیره پولی در خزانه ندارد اما وعده داده تا اواسط اردیبهشت‌ماه طلب برانکو را پرداخت می‌کند. اینکه چگونه پول به باشگاه می‌رسد هم در نوع خود موضوع جالبی است. پرسپولیس فصل قبل مبلغی در حدود ۶۵ میلیارد تومان از اسپانسر دریافت کرد که قرار بود ۲۰ درصد هم به آن اضافه شود. این پول که برای این فصل بود، همان سال قبل هزینه شد تا خزانه‌ی باشگاه خالی شود. طلب برانکو پرداخت نشد و بازیکنان هم مبلغ اندکی از قراردادهای این فصل را دریافت کرده‌اند. آن‌هم در شرایطی که فصل رو به پایان است، ۲۶ هفته از لیگ برتر گذشته و تنها 4 هفته از مسابقات باقی مانده.

هیات‌مدیره سابق با مدیرعاملی گرشاسبی، پول اسپانسر را قبل از شروع فصل هزینه کردند و همین مسئله باعث شد تا دست پرسپولیس در این مقطع از لیگ خالی بماند. مقطعی که پرسپولیس برای کسب عنوان قهرمانی نیاز به آرامش دارد و نه چنین حواشی عجیبی. طلب برانکو در حدود ۷۵۰ هزار یورو است که باید چند ماه قبل پرداخت می‌شد اما هنوز هم سرمربی پرسپولیس برای دریافت آن با باشگاه کلنجار می‌رود و البته دستش هم به جایی نمی‌رسد. او فریاد می‌زند، وکیلش را به جلسه می‌فرستد اما هیچ‌یک از این راهکارها برای او پول نمی‌شود.

هیات‌مدیره‌ی جدید پرسپولیس تحت فشار قرار گرفته و همین طلب برانکو باعث شده تا آن‌ها هم مورد پرسش قرار بگیرند. اعضای جدید اما از ایرج عرب خواسته‌اند تا در رسانه‌ها صحبت کند و تمام اتفاق‌های قبل از مدیرعاملی‌اش را بازگو اما او تنها به این دلیل که خود عضوی از هیات‌مدیره‌ی باشگاه در زمان حضور گرشاسبی بوده، از انجام مصاحبه خودداری کرده و دست نگه داشته تا منابع مالی جدید به باشگاه برسد.

مدیران باشگاه پرسپولیس در روزهای اخیر بارها با اسپانسر جلسه گذاشته و از آن‌ها درخواست پول کرده‌اند اما هر بار با پاسخ منفی مواجه شده‌اند. اسپانسر مدعی است که به باشگاه پرسپولیس بدهکار نیست و به تمام تعهدات خود در این فصل عمل کرده. پرسپولیس اما حرف جدیدی دارد. حرفی درست مانند زمان مدیرعاملی گرشاسبی که پول‌ها را جلوتر گرفت، هزینه کرد تا دست پرسپولیس در مقاطع پایانی این فصل در حنا بماند.

یکی دو روز قبل خبری منتشر شد که پرسپولیس با اسپانسر به توافق رسیده تا مبلغی را دریافت کند و بدهی‌های باشگاه به کادر فنی و بازیکنان را بپردازد. توافق اما این است که اسپانسر، بخشی از مبلغ توافق‌شده برای فصل بعد را به حساب باشگاه پرسپولیس واریز کند تا بدهی‌ها پرداخت شود. بدهی‌هایی که شاید بخش مهمی از پول توافق فصل بعد با اسپانسر را شامل شود.

قرار است اسپانسر برای فصل جدید ۷۵ میلیارد در اختیار باشگاه پرسپولیس قرار بدهد. مبلغی که اگر بخشی از آن پرداخت شود، پرسپولیس برای فصل بعد با مشکلات مالی بسیاری دست و پنجه نرم خواهد کرد. ایرج عرب همان راهی را می‌رود که گرشاسبی رفت و البته به بن‌بست رسید. اینکه پول فصل بعد را زودتر دریافت کند و بدهی‌ها را بپردازد، چاره‌ی کار نیست بلکه اتفاق عجیبی است که طی یکی دو سال اخیر در پرسپولیس دیده‌ایم. البته در همین روزها شایعه‌ای هم مطرح شد که یکی از نزدیکان باشگاه مبلغی در حدود ۳.۵میلیارد کمک کرده که آن هم تکذیب شد تا پرسپولیس فقط چشم‌انتظار پولی باشد که اسپانسر می‌پردازد. البته این فصل و به حساب فصل بعد!

۶ ۳  
آی اسپورت
2019-04-22 18:06:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
taaahaaa90tajii.
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۱۵
اينهمه هجمه ك ما پيش خور كرديم
هر روز داره گندش در مياد ك اينا هم دارن پيش خور ميكنن
از اونورم ك معلوم شد پول اسياييشون رو ب عنوان پاداش گرفتند
هر روز بيشتر ميشه افشاگري..

زود قضاوت كردن عادت ما ايرانيا و مخصوصا قشر اقليتي از قرمزا هس خخ
حالا هي بياين اينجا خودتون رو خفه كنين پول را به ما ميدن :/
۳ ۱
@
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۲:۱۵
ولی بین پیشخور کردن کیسه و پرسپولیس یه فرق اساسیه اینکه کیسه پیشخور کرده ولی بدون مشکل مالی داره ادامه میده ولی پرسپولیس مشکل داره طوری که حقوق سرمربیش رو 11 ماهه پرداخت نکرده! زیبا نیست که کیسه با پیشخور پولش حتی پول پاتوسی رو هم داده ولی بازیکنان پرسپولیس دریافتی شون به 50 درصد هم نرسیده؟
۳
.
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۸:۵۶
چطور کیسه که پول اسپانسر رو تا 4 سال اینده پیشخور کرده مشکلی نداره؟ نه اقاجان پول های پرسپولیس داره جای دیگه واسه کیسه خرج میشه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر