فهرست
برای استقلال چه قدر زود دیر می‌شود
برای استقلال چه قدر زود دیر می‌شود

برای استقلال چه قدر زود دیر می‌شود

آی اسپورت - زمان به ضرر استقلال است. روزها به سرعت برق و باد می‌گذرند و استقلال هر روز به شروع لیگ نزدیک‌تر می‌شود و هر روز یک اسم جدید خارجی تیتر رسانه‌ها می‌شود. همه راه‌ها به کمبود منابع مالی ختم می‌شود و حکایت از فصلی سخت و دشوار دارد. استقلال با اسپانسرش نیز مشکلاتی دارد که از هزینه‌های تحمیلی اول فصل نشات می‌گیرد اما داستان و مشکل اصلی واقعیتی است که هیچ کس نمی‌تواند مقابلش بایستد؛ مشکلی به نام زمان. استقلال این روزها در چند جبهه می‌جنگد از یک طرف به نظر می‌رسد شفر سرمربی سابق استقلال که هنوز در ایران است بنا به تصاویر منتشر شده در فضای مجازی، روزهای خوشی را در تهران سپری می‌کند و عکسی منشوری از او که در کانال‌های تلگرامی دست به دست می‌شد، نشان می‌دهد تعطیلات اجباری به پیرمرد آلمانی خوش می‌گذرد. او قرار است با مدیران باشگاه بر سر میز مذاکره بنشیند تا رسما پروژه فسخ قراردادش کلید بخورد. 

پسرش ساشا ایران را ترک کرده و پرونده‌ای که برای مدارک آنالیزوری و یکسری اقدامات خاصش نزد باشگاه مفتوح مانده، بیانگرحقانیت مدیران فعلی باشگاه در رابطه با عدم همکاری با اوست و از آن سو رسانه‌های ایتالیایی نام آندره آ استراماچونی را به‌عنوان سرمربی احتمالی استقلال عنوان کرده‌اند و رسانه‌های وطنی آلسیو و میروسلاو دوکیچ را. به اینها ساز‌های ناکوک جدایی ستاره‌ها را اضافه کنید؛ به نظر این سناریو هر فصل برای آبی‌های پایتخت نوشته شده تا تیم استقلال با خیال راحت وارد عرصه لیگ نشود. در حالی که فتحی و خطیر در صدد حفظ شاکله تیم هستند، پست‌های اینستاگرامی ستاره‌ها چندان مثبت نیست. آنها خواهان افزایش حقوقشان هستند و استقلال در تنگنای بدهی‌های مالی داخلی و خارجی قرار دارد.  به اینها فشارهای شدید خط‌دهی‌ها و توقعات رسانه‌های هواداری و فضای مجازی و صحبت‌های گاه و بی‌گاه پیشکسوتان مخالف را نیز اضافه کنید؛ چه آینده‌ای پیش روی استقلال پر حاشیه و پرتلاطم است؟ 

استقلال برای خروج از این بحران‌ها متحمل هزینه‌هایی خواهد شد حالا ممکن است این هزینه‌ها مالی باشند یا جدا شدن عده‌ای از بدنه باشگاه، به هر حال موعد تصمیم‌گیری است و مدیران استقلال باید هر چه سریع‌تر و با اتخاذ تصمیمی جدی خط فکری و حرکتی خودشان را ترسیم و اعلام کنند که در فصل جدید چه راهکار‌هایی دارند و نگذارند زمان بزرگ‌ترین دشمن‌شان بشود و آنها را با چالش‌های فصول قبل مواجه سازد.  استقلال برای فصل جدید کمبود‌هایی نیز دارد که نظم و انضباط مهم‌ترین آنها است، هرچند که حضور مجیدی تا حدودی خیال استقلال را راحت کرده است. فقط مانده فرهاد بتواند با سرمربی احتمالی هماهنگ شود تا حداقل استقلال از سوی نیمکت به آرامش برسد و قاعدتا یک تیم منظم و هماهنگ راحت‌تر می‌تواند سرود قهرمانی را بخواند. برای این استقلال سخت نگرانیم که سناریوهای فصول قبل دوباره تکرار شود. پس دست بجنبانید.

 

ایران ورزشی 

۲    
آی اسپورت
2019-05-25 18:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر