فهرست
بسکتبال NBA: پنج اتفاق مهم روز آغازین فصل جدید
بسکتبال NBA: پنج اتفاق مهم روز آغازین فصل جدید

بسکتبال NBA: پنج اتفاق مهم روز آغازین فصل جدید

آی‌اسپورت- پس از مدت‌ها انتظار فصل جدید NBA آغاز شد، در زیر به اتفاقات و رویدادهای مهم روز اول خواهیم پرداخت.

 

1- لبرون جیمز و کلیولند کاوالیرز کماکان غیر قابل توقف:

جیمز و یارانش در اولین بازی خود در این فصل با قدرت تواسنتند در کویکن لونز آرنا بر نیویورک نیکس غلبه کنند. جیمز و یارانش در اولین بازی خود خط و نشان بزرگی برای تیم های NBA کشیدند. نتیجه 117-88 گواه بر قدرت کوز را دارد، آن ها توانستند تیمی بسیار قدرتمند را شکست داده و قطعا در ادامه راه نیز برای تکرار قهرمانی فصل قبل، به چنین قدرتنمایی هایی احتیاج دارند. عملکرد بی نظیر لبرون جیمز در شب افتتاحیه و تریپل دبل کردن او در بازی اول، نشان دهنده آن است که لبرون در سن 31 سالگی نیز بسیار آماده است. گرچه از عملکرد بی نظیر تیمی کوز نمی توان گذشت.

 

2- نیویورک تیمی بهم ریخته:

نیویورک نیکس در بازی شب گذشته مقابل کلیولند، تا پایان نیمه اول عملکرد مناسبی را داشت اما در همان نیمه اول نیز بازی بهم ریخته ای را ارائه داد. بازیکنان جف هورنسیک هر کدام هنگامی زمان توپ می شدند، بدون انجام هیچ برنامه تاکتیکی به سمت سبد حمله ور می شدند و این حرکت آن ها گاهی به امتیاز می نشست. آن ها حتی با این روش نیز به علت داشتن بازیکنان با کیفیتی که ترکیب خود داشتند، همانگونه که گفته شد در پایان نیمه اول فقط 3 امتیاز از رقیب خود عقب بودند اما بازی نیمه دوم آن ها به هیچ وجه مسمر ثمر نبود و همین باعثد تیم قدرتمند نیکسف به راحتی مقابل کلیولند زانو بزند.

 

3- شب درخشش دیمین لیلارد و گام بلند او در این فصل:

پوتلند در مسابقه ابتدایی خود توانست در یک بازی نزدیک از سد یوتا جز بگذرد. عملکرد بی نظیر دیمین لیلارد در این مسابقه همگان را به فکر کردن در خصوص ظهور MVP جدیدی وادار کرد. لیلارد در بازی اول این فصل توانست 39 امتیاز کسب کند و کنارزدن رقیب بسیار سرسختی چون یوتا جز، فقط به عملکرد فوق العاده این ستاره احتیاج داشت. لیلارد در فصول گذشته به صورت مداوم به دنبال بهتر شدن بوده و سالانه پیشرفت فراوانی داشته و حال به نظر می رسد نوبت به آن رسیده تا بهترین و ارزمندترین بازیکن NBA شود.

 

4- گلدن استیت واریرز در این فصل تیمی متفاوت خواهد بود:

حقیقت آن است که شکست واریرز در بازی ابتدایی فصل مقابل اسپرز، برای کارشناسان خیلی سورپرایز بزرگی به حساب نمی آید چرا که سن آنتونیو فصل گذشته تیمی قدرتمند بود و توانست 67 پیروزی کسب کندو در این فصل نیز بازیکنان خوبی را به ترکیب خود اضافه کرد. قطعا در بازی انجام شده بین سن آنتونیو اسپرز و گلدن استیت واریرز تیم برتر میدان، یاران پاپ بودند. عملکرد کوین دورانت در این بازی کاملا قابل قبول بود، ستاره جدید واریرز در اولین بازی خود با کسب 27 امتیاز، در میان هم تیمی هایش برترین بود. او علاوه بر امتیاز های زیادی که کسب کرد، تواسنت 10 ریباند و 2 بلاک شات را به ثبت برساند که همگی این ها بازی خود دورانت را تایید می کنند اما این تیم دچار تغییرات زیادی شده و یاران استیو کر برای همگام سازی به زمان احتیاج دارند چرا که در فاز تدافعی، این تیم به شدت دچار مشکل شده، 129 امتیاز اسپرز نشان دهنده ضعف واریرز در دفاع استف البته ثبت تنها 21 درصد پرتاب 3 امتیازی نیز نشان دهنده ضعف این تیم در فاز تهاجمی است.

 

5- اسپرز بهترین تیم کنفرانس غرب؟

سن آنتونیو با عملکرد درخشان کوای لنارد و لامارکوس آلدریج و همچنین با بازی خوب جاناتان سیمونز و به ویژه قدرت تیم اسپرز در تاکتیک های فنی و بازی تدافعی، از سد نایب قهرمان فصل پیش گذشتند. همانگونه که همگان از شکست واریرز شوکه نشدند، از پیروزی اسپرز نیز نباید متعجب شد. پاپوُویچ یکی از بهترین هاست و تیم پاپ در این سال ها به خوبی بسته شده تا پس از گذشت 3 فصل از آخرین قهرمانی، باز هم جامی دیگر به تالار افتخارات اسپرز اضافه شود. حضور بازیکنانی چون کوای لنارد، لامارکوس آلدریج، تونی پارکر، پائو گسول و داشتن نیمکتی قدرتمند می تواند هموار کننده راه اسپرز باشد.

 

طرفداری

۱    
آی اسپورت
2016-10-27 01:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر