فهرست
جای خالی محسوس ماتیچ
جای خالی محسوس ماتیچ

جای خالی محسوس ماتیچ

آی اسپورت- وقتی بازیکنی از یک باشگاه می‏رود، طبیعی است که سرمربی آن باشگاه با خوشحالی درباره آن بازیکن صحبت نکند. معمولا می‎گویند دیگر زمانش رسیده بود که برود، این بهترین حالت برای هر دو طرف معامله است.

اما آنتونیو کونته بارها درباره ماتیچ و نقشی که در موفقیت باشگاه در رقابت‎های فصل گذشته داشت صحبت کرد. ماتیچ و انگولو کانته مقابل آن خط دفاعی 3 نفری. شکی ندارم که او علاقه‏‎ای به عملی شدن این انتقال هم نداشته است. اصلا از رفتن ماتیچ خوشحال نیست و این انتقال او را در شرایطی نامساعد قرار داده است.

باید بگویم از نظر من هم انتقال عجیبی بود. واقعا عجیب است که یکی از بهترین بازیکنانت را به یکی از جدی‎ترین رقیب‎هایت بفروشی. گاهی برای بعضی از ترانسفرها اجبار وجود دارد. اما این بار حتی به نظر نمی‎رسید که این انتقال اجباری هم باشد. شاید اتفاقاتی پشت صحنه افتاده است که ما از آن بی‏‌خبریم. قرار هم نیست این مسائل رسانه‎ای شوند. در کل چنین ترانسفری بین دو باشگاه قهرمان که هر دو هم رقیب هستند بسیار اتفاق نادری است.

مطمئنم کونته راضی نبوده، او حالا مجبور است به فکر جانشینی برای او باشد و باید جای خالی ماتیچ در تیم را به شکلی پوشش دهد.

خبر تمدید قرارداد کونته هواداران چلسی را خوشحال کرد. اما مسائل دیگری هم هست که آن‎ها باید به آن فکر کنند. کونته چلسی را قهرمان کرد. اما دیگو کاستا را فروخت، نمانیا ماتیچ را فروخت. در خرید لوکاکو ناکام بود. پس مسائلی هم هست که حل نشده مانده است. چلسی همیشه از آن نوع باشگاه‎ها بوده که چنین تنش‎هایی داشته است.

مطمئنا زمانی می‎رسد که این باشگاه با مربی‎اش هم خداحافظی می‎کند. فعلا کونته به خاطر موفقیتی که فصل گذشته کسب کرد در ذهن هواداران یک قهرمان و اسطوره است، اما باید دقیق‎تر به اقدامات او توجه کرد. او می‏داند که چالشی بزرگ پیش رو دارد و همه هم از او حمایت می‏کنند. باید برایش بازیکن مناسب خرید تا به بهترین شکل از پیش رقابت با بزرگان جزیره بر بیاید.

قبلا هم گفتم این تیم فصل گذشته اوضاع خوبی داشت و در هیچ رقابتی به جز لیگ نبود. در نتیجه بین هر بازی با بازی بعدی یک هفته فاصله بود. حالا برای رقابت در همه جام‎ها باید برای این مربی بازیکنان بیشتری خرید و ترکیب تیمش را تقویت کرد.

هنوز جای خالی ماتیچ احساس نشده، اما مطمئنا خواهد شد. آن‎ها همچنین دیگر جان تری را هم ندارند. وقتی به این فکر کنید که کاستا، ماتیچ و تری رفته‌اند و بازیکنی هم جانشین آن‌ها نشده کمی نگران می‏شوید. به همین دلیل است که می‎گویم چلسی نیاز به خرید بازیکن دارد.

۲    
آی اسپورت
2017-08-11 12:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر