فهرست
رونالدو به تنهایی رئال را قهرمان می‌کند
رونالدو به تنهایی رئال را قهرمان می‌کند

رونالدو به تنهایی رئال را قهرمان می‌کند

آی اسپورت- رئال عصبانی بود. تیم زین الدین زیدان باید در دیداری خارج از خانه و مقابل سلتاویگو به مصاف این تیم می‌رفت، در ماه فوریه، اما بازی به تعویق افتاد تا کریس رونالدو در روز تولدش تعطیل باشد.

در آن زمان آن بازی برای مادرید ایده‌آل به نظر می‌رسید. سلتا قرار بود بین دو بازی‌اش در کوپا دل ری مقابل آلاوس با رئال بازی کند و سرمربی‌شان ادواردو بریزو خودش اعلام کرده بود می‌خواهد با بازیکنان ذخیره‌اش در لالیگا بازی کند.

سلتا 5 دیدار اخیرش در لالیگا را باخته بود و تمرکزش روی یورولیگ بود، پس اصلا اهمیتی به بازی با رئال نمی‌داد. از طرفی مادرید هم در آن  دوران در ماه فوریه روزهای خوبی را سپری می‌کرد و تیم‌ها را می‌برد.

در پایان البته برای مادرید بازی هم اوضاع به خوبی پیش رفت چون سفیدپوشان 4 امتیاز نیاز داشتند تا از بازی مقابل سلتاویگو و مالاگا کسب کنند تا فصل را با قهرمانی به پایان ببرند، آن هم برای اولین بار از فصل 12-2011. حالا این تیم تنها یک مساوی نیاز دارد.

رونالدو در دقیقه 10 بازی با شوتی زیبا با پای چپ و از بیرون از محوطه جریمه تیمش را پیش انداخت. بعد از آن سلتا بود که رقابت کرد و کار را برای رئال سخت‌تر کرد. در اوایل نیمه دوم هم دوباره سلتا روی رئال فشار آورد. اما دوباره رونالدو توانست با درخشش ایسکو دروازه حریف را باز کرده و بازی را 2 بر صفر کند.

بعد از آن ایاگو آسپاس با دریافت دومین کارت زرد از بازی اخراج شد، هرچند که به نظر سرخیو راموس کمی شیطنت هم کرد. در نهایت بازی با برد 4 بر یک مادرید به پایان رسید تا رئال از بازی با مالاگا تنها یک مساوی بخواهد.

رونالدو در این بازی تعویض شد تا ریسک خطا شدن روی او کم شود و بازی آخر مقابل مالاگا که یک فینال است را از دست ندهد. هرچند خودش به نظر ناراحت بود که فرصت هت تریک کردن از او گرفته شده است.

در نهایت اما دوباره رونالدو بود که تیمش را در مسیر برد قرار داد و توانست دو گل اول را به سلتا بزند. او یک رکورد دیگر هم زد، بعد از گل اول تبدیل به بهترین گلزن تاریخ لیگ‌های اروپایی در لیگ شد و جیمی گریوز بزرگ از تاتنهام را مغلوب کرد. او گل‌های شماره 367 و 368 را در این بازی زد.

در واقع این بازی یک جشن تولد و هدیه با تعویق برای رونالدو بود، اما رئال باز هم مجبور است تا روز یکشنبه برای رسیدن به قهرمانی و بالای سر بردن جام صبر کند، چرا که شکست مقابل مالاگا هنوز هم به بارسا فرصت قهرمانی می‌دهد و در راه رسیدن به اولین قهرمانی بعد از 8 سال اگر این اتفاق بیفتد فاجعه‌ای برای باشگاه بزرگ کهکشانی‌ها رخ داده است. انگیزه رونالدو به نظر قرار است قهرمانی در این دوره را به مادرید هدیه دهد و او است که در بسیاری از مسابقات این فصل به تنهایی تیمش را به موفقیت رسانده است.

حالا چیزی غیر از قهرمانی رئال مادرید در لالیگا به نظر اتفاق نخواهد افتاد و این قهرمانی هم روز یکشنبه تائید می‌شود. پس رونالدو باید تولدش را جشن بگیرد و چند روز دیگر می‌تواند قهرمانی تیمش را هم جشن بگیرد.

 

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-05-19 09:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۱ نظر
بهنام
جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۱۵:۳۰
بنظر من ک فقط انریکه باعث قهرمان نشدن بارسا شد با ترکیباش و الا بارسا بدون مربی هم قهرمان شده بود . فقط ی بازی جلوی الاوز ک انریکه ترکیب سوم رو گذاشته بود رو بارسا برده بود این صحبتا بی معنی بود . واقعا عدم ااخراج انریکه ب بارسا ضربه زد این فصل .
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر