فهرست
فرصت‌سوزی استقلالی؛ هدر دادن 85 درصد پنالتی‌ها!
فرصت‌سوزی استقلالی؛ هدر دادن 85 درصد پنالتی‌ها!

فرصت‌سوزی استقلالی؛ هدر دادن 85 درصد پنالتی‌ها!

آی اسپورت - شکست مقابل الاهلی، کار استقلال برای صدرنشینی و حتی صعودش از مرحله گروهی را سخت کرد. به خصوص که الوحده هم با شکست الشرطه، توانست بالاتر از تیم مجیدی قرار بگیرد. استقلال در کویت، نمایشی ضعیف‌تر از حریف نداشت. آن‌ها موقعیت‌های زیادی ساختند و یک بار پشت ضربه پنالتی، فرصت تغییر نتیجه بازی و کسب یک امتیاز از مسابقه را به دست آوردند. پنالتی که با ضربه نه چندان خوب وریا از دست رفت. از دست دادن پنالتی‌های سرنوشت ساز، اتفاق تلخی است که این فصل و امسال، زیاد برای استقلال تکرار می‌شود.

استقلال این فصل در هر سه جام، یک پنالتی از دست داده است. پنالتی‌هایی که همگی، حساسیت زیادی داشتند و در دو مورد، امتیازات سرنوشت‌سازی از استقلال گرفتند. دربی تهران، علی کریمی پنالتی خراب کرد و زمانی که بازی بدون گل مساوی بود نتوانست استقلال را جلو بیندازد. استقلال دقایق آخر آن مسابقه، گل خورد و در دربی رفت شکست خورد. همان گل، در صورت پیروزی در دربی می‌توانست هفته‌های زیادی استقلال را به صدر جدول بفرستد و حالا هم، فاصله آن‌ها تا قهرمانی را کاهش دهد.

پنالتی بعدی مقابل گل ریحان از دست رفت. در آن مسابقه هم زمانی که بازی 1-1 مساوی بود، مرتضی تبریزی نتوانست گل برتری استقلال را بزند. البته آن دیدار، در وقت‌های اضافی به نفع استقلال تمام شد. امروز هم وریا غفوری، فرصت بازگشت به بازی را از استقلال گرفت تا این تیم، به رده سوم جدول گروهش سقوط کند. الاهلی و الوحده، هر کدام سه امتیاز بیشتر از استقلال دارند. البته استقلال، فرصت بازگشت را دارد اما مسیر آن‌ها با این باخت، به مراتب سخت‌تر خواهد بود.

تنها پنالتی این فصل استقلال که گل شد را وریا غفوری به سایپا زد. بازی که با 4 گل به نفع استقلال تمام شد و شاید گل نشدن آن توپ هم نمی‌توانست جلوی برد استقلال را بگیرد. با بررسی سال 98، آمار پنالتی‌های گل نشده استقلال در جریان بازی بیشتر و تاثیرگذارتر می‌شود. فصل پیش فرشید اسماعیلی در دربی برگشت، صاحب ضربه پنالتی شد و آن را از دست داد. استقلال با یک گل، بازی را باخت و همان امتیازات، نقش مهمی در قهرمانی پرسپولیس و خارج شدن استقلال از کورس داشت. یک پنالتی دیگر را هم هفته آخر، وریا غفوری مقابل سپیدرود از دست داد که این یکی، تاثیری روی نتیجه نهایی و پیروزی استقلال نگذاشت. در لیگ قهرمانان آسیا هم از دست دادن پنالتی، سهم آیاندا پاتوسی مقابل العین بود. بازی که استقلالی‌ها با وجود از دست دادن این فرصت پیروز شدند.

استقلال امسال، 7 پنالتی به دست آورده که 6 تای آن‌ها خراب شده و فقط یکی را گل کرده‌اند. پنالتی که وریا غفوری به سایپا در لیگ برتر زد. غفوری دو بار در لیگ برتر و لیگ قهرمانان، پاتوسی در لیگ قهرمانان، تبریزی در جام حذفی و کریمی و اسماعیلی در لیگ برتر دیگر پنالتی‌های استقلال را از دست داده‌اند. فرصت سوزی‌هایی که در دو دربی و بازی حساس امشب لیگ قهرمانان، ضربه بزرگی به استقلال زدند.

نود

۳    
آی اسپورت
2020-02-17 21:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر