فهرست
گزارش ویژه؛ ۳ورزشگاه‌ میزبان ایران در روسیه
گزارش ویژه؛ ۳ورزشگاه‌ میزبان ایران در روسیه

گزارش ویژه؛ ۳ورزشگاه‌ میزبان ایران در روسیه

آی اسپورت- تیم های همگروه با ایران مشخص شدند. قرار است تیم ملی فوتبال کشورمان در این ورزشگاه ها به مصاف حریفانش برود. 

 ایران در سه ورزشگاه مختلف در جام جهانی ۲۰۱۸ به میدان می رود. بالاخره بعد از مدت ها انتظار، قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ انجام شد و ایران رقبای خود را در جام روسیه شناخت. تیم ملی ایران که برای پنجمین بار به جام جهانی صعود کرده براساس قرعه کشی انجام شده در گروه دوم رقابت ها در کنار تیم های پرتغال، اسپانیا و مراکش قرار گرفت تا شاگردان کارلوس کی روش کار بسیار دشواری برای صعود به دور یک هشتم داشته باشند. 

ایران - مراکش (۲۵ خرداد ۱۳۹۷، در ورزشگاه کرستوفسکی سنت پنترزبرگ - ساعت ۱۸ و ۳۰)

2
2

ورزشگاه کرستوفسکی در شهر سنت پترزبرگ قرار دارد، ظرفیت این ورزشگاه ۶۸۱۳۴ نفر است. در سال ۲۰۱۷ کار ساخت این ورزشگاه، تکمیل و نهایی شد. این ورزشگاه متعلق به تیم زنیت سن پترزبرگ است، و در جام کنفدراسیون ها، با نام سنت پترزبرگ استادیوم شناخته می شد. در جام کنفدراسیون ها، ۴ بازی در این ورزشگاه برگزار شد، من جمله دیدار فینال آلمان و شیلی.

در جام جهانی ۲۰۱۸، هفت مسابقه در این ورزشگاه برگزار می شود. چهار بازی در مرحله گروهی (شامل بازی ایران - مراکش، مصر - روسیه، برزیل - کاستاریکا، آرژانتین نیجریه) سه بازی هم در مرحله حذفی برگزار می شود. یک بازی از مرحله یک هشتم نهایی، یک مسابقه نیمه نهایی و دیدار رده بندی.

ایران - اسپانیا (۳۰ خرداد ۱۳۹۷، در ورزشگاه کازان آرنا شهر کازان - ساعت ۲۱ و ۳۰)

3
3

این استادیوم ۴۵۳۷۹ نفری، در شهر کازان قرار دارد و متعلق به تیم رابین کازان است. ساخت این ورزشگاه در سال ۲۰۱۳ تکمیل شد. این وزشگاه تازه تاسیس به خاطر صفحه نمایش بزرگش مشهور است. استادیوم کازان بزرگترین نمایشگر خارج از ورزشگاه را در کل اروپا دارد. در جام کنفدراسیون ها، ۴ مسابقه در این ورزشگاه انجام شد. 

در جام جهانی ۲۰۱۸ هم شش بازی در این ورزشگاه برنامه ریزی شده است (فرانسه - استرالیا، ایران - اسپانیا، لهستان - کلمبیا، کره جنوبی - آلمان). دو بازی هم در مرحله حذفی در این ورزشگاه برگزار می شود. یک بازی از یک هشتم نهایی و یک مسابقه از دور یک چهارم نهایی.

ایران - پرتغال (۴ تیر ۱۳۹۷، در ورزشگاه موردویا شهر سارانسک - ساعت ۲۱ و ۳۰)

4
4

این ورزشگاه متعلق به تیم موردویا سارانسک است. این ورزشگاه یک استادیوم تازه تاسیس است. که ظرفیت ۴۵۰۱۵ نفر را دارد. این شهر در ۵۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مسکو قرار دارد. گفته می شود قرار است بعد از جام جهانی، ظرفیت این ورزشگاه به ۲۸ هزار نفر کاهش یابد.

در جام جهانی ۲۰۱۸ چهار مسابقه در این ورزشگاه برگزار می شود: هر ۴ بازی در دور گروهی است. پرو - دانمارک، کلمبیا - ژاپن، ایران - پرتغال، پاناما - تونس.

وبسایت نود

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-12-02 02:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
majid22
شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۰
سلام لطفا فاصله شهرهایی که ایران قرار توش بازی کنه بگید.فاصله بین سن پترزبوگ تا کازان و از کازان تا سارانسک
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر