فهرست
با مربیان میلیون دلاری در زمین اجاره ای
با مربیان میلیون دلاری در زمین اجاره ای

با مربیان میلیون دلاری در زمین اجاره ای

آی اسپورت - در شرایطی که استقلال و پرسپولیس از نظر سطح برخورداری از اماکن ورزشی سطح مطلوبی دارند اما گاها تیم های فوتبال آنها برای انجام تمرین راهی زمین های دیگری می شوند. در حال حاضر پرسپولیس پس از کوچ به زمین تمرین نفت در تهرانسر دوباره به ورزشگاه شهید کاظمی برگشته اما استقلال وضعیت نا مشخصی از نظر زمین تمرینی دارد و هر روز در یک زمین جدید به تمرین مشغول است. شاهکار برنامه ریزی تمرینی استقلال مربوط به زمانی است که تمرینات این تیم با تمرین بادران دسته اول تداخل پیدا کرد و باعث ناراحتی و قهر وینفرد شفر شد. آنها امروز هم با مشکلی مشابه از تمرین بازماندند.

در این باره ذکر یک نکته ضروری است؛ بر خلاف تبلیغات دو باشگاه سرخابی از نظر برخورداری از اماکن تمرینی و مجموعه های ورزشی به هیچ وجه شرایط نا مطلوبی ندارند. تیم فوتبال استقلال از دو مجموعه تمرینی بهره مند است: کمپ ناصر حجازی در غرب تهران و مجموعه امام رضا در جنوب غربی تهران که دو سال پیش از شهرداری تحویل گرفته شده است. استقلال در زمان مرحوم ناصر حجازی و قبل از آن در زمین مرغوبکار تمرین می کرد و این زمین بعد ها به پایگاه تیم های پایه استقلال مبدل شد. همچنین کمپ حجازی نیز مدت ها در اختیار کادرهای فنی بود اما در حال حاضر به دلیل خرابی زمین چمن تمرین استقلال به مکان های دیگر منتقل شده در حالیکه این مجموعه از نظر دسترسی شرایط بسیار خوبی برای استقلالی ها داشت.

در مورد پرسپولیس هم وضعیت مشابهی وجود دارد. باشگاه پرسپولیس دو ورزشگاه مجهز کاظمی و درفشی فر را در اختیار دارد که مجموعه اول در تملک سرخپوشان است. این مجموعه در غرب تهران به تازگی مرمت نیز شده و شرایط نسبتا مناسبی در سالن هایش دارد. ورزشگاه شهید کاظمی نیز که در زمان طاهری از سوی شهرداری به قرمزها واگذار شد، یک مجموعه مجهز و آبرومند است که حتی می تواند میزبان قرمزها در مسابقات باشد. این زمین البته باید توسعه پیدا کند و باوجود نظر برانکو زمین های دوم و سوم تمرینی در این ورزشگاه آماده نشده اند.

سوال این است که چرا دو باشگاه استقلال و پرسولیس با وجود برخورداری از 4 زمین چمن، در مکان های متفاوتی تمرین می کنند و قادر به ایجاد یک محوطه دائمی و کمپ شکل برای تیم فوتبال خود نیستند. این سوالی است که باید آن را در مدیریت کوتاه مدت و نگاه پایین دستی مدیران هر دو باشگاه جست و جو کرد. دو تیمی که مربیان میلیون دلاری دارند اما حاضر نیستند صد هزار دلار از این مبلغ گزاف که صرف مربیان کرده اند را به درست کردن امکاناتی اختصاص دهند که می تواند تحولی بزرگ برای آنها رقم بزند. چنانچه آنها با وجود صرف میلیاردها تومان پول هنوز نتوانسته اند به امکانات پیش پاافتاده ای مثل هتل آپارتمان برای اسکان خارجی ها و خوابگاه برای تیم های پایه مجهز شوند.

در پایان این مطلب بیایید از تعارفات معمول دست برداریم و برای فوتبال ایران آرزوی شرایط بهتری را داشته باشیم؛ شرایطی که تنها با تغییرات جدی مدیریتی و ورود بینش های جدید رخ خواهد داد و الا سالهاست که سرخابی ها زمین و امکانات ندارند و خانه به دوشی سرنوشتشان است. همان چه که امروز برای استقلال رخ داد و فقط مختص خود ماست!

 

۹ ۱  
آی اسپورت
2019-02-16 19:31:00
نظر دهید

۱ نظر
شیش تایی
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷، ۲۰:۵۱
میلیون دلاری منظورت فقط کیسه هست دیگه.دستمزد شفر اصلا با برانکو قابل مقایسه نیست با بازدهی کمتر
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر