فهرست
امیدها به تیم برانکو؛ ما می‌توانیم....
امیدها به تیم برانکو؛ ما می‌توانیم....

امیدها به تیم برانکو؛ ما می‌توانیم....

آی اسپورت – پرسپولیس حالا به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده و امروز باید در باز رفت این مرحله با الهلال عربستان بازی کند. رسیدن به این مرحله اما به این سادگی هم نبوده است. تیم برانکو بارها به مرز سقوط و حذف از این مسابقات رسیده اما درست در لحظاتی که تاریکی ناامیدی همه جا را فرا گرفته بود راه را پیدا کرد و برگشت! این اتفاق لااقل 4 بار در این تورنمنت رخ داده. مرور این مسیر شگفت انگیز و ناهموار حتما خاطرات خوبی را در ذهن هواداران این تیم زنده می‌کند

1.اولین بار در روز آخر مرحله گروهی بود که پرسپولیس از ناامیدی به امیدواری رسید. سرخ‌ها در بازی آخر در تهران باید الوحده امارات را می‌بردند و در آن طرف هم الهلال عربستان باید الریان قطر را شکست می‌داد. هر دو بازی به شکل حیرت انگیزی دنبال می‌شد و نتایج در کمترین لحظه تغییر می‌کرد. پرسپولیس ابتدا با دو گل از حریف پیش افتاده بود اما دو گل خورد و این به معنای حذف از آسیا بود. اما مهدی طارمی درخشید و دو گل دیگر زد و پرسپولیس برنده شد. در آن سو هم الهلال در یک بازی عجیب 4 بر 3 الریان را شکست داد و پرسپولیس در یک ماراتن نفس گیر از گروهش صعود کرد.

2.در بازی رفت مرحله یک هشتم پرسپولیس در تهران میزبان لخویا قطر بود. بازی به خاطر تخلف هواداران پرسپولیس در بازی قبلی بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شد. همین مساله روی کیفیت بازی تیم برانکو تاثیر گذاشت و علیرغم حملات زیادی که روی دروازه لخویا شد اما پرسپولیس به گل نرسید. به این ترتیب کار به بازی برگشت کشیده شد. پرسپولیس در غیاب کمال کامیابی‌نیا کار سختی داشت اما بازی منطقی پرسپولیس و گلی که در نیمه اول زد باعث افت روحی لخویا شد. نتیجه این که پرسپولیس این بازی سخت و نفس‌گیر را هم برد پشت سر گذاشت و به مرحله بعدی صعود کرد.

3.بازی رفت مرحله یک چهارم نهایی. پرسپولیس در ابتدای هر دو نیمه گل خورد و در حالیکه میزبان بود از الاهلی عربستان دو بر صفر عقب افتاد. اما با تعویض‌های طلایی برانکو به بازی برگشت و توانست به یک تساوی ارزشمند برسد. این تساوی اگر نتیجه چندان مطلوبی نبود اما چون بازی باخته را به تساوی تبدیل کرده بودیم امیدها را زنده نگه داشت.

4.در بازی برگشت این پرسپولیس بود که زود به گل رسید. اما اخراج کامیابی‌نیا همه چیز را به هم ریخت. در نیمه دوم الاهلی گل مساوی را زد. در دقایق پایانی بازی همه چیز برای پرسپولیس تمام شده به نظر می‌رسید اما برانکو باز هم گل کاشت و با تعویض‌هایش پرسپولیس را برنده کرد.

همه این اتفاقات در حالی افتاد که پرسپولیسی‌ها به شدت از لحاظ روحی تحت فشار بودند و در اغلب این بازی‌ها هم یکی دو بازیکن اصلی‌شان را نداشتند. این نشان می‌دهد که تیم برانکو تحت فشار تمرکزش را حفظ می‌کند. این تیم توانایی گرفتن نتیجه دلخواهش را دارد و به همین دلیل است که هواداران پرسپولیس به تیم‌شان امیدوارند. آیا پرسپولیس امروز هم می‌تواند به آن چه که می‌خواهد برسد؟

۱۹ ۱۵  
آی اسپورت
2017-09-26 11:26:00
نظر دهید

۱۵ نظر
سعید از خوزستان
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۱:۴۱
دروغ های سال گذشته تاج (عضو سابق هیئت مدیره پرسپولیس ) و اسدی هم معلوم شد....

1_ استقلال از پنجره نقل و انتقالات زمستانی لیگ ۹۵ محروم شده است. مدیران استقلال از این محرومیت متعجب و اظهار بی اطلاعی میکنند! آنها معتقدند به موقع طلب عادل شیحی را پرداخت کرده اند. اما گذشت زمان نشان می‌دهد موضوع جدی است و استقلال قطعا محروم شده است. مدیران استقلال معتقدند در این محرومیت فدراسیون فوتبال مهدی تاج مقصر اصلی است آنها مدعی هستند نامه ای که با ترجمه بخش بین الملل فدراسیون فوتبال به باشگاه استقلال ارسال شده درست ترجمه نشده است و این ترجمه غلط باعث گمراه شدن مدیران و محرومیت استقلال شده است. فدراسیون فوتبال اما بیانیه میدهد در بند ۲ این بیانیه نوشته شده است که نامه های ارسالی فیفا مستقیم به باشگاه‌ها ارسال میشود و رونوشتش به فدراسیون میرود! تا اینجا را داشته باشید!

2_حالا : خبری توسط بعضی سایت ها مبنی بر محرومیت باشگاه پرسپولیس از دو پنجره‌ نقل و انتقالات زمستانی و تابستانی و محرومیت ۴ ماهه برای مهدی طارمی و جریمه ۸۰۰ هزار یورویی منتشر میشود، مدیران پرسپولیس اما تکذیبش میکنند آنها میگویند هیچ نامه ای مبنی بر محرومیت از طرف فیفا به این باشگاه ارسال نشده چند ساعتی کشمکش و گمانه زنی رسانه ای و سرانجام نامه محرومیت ارسالی از طرف فیفا به فدراسیون فوتبال و مقامات فدراسیون تایید کردند که پرسپولیس محروم شده است....

3_فدراسیونی که در پرونده استقلال به دروغ مدعی بود نامه های فیفا مستقیم به باشگاه ارسال میشود و زیر بار ترجمه غلط نرفت این چنین دروغش بر ملا میشود! نامه محرومیت پرسپولیس هم به باشگاه ارسال نشده و فیفا مستقیم به فدراسیون فوتبال نامه با متن انگلیسی ارسال کرده!

4_حالا بیایید فرض کنیم فدراسیون این نامه را با ترجمه غلط و گمراه کننده به باشگاه پرسپولیس ارسال میکرد و پرسپولیسی ها بیخبر از همه جا مهدی طارمی را مقابل الهلال بازی میدادند!!! البته که فدراسیون نشین ها اینکار را برای تیم مافیایی نمیکنند این صرفا یک مثال بود که بدانید این فدراسیون سرخ چه بلایی بر سر استقلال آورد و به دروغ مدعی شد بی تقصیر است....

5_مورد تراکتورسازی هم مشابه استقلال بود آنها هم نمیدانستند محرومند و فدراسیون خیلی خودجوش شب بازی این تیم با پرسپولیس اعلام کرد تراکتورسازی نمیتواند از بازیکنان محرومش استفاده کند!

6_ در دو فصل ۸۶ و ۹۵ که پرسپولیس قهرمان لیگ شده است حریفان مستقیم و تهدید کننده این تیم در راه قهرمانی به شیوه های مختلف تار و‌ مار شدند! سپاهان ۸۶ (همون فصلی که 6 امتیاز از طرف فیفا از پرسپولیس کم شد ولی در عوضش فدراسیون فوتبال ایران هم 3 امتیاز از سپاهان کم کرد و تمام بازیهای سپاهان بیرون از اصفهان برگزار شد )تراکتور ۹۵! خیلی خیلی خودجوش!!!
پرسپولیس کبیر
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۰۵
منم خوزستانیم ولی خجالت میکشم میبینیم هم استانیم تا این حد از روی تعصب کورکورانه و ضعف تیمش داره به زمین و زمان تهمت میزنه . بابا خجالت بکش واقعا کسی نیست دور و اطرافت تو رو از این جهالت نجات بده
sia
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۳
سخنانت قابل تامل هستش
تاج شکن
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۶
نوشته های بی ارزش شما زاییده یک ذهن بیمار است.حتما به دکتر مراجه کنید
امير
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
آره،،، اصلاً همينه كه تو ميگى،،، بسوزين
۸
علیرضا
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۶
این همه دلیل برای زیر سوال بردن قهرمانی های ما آوردی. برای قهرمانی های شما بس که گره خورده به قلعه نوعی و ترکی!!
۵
اقای تاج هستم تو فدراسیون
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۱
خسته نشدی ی فرقون متن نوشتی خخخ بابا ننویس کسی نمیخونه تو مشکل ذهنی داری لامصب منم پرسپولیسی تیرم ولی انقدر مثل تو کل کل نمیکنم نسبت به تیم رقیب ک تیم شما باشه :|
۴
حرف حساب
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۲
خدایا به حق شهدای کربلا اول ذهن متوهم این بنده خدا رو شفا بده! دوم پرسپولیس رو کمک کن تا از سد الهلال بگذره و سوم دوباره به این جماعت شش تایی حقارت تحمل و صبر بده تا بیش از پیش بر بیماری پریشانی شون اضافه نشه! آمین!
۵
matt1982
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۹
1- اسفندیار رحیم مشایی از جلسات مخفیانه کاپیتان وقت استقلال، فرهاد مجیدی، با محمود احمدی نژاد، رییس جمهور وقت، پرده بر می دارد.
2- مدیر عامل وقت استقلال، واعظ آشتیانی: "پاک ترین مقام استقلال سومی با مرفاوی است."
3- مایلی کهن: "قهرمانی استقلال در جام حذفی با تبانی با مدافع حریف (پگاه گیلان) حاصل شده است." فرهاد مجیدی (فردای مصاحبه مایلی کهن): "تمام حرفهای مایلی کهن را تایید می کنم."
4- پیروز قربانی، کاپیتان وقت پیکان و سابق استقلال: "استقلال پشت پرده کثیفی دارد و خوشحالم دیگر در این تیم بازی نمی کنم."
5- عزیز محمدی، سپاهی مسئول در سازمان لیگ، بعد از اینکه می فهمد بازیکنان پرسپولیس اکثریت یا محرومند یا مصدوم تاریخ دربی حذفی را که قرار بود 4 ماه بعد (بهمن ماه) برگزار شود، به همین دو روز بعد انتقال می دهد. پرسپولیس در این بازی با 10 بازیکن+یک بازیکن مصدوم حاضر می شود و بازی 120 دقیقه ای را بدون تعویض بازیکن 3-0 واگذار می کند.
6- پس از پایان دربی حذفی آزمایش دوپینگ تیم سوگولی حکومت مثبت اعلام می شود و باز هم عزیز محمدی، اسطوره وقت آبیها، قضیه را ماستمالی می کند.
7- پرسپولیس به علت بدهی با کسر 6 امتیاز از سوی فیفا مواجه می شود (در دوره قطبی). البته در اتفاق مشابه فدراسیون بدهی های استقلال را از بودجه خودش پرداخت می کند تا کسر امتیازی تیم محبوب بالادستی ها را تهدید نکند.
8- داوری های دربیهایی که 4 جعلی می سازد نهایتا...!
9... این قصه سر دراز دارد
۱
سعید از خوزستان
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۱۵
خطاب به matt1982

1_قصه امیر عابدینی و علی دایی و السد قطر را به یاد بیار پرونده ای که کار را به هیات دولت محمد خاتمی هم رساند!باشگاه حکومتی پرسپولیس و پرسپولیسی در این امور سابقه ای درخشان دارند!

2_ هدایتی + زنجانی + رویانیان رانت خواران پرسپولیسی دوران محمود احمدی‌نژاد! که میلیارد میلیارد پول بیت المال را به باشگاه مردمی!!! پرسپولیس تزریق کردند....محمود حامی استقلال بود!!!

3_پولهای ستاد سوخت کشور توسط رویانیان که به حساب باشگاه مافیایی پرسپولیس ریخته شد.
110
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۴۶
تا صبح هم بشینی انشا بنویسی نمیتونی توجیه کنی چرا بعد مموتی استقلال دیگه کمر راست نکرد. مموتی رفت استقلال هم باهاش به فنا رفت والسلام
امیرحسین
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۰
مشاالله به این همه تخیل
حتمانتایج ضعیف استقلال هم تقصیر پرسپولیسه
خوبه خودتون پلاکارد روز شماربردین ورزشگاه برااومدن منصوریان
خیالبافی هم حدی داره
۷
علیرضا
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۴
با سلام خوابی که دو شب پیش دیدم ؛ پرسپولیس خیلی راحت الهلال را برده بود ، نتیجه هم دو بر صفر بود ، امیدوارم خوابم وارونه تعبیر نشه.
۱ ۱
فرهاد
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۰۲
از این ببعد هر خوابی دیدی برعکس تعبیر کن
مهدی
چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶، ۰۱:۳۴
آره ما می توانیم 4 تا بخوریم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر