فهرست
نقطه پایان نوستالژیک
نقطه پایان نوستالژیک

نقطه پایان نوستالژیک

آی‌اسپورت- دنیای قهرمانی، بی‌شک صاحب عجیب‌ترین و غیرقابل وصف‌ترین اتمسفر قابل تعریف در معادلات چندمجهولی محدود به پارامترهای زمان و مکان است؛ دنیایی که ناپایداری جو نخستین پیامد شناخت شرایط فیزیک و شیمیایی آن است. گاهی اوقات غوطه‌ور در عناوین ریز و درشت، حتی مرز اشباع را در مسیر عادت به پیروزی فربه‌تر از همیشه می‌بینیم و یله و رها، لاقیدانه به سال‌هایی که از عمر می‌گذرند، طعم اسطوره و نامبر وان بودن را زیر دندان مزه مزه می‌کنیم تا اوج لحظه‌ی بی‌مزگی محض که پیروزی یکی از ژن‌های DNA قهرمان لقب می‌گیرد اما ... امان از زمانی‌که ثانیه‌شمار پایان دوران قهرمانی به نفس نفس می‌افتد و تشنگی دوران گمنامی در دنیای قهرمانی بار دیگر همچون عشق کهن‌سالی می‌جنبد، تا شاید یک قهرمانی دیگر نقطه‌ی پایان را نوستالژیک‌تر از تمام لحظات دوران قهرمانی در بیابان ناکامی‌ها ماندگار سازد.

راجر فدرر گرچه هفده عنوان قهرمانی گرند اسلم را همچون سر کشیدن یک لیوان آب، در کارنامه‌ی قهرمانی خود ثبت کرد اما برای دمیدن روح در کالبد هجدهمین قهرمانی و عبور از مرز جاودانگی در دنیای تنیس پنج سال تمام را در بیابان ناکامی قدم زد و از عرش تا حوالی فرش سقوط را تجربه کرد و زمانی‌که همه در انتظار غلبه‌ی جاذبه‌ی فرش بودند تا در دل تاریخ مدفون گردد، بار دیگر اوج گرفت و مسیحی‌وار بر کالبد نیمه جان قهرمانی دمید و بر بی‌همتایی خویش تأکیدی مؤکد کرد. بی‌شک شیر همیشه شیر است گرچه پیر است!

۲۳ ۲  
آی اسپورت
2017-01-29 21:34:00
نظر دهید

۲ نظر
مرندى
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۶:۱۶
سلام، لطف كنيد مقاله مرجع اين ترجمه وحشتناك رو هم آخر متن بنويسيد. آخه مگه مجبوريد كه مقاله هاى انگليسى رو با گوگل ترانسليت ترجمه كنيد و به اسم خودتون چاپ كنيد
۴ ۱
بهروز
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۰۲
حرف دل ما رو زدي
حداقل ي بار همين ترجمه خسته رو بخونيد بعد چاپ كنيد
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر