فهرست
جانفشانی در جام جهانی؛ می‌توانیم صعود کنیم
جانفشانی در جام جهانی؛ می‌توانیم صعود کنیم

جانفشانی در جام جهانی؛ می‌توانیم صعود کنیم

آی‌اسپورت- باید بوسه زد به دست دروازه‌بان و پای بازیکنانمان بابت جانفشانی در جام جهانی. احساسات متناقضی داریم. سربلند اما غمگینیم که می‌توانستیم نبازیم. از لحظه‌ای که نیمچه‌گل را خوردیم تا واپسين سوت داور گوشت‌تلخ اروگوئه‌ای، جهان جلوه‌ای متفاوت دید از فوتبال ایران. اسپانیا را عقب نشاندیم. به پیکه و دخه‌آ لایی انداختیم. واسکز و آلبا را دریبل زدیم. به گاوبازها گل زدیم؛ دریغا آفساید. جگرسوزترین آفساید در تاریخ فوتبال آسیا نگذاشت ۴۰ میلیون یورویی‌ها روی یک میلیارد‌ یورویی‌ها را کم کنند.

نصفه‌گل اسپانیا می‌توانست دقیقه ۹۰ باشد و ما قبلش یک‌سره دفاع کرده باشیم. دفاع شاهکار: «توپ برای آنها. زمین‌شان هم برای خودشان. منافذ زمین ما در انحصار خودمان.» اما جای دقیقه ۹۰ زودتر زدند و فرصت یافتیم برای سازماندهی هجوم‌های جسورانه مشابه نیمه دوم آرژانتین در جام پیشین. اگر شلیک بوسکتس گل می‌شد یک چیزی؛ اما کوستا مفت‌بری کرد از سلسله‌ اشتباهات خفیف و به راستی غیر قابل سرزنش: «وحید دنبال اینیستا رفت و با چرخش دن آندرس، وحید همراهش برنگشت و کانال باز شد. پاس یک‌_دو «اینیستا - سیلوا» را سعید می‌توانست قطع کند و می‌خواست قطع کند؛ تیغش نبرید. رامین هم یک لحظه مردد ماند که شاید کوستا بچرخد و پاس دهد.»

استاد کی‌روش اگر یک اشتباه مرتکب شده باشد، ۱۸۰ دقیقه سماجت در به کارگیری آزمون ناآماده است. کاوه را نبرد، جهانبخش و گوچی و قدوس و ترابی را روی نیمکت نشاند. تعویض‌ها را دیر شروع کرد (ورود میلاد هم اجباری بود) حتی برای تعویض آخر، امیری پا به توپ را بیرون کشاند تا آزمون بماند.

رامین در دفاع گلادیاتور است. افسوس سانترهایش در حد تیم ملی نیست. سعید انتظارات را برآورده ساخت. چنان‌چه در آفساید نبود نیز آن توپ سهم خودش می‌شد و باز می‌توانست بزند. حیف. گل پژمرده عزت، تا زنده‌ایم با ما می‌ماند و هر بار یادمان بیافتد، آه و حسرت. طارمی بهترین بازیکن زمین بود. حقش بود گل بزند اما زوج نداشت، شانس هم نداشت. لاروخا به کبودی گرایید از رشادت بیرانوند، مجید، مرتضی، احسان، امید، کریم. وای از شوت کریم که تور را رقصاند.

کی‌روش با مدل دفاعی خارق‌العاده‌اش می‌تواند به هر تیم بزرگی ۱-۰ ببازد. ما می‌توانیم صعود کنیم اگر مقابل پرتغال، مثل نیمه دوم با اسپانیا باشیم. آنها منهای رونالدو از قدرت اسپانیا بی‌بهره‌اند و امروز هم روبه‌روی مراکش به آژان‌کشی افتادند.

 

@Mehdi_Rostampour

۲۲ ۹  
آی اسپورت
2018-06-21 02:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
جيم
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۳:۳۱
چرت نگو برادر، ازمون مثل دفاع تمام سرها رو زد حمله هم بود

برا همين نمره ي بالا ميگيره تو اناليزها.... چيزي كه چشمهاي بي انصاف و نابلد هموطنامون نمي بينه و با بي انصافي دل كسي كه براشون زحمت ميكشه رو ميشكنه .... بزاريد كنار اين حالا خود كارشناس دان بودن رو. كيروش همون كسي ه كه تيم رو درست كرده و همون هم ميدونه كي بهتر به دردش ميخوره.

تو برو زير يك خم و دوخم رو كارشناسي كن ....
جيم
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۳:۳۱
چرت نگو برادر، ازمون مثل دفاع تمام سرها رو زد حمله هم بود

برا همين نمره ي بالا ميگيره تو اناليزها.... چيزي كه چشمهاي بي انصاف و نابلد هموطنامون نمي بينه و با بي انصافي دل كسي كه براشون زحمت ميكشه رو ميشكنه .... بزاريد كنار اين حالا خود كارشناس دان بودن رو. كيروش همون كسي ه كه تيم رو درست كرده و همون هم ميدونه كي بهتر به دردش ميخوره.

تو برو زير يك خم و دوخم رو كارشناسي كن ....
رضا
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۳:۴۷
نمیدونم از کدوم آمار صحبت میکنی آقای جیم ولی بهتره بدونین بازی توی جام جهانی مهد کودک نیست. بزرگترین بازیکنا هم نقد میشن کسی هم دنبال شکوندن دل کسی نیست. سردار فعلا هم تو زمین ضعیف ظاهر شده هم بیرون از زمین شخصیت ضعیفی داره نشون میده که ضرر بیشتری داره برای تیم در مقایسه با نقد کردن. ما یک شانس داریم, یک موقعیت تا دنیا فوتبال خودمون رو تسخیر کنیم با شادی پس دنبال بهانه بودن فایده نداره. تا همینجا هم عالی بودیم و در صورت باخت جلوی پرتغال و حذف شدن هم کسی از بازیکنا چه سردار چه کس دیگه خرده نمیگیره ولی اگر میخوایم از این شانس استفاده کنیم باید شخصیت قوی تری نشون بدیم. بازیکنی هم که توی این سطح بازی میکنه باید محکم تر باشه چون به گریه و دل شکسته مجوز صعود نمیدن.
جيم
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۱۶
به رضا:

خدمتت عرض شد؛ امثال تو بيشترين خدمتي كه بشريت كرده ايد مدت زماني ه خواب هستيد .... بقيه اي خوردن و خوابيدن و قضاي حاجت ه. شايد با تماشاي فوتبال و بازي با پلي استيشن احساس خود كارشناس پنداري هم پيدا كرده اي .... فابيو كاپلو تو زير زمين خونه تون اگه اجاره نداده باشي.

شماها از اون جنس ادم هايي هستيد كه اگه بريد تو مهموني تا يه جنكي درست نكنيد و جشن رو زهر مار نكنيد به دهن بقيه، شبتون روز نميشه.
كمي حس تشكر و قدرداني رو تو خودتون تقويت كنيد كه انقد تلخ و ابله ننماييد.
راستي داري كامنت ميزاري، كارشناس آي تي هم هستي؟
۴
ماکان
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۰:۰۵
اگر تیمی هدفش دفاع ضد حمله باشه خب نمیشه بهش خرده گرفت اما تیمی که فقط توپا رو دور میکنه و نزدیک دروازه خودش باشه نمیتونه موفق باشه با این سبک اگه بخوایم جلوی پرتغال هم بازی کنیم دیگه حذفشدنمون قطعیه باید تو ضد حمله ها برنامه داشته باشیم ضمنا تو این سیستم مهاجم نوک کسیو میزارن که توانایی حفظ توپو داشته باشه نه سرداری که کلا تو دوران افته بذاریش تو ترکیب .اما یه نکته جام جهانی قبلی 1-0 با آرژانتین این جام هم 1-0 با اسپانیا حتما جام جهانی بعدی 1-0 برزیل اینها نشونه پیشرفته؟اینهمه هزینه واسه باخت خفیف اگه قراره ببازیم حداقل یه مربی کاربلد بیارین تا اگه با تیم های قوی 3 تا گل میخوریم 2 تا هم بزنیم
۶
ميلاد
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۰۷
يكم خيلي زياد در حق ازمون و رامين بيانصافي ميشه. ازمون در اكسر ضربات سر برنده ميشه در چندين مورد بتوپ رو درست از محوطه جريمه دفع كرد و جنگيد . يادمون نره ارمون يك پسر ٢٣ ساله هست و امارش ذر تيم ملي عالي. علي دايي هم در جام جهاني گل نزد. ازمون سرشناسترين بازيكن ايران هست و تيمها براي مهارش برنامه خاص دارند. رامين هم عالي بود. جنگنده و كم اشتباه. شما برو همون كشتي گزارش كن.
۳ ۱
مارال
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۴۸
منم باهات موافقم، سردار ی کم مغرور شده ولی در بهترین بودنش شکی نیست مثل جهانبخش که ی کم مغرور شده. رامین هم که درسته ی گل داد ولی ی گل هم خرید.
۲
+
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۳۰
نیمه دوم تا وقتی گل نخورده بودیم که همه رو خط دروازه خوابیدن بودن تیم زودتر میتونست جلو بکشه
۱
شاهین آناوارزا
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۰۲
آقای رستم پور متاسفانه یه عده برانکو پرست تو این سایت به حرمت تیم ملی تغرض میکنن.تیم ملی ما اگه ایرادی داشت روبروی اسپانیا داشت.منطق فوتبال این بود که در مقابل تیمی که درصد مالکیت توپش حتی جلو برزیل هم زیر شصت درصد نمیاد ما بالا بازی کنیم؟کیروش مربی بزرگی هست و این که یه عده بیمار قصد دارن که با توهین هاشون بجای انتقاد با کلمات زشت ننگ برتو و دلال...و چند واژه برازنده خودشون این سایت را به چاله میدون تبدیل کنن وای بر ای اسپورت که سایت شده جولانگاه یه مشت لات که نه آبیها و نه قرمزها قبولشون دارن.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر