فهرست
دردسرهای تمام نشدنی این پدر و پسر!
دردسرهای تمام نشدنی این پدر و پسر!

دردسرهای تمام نشدنی این پدر و پسر!

آی اسپورت - سرمربی آلمانی که بعد از تعلیق و اخراج از استقلال به دنبال گرفتن غرامت یک میلیون و هشتصد هزار دلاری از استقلال بود و از استقلال به فیفا شکایت کرد. استقلال در این پرونده لایحه دفاعی خوبی به فیفا فرستاد تا شفر فقط به 325 هزار دلار برسد. او البته مبلغی را از باشگاه استقلال طلبکار بود و نهایتا متوجه شد که بیشتر از 550 هزار دلار نمی‌تواند از این باشگاه بگیرد. پولی که بخشی از آن به مطالبات او از استقلال اختصاص دارد.

از روزی که حکم فیفا درباره شکایت شفر از استقلال صادر شده، فتح‌الله‌زاده و سعادتمند اعلام کرده‌ بودند که سعی می‌کنند از طریق مذاکره با مربی آلمانی، او را متقاعد کنند که برای گرفتن مطالباتش از استقلال، با باشگاه راه بیاید منتهی دو سه روز قبل خبری مطرح شد مبنی بر آنکه شفر حاضر نیست پولش را در اقساط طولانی بگیرد و اعلام کرده که نهایتا تا 6 ماه آینده باید کلیه مطالباتش پرداخت شود. البته تماس سعادتمند با شفر تایید شد اما درباره تماس فتح الله زاده جزییات زیادی منتشر نشد. در هر حال تیر شفر برای اینکه بتواند یک میلیون و هشتصد هزار دلار از استقلال بگیرد به سنگ خورد و همین حسابی او را عصبانی کرده است.

اوضاع به سود استقلال تغییر می‌کند؟

در شرایطی که طبق حکم فیفا، استقلال موظف به پرداخت 550 هزار دلار به شفر است، امروز خبری مطرح شد درباره اینکه فتحی مدیرعامل سابق استقلال در گفت و گویی که با مدیران این باشگاه داشته ادعا کرده اسناد و مدارکی علیه شفر دارد که می تواند در فیفا این مربی را محکوم کند. گویا این اسناد در باشگاه است و زمانی که پرونده شفر از کمیته تعیین وضعیت به کمیته انضباطی فیفا برود، آنوقت این اسناد و مدارک به درد باشگاه استقلال می‌خورد.

اسنادی که مربوط به شائبه های دلالی درباره قراردادهای استقلال با بازیکنانی مثل گومز، بویان، الحاجی گرو و نویمایر و حتی دستیاران شفر است. شفر البته ماجراهای دیگری هم دارد که افتخاری مدیرعامل اسبق استقلال در گفت و گویی رادیویی اعلام کرده بود او ارتباطات عجیبی با دلالان بدنام دارد و شفر نقش ویژه ای در پراندن تیام و جپاروف داشته است.

ماجرای عجیب پسر شفر

اما فقط وینفرد شفر آلمانی نیست که برای استقلال دردسر ایجاد کرده است. استقلال از پسر شفر یعنی ساشا شفر شکایت و اعلام کرده که او به تعهداتش در قبال باشگاه پایبند نبوده است. زمانی که استقلال فعالیتهای وینفرد شفر را به حالت تعلیق درآورد، پسر او که به عنوان آنالیزور با استقلال قرارداد داشت، از طرف باشگاه مامور شد برای آنالیز بازی نفت آبادان و نساجی به قائمشهر برود که او نه تنها این ماموریت را قبول نکرد بلکه به سایر خواسته‌های باشگاه در آنالیز و کمک به فرهاد مجیدی هم بی محلی کرد تا حالا هیچ مدرک محکمه پسندی برای شکایت از استقلال نداشته باشد. او در شرایطی با استقلال قراردادی ترکمنچای بست که هیچ مدرک مربیگری نداشت و فقط به خاطر اینکه پسر سرمربی وقت استقلال بود، قراردادی ۲۲۰ هزار دلاری با باشگاه بست.

قراردادی که افتخاری مدیرعامل اسبق استقلال از آن به عنوان یک فاجعه نام می برد که باشگاهی به بزرگی استقلال با کسی که مدرک نداشته قرارداد ۲۲۰ هزار دلاری امضا کرده است. او بر خلاف زلاتکو ایوانکوویچ برادر سرمربی فصل گذشته پرسپولیس که هم مدرک مربیگری داشته هم سابقه مربیگری، تا قبل از حضور در تهران هیچ فعالیت ویژه فوتبالی انجام نداده بود. جالب اینجاست ساشا شفر در استقلال حاشیه های دیگری هم داشته که مدیریت و حتی بازیکنان دیگر استقلال را به دردسر انداخته بود. عجیب اینجاست که ساشا شفر با این وضعیت از استقلال هم شکایت کرده است!  هنوز که هنوز است در استقلال درباره ساعت رولکسی که توسط یکی از بازیکنان بزرگ تیم برای او خریداری شده بود تا فیکس باشد صحبت می شود!

فوتبالی

۱    
آی اسپورت
2020-04-06 23:53:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر