فهرست
آرسنال – تاتنهام؛ هیاهوی دوباره در شمال پایتخت
آرسنال – تاتنهام؛ هیاهوی دوباره در شمال پایتخت

آرسنال – تاتنهام؛ هیاهوی دوباره در شمال پایتخت

آی اسپورت - امروز از ساعت ۱۷:۳۵ در شمال شهرِ لندن دوباره اوج هیجان را شاهد خواهیم بود. آرسنال و تاتنهام، تیم‌های شمال پایتخت انگلیس در دیداری حساس از هفته چهاردهم لیگ برتر انگلیس به مصاف هم خواهند رفت و می‌توانند با کسب این ۳ امتیاز شرایط بهتری در جدول پیدا کنند. قضاوت بازی بر عهده مایک دین خواهد بود.

آرسنال؛ پس گرفتن جایگاه در شمال شهر

بعد از شکست در ۲ هفته ابتدایی در ۲ جدالِ سخت، اونای اِمری به تدریج در آرسنال جا افتاد و به ترکیب مطلوب خودش رسید. حالا ۱۱ هفته است که آرسنال شکست نخورده و هواداران توپچی‌ها هم از شرایط تیم‌شان راضی هستند. اگرچه شرایط برای قهرمانی فراهم نیست و از رقبا عقب افتاده‌اند، اما آینده آرسنال با اِمری روشن است. تنها کمبود و نگرانی آرسنالِ امری پیروز نشدن در جدال‌های بزرگ است. آن‌ها بعد از باخت برابر سیتی و چلسی، موفق نشدند لیورپول را مغلوب کنند و حالا دوباره در مقطعی دشوار قرار گرفته‌اند. این هفته شهرآورد شمال لندن با تاتنهام را در پیش دارند و هفته بعد هم باید در اولدترافورد به مصاف منچستریونایتد بروند. بعد از این ۲ بازی می‌توان درباره شروعِ اِمری در انگلیس به جمع‌بندی رسید. آرسنال پس از ۳ تساوی متوالی به سختی بورنموث را شکست داد. حالا توپچی‌ها به پس گرفتن جایگاهی که سال‌ها در لندن داشتند، فکر می‌کنند. آرسنالی‌ها کری زیادی با تاتنهامی‌ها دارند و حداقل در مصاف شمال پایتخت نمی‌خواهند مغلوبِ این حریف شوند.

تاتنهام؛ من هم مدعی هستم

تاتنهامِ پوچتینو تیمی دوست‌داشتنی و جذاب است که فقط جام کم دارد. شرایط برای قهرمانی در لیگ برتر باز هم دشوار شده، اما شاید یک قهرمانی حذفی هواداران اسپرز را آرام کند. آن‌ها امروز در لیگ با شکستن طلسم ۸ ساله پیروزی در خانه آرسنال می‌توانند وضعیت‌شان را بهبود ببخشند تا پیش‌درآمدی برای بازی در جام اتحادیه برابر همین تیمِ آرسنال باشد. تاتنهام هم مشکل مشابه آرسنال را داشت، یعنی بد نتیجه گرفتن برابر تیم‌های بزرگ، اما هفته قبل این طلسم با برد شیرین و ارائه یک نمایش فوق العاده برابر چلسی شکسته شد. اگر در دومین هفته متوالی دومین رقیب لندنی را هم شکست دهند هواداران تاتنهام تا مدت‌ها روی ابر‌ها سیر خواهند کرد. همه در لندن می‌دانند رقابت بین تاتنهام و این دو رقیب سرخابی چقدر برای هواداران اسپرز حیثیتی است. تاتنهام جای چلسی را در جدول گرفته و نمی‌خواهد اجازه دهد آرسنال جایگاهش را بگیرد. اگر شاگردان «پوچ» امروز پیروز شوند سیتی و لیورپول هم باید مراقب آن‌ها باشند.

مصدومان و محرومان

کونستانتینیوس ماوروپانوس، دنی ولبک و ناچو مونرئال قطعاً غایبِ شهرآورد شمال لندن خواهند بود و احتمالاً لورن کاسیلنی و الکساندر لاکازت هم به دلیل مصدومیت نمی‌توانند برای آرسنال بازی کنند. موسی دمبله، ویکتور وانیاما، داوینسون سانچس و وینسنت یانسن هم مصدومان تاتنهام هستند که به طور حتم امروز بازی نخواهند کرد.

آخرین جدال

فصل قبل در دیدار برگشت که در ومبلی برگزار شد، تاتنهام با تنها گلِ هری کین مقابل آرسنال به برتری رسید.

آمار بازی

۱۹۵) در ۱۹۵ شهرآورد شمال لندن ۸۱ برد برای آرسنالی‌ها رقم خورده و تاتنهامی‌ها ۶۳ مرتبه پیروز شده‌اند. ۵۱ بازی هم مساوی شده است.

۵۲) در ۵۲ مصاف لیگ برتری آرسنال و تاتنهام، توپچی‌ها ۱۹ مرتبه و اسپرز ۱۲ مرتبه پیروز شده‌اند و ۲۱ بازی هم با تساوی به پایان رسیده است.

۷) آرسنال در ۷ جدال اخیر در خانه برابر تاتنهام شکست نخورده. آخرین برد تاتنهام در امارات به نوامبر ۲۰۱۰ برمی‌گردد.

یک) بعد از بردِ تاتنهام در اولین شهرآورد لیگ برتری در سال ۱۹۹۳ به میزبانی آرسنال، این تیم فقط یک مرتبه در خانه حریف پیروز شده است.

یک) در ۸ شهرآورد آخرِ شمال لندن آرسنال فقط یک پیروزی کسب کرده، ۳ مرتبه شکست خورده و ۴ بازی هم مساوی شده است.

۷) تاتنهام در ۷ مصاف اخیر با همشهری‌هایش پیروز شده و می‌تواند امروز به بهترین رکورد خودش که ۸ برد متوالی در سال‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۵۱ بود، برسد.

۲) از ۱۰ مربی اخیر آرسنال فقط ۲ مربی یعنی دان هاو و آرسن ونگر موفق شده‌اند در نخستین شهرآورد شمال لندن پیروز شوند.

صفر) مائوریسیو پوچتینو در ۵ بازی متوالی خارج از خانه برابر آرسنال پیروز نشده که بدترین آمار او در خانه رقبا در زمان حضورش در انگلیس است.

۶) هری کین در ۷ جدال برابر آرسنال موفق شده ۶ گل به ثمر برساند. او سابقه حضور در آکادمی توپچی‌ها را داشته است.

ترکیب احتمالی دو تیم

آرسنال: لنو، مصطافی، سوکراتیس، هولدینگ، بیرین، توریرا، ژاکا، کولاشیناتس، اوزیل، ایوبی و اوبامیانگ

تاتنهام: یوریس، اوریه، فرتونگن، آلدرویرلد، رُز، سیسوکو، دایر، سون، اَلی، اریکسن و کین

 

 

۲    
آی اسپورت
2018-12-02 09:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر