فهرست
پرسپولیس با سرعت باد به سمت پوکر قهرمانی!
پرسپولیس با سرعت باد به سمت پوکر قهرمانی!

پرسپولیس با سرعت باد به سمت پوکر قهرمانی!

آی اسپورت - پرسپولیسی‌ها تا قبل از روز یک‌شنبه ۴۱ امتیاز داشتند و با همین توشه مسافر اصفهان شدند. در این سفر، اتفاقات عجیبی رخ داد که همه چیز در ارتباط با این موضوع را می‌دانید، اما تکلیف این بازی با رأی کمیته انضباطی مشخص خواهد شد. این کمیته برای اعلام رأی نهایی یک هفته زمان تعیین کرده هر چند به نظر می‌رسد با توجه به مستنداتی که مطرح شده، برتری پرسپولیس در این پرونده حتمی باشد.

اگر فرض را بر این بگیریم که پرسپولیس با حکم انضباطی با حساب ۳ بر صفر برنده شود، چه اتفاقاتی در جدول رده‌بندی رخ خواهد داد؟ چه بر سر پرسپولیس، سپاهان و جدول می‌آید؟ معادلات قهرمانی چطور خواهد بود؟ اینها، بخشی از سؤالاتی است که ذهن اهالی فوتبال را به خود مشغول کرده است. با همین فرض، معادلات را بخوانید:

امتیاز شیک

پرسپولیس ۴۴ امتیازی خواهد شد و در فاصله ۱۰ ایستگاه مانده تا پایان فصل، صدرنشینی خود را تحکیم می‌بخشد. سرخپوشان با این امتیاز، با سرعت باد به سمت پوکر قهرمانی می‌تازند به خصوص که شیک‌ترین امتیاز فصل را از سپاهان کسب می‌کنند.

فاصله ۷ امتیازی

تراکتور در حال حاضر با ۳۷ امتیاز از ۲۰ بازی در رده دوم جای گرفته است. آن‌ها هم مشغول رقابت با سرخپوشان تهرانی هستند، اما بر فرض حکم کمیته انضباطی به سود باشگاه پرسپولیس، فاصله تراکتور با صدر جدول به عدد ۷ می‌رسد. عددی که تراکتور را نسبت به قهرمانی چندان امیدوار نگه نمی‌دارد.

استقلال- فولاد حساس می‌شود

در این صورت، بازی عقب مانده استقلال مقابل فولاد خوزستان هم حساس خواهد شد زیرا استقلال حالا پس از ۱۹ بازی صاحب ۳۶ امتیاز شده و نسبت به پرسپولیس ۸ امتیاز فاصله می‌گیرد. آن‌ها اگر فولاد را شکست بدهند، به رده دوم جدول و فاصله ۵ امتیازی با سرخ‌ها می‌رسند که جایگاه مناسب‌تری برای جنگیدن بر سر قهرمانی است.

سپاهان چه می‌شود؟

سپاهان به خاطر از دست دادن این سه امتیاز، از قهرمانی دور می‌ماند. آن‌ها در طول این فصل ۱۰ بازی را با تساوی و شکست به پایان رسانده‌اند و از سوی دیگر، صاحب ۹ برد و ۳۶ امتیاز بودند. با فرض این شکست، تعداد شکست‌های این تیم به عدد ۲ می‌رسد و امتیاز بیشتری به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد و با صدر جدول و جایگاه پرسپولیس ۸ امتیاز فاصله می‌افتد.

پرسپولیس و ۲۸ گل زده

جالب اینکه با چنین حکمی، تعداد گل‌های زده پرسپولیس نیز به عدد ۲۸ می‌رسد. حتی با فرض چنین موضوعی، پرسپولیس در پایان هفته بیستم، ۱۱ گل از استقلال کمتر دارد. همین حالا، استقلال ۱۴ گل بیشتر از پرسپولیس به ثمر رسانده است.

چشمک به پوکر

حکم کمیته انضباطی می‌تواند پرسپولیسی‌ها را به پوکر قهرمانی امیدوار کند. تنها ۱۰ هفته باقی مانده و فاصله ۷ امتیازی با تیم دوم جدول، حاشیه امنیت بسیار خوبی را می‌سازد به خصوص که پرسپولیس بعد از بازی با شهرخودرو به سراغ تیم‌های پایین جدول می‌رود و دیگر با مدعیان اصلی قهرمانی، تقابل ندارد که در این صورت، شانس بیشتری برای جمع‌آوری امتیاز می‌بیند. سایر مدعیان هم باید با هم بازی کنند که امتیازاتی بین‌شان رد و بدل می‌شود و این موضوع هم به سود پرسپولیس است.

 

خبر ورزشی 

۱۸ ۶  
آی اسپورت
2020-02-26 10:24:00
نظر دهید

۶ نظر
حبیب
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۱۹
مگر اینکه با لطف کمیته انضباطی و سه امتیاز باد آورده تقدیمی وزارت بتونند پوکر کنند که مسلما موجب لوث شدن و پایین آمدن ارزش قهرمانی خواهد شد /
۱ ۱
...
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸، ۲۰:۰۲
اگه عقل داشتین یقه سپاهان رو میگرفتین که به خاطر ترسش 3 امتیاز رو تقدیم پرسپولیس کرد
۲
محمد
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۱:۵۲
نویسنده مزدور روزنامه مزدور
حرف حساب
چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۵:۲۴
انشالله و به کوری چشم حسود و بخیل و نامردانی مثل قلعه نوعی، زنوزی، تابش و بقیه!!
۷ ۱
فرهاد
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۰:۱۹
تو و حرف حساب ؟ اگه حساب کتاب سرت می شود ج.اب مهندسی ها را بده که حالا تبدیل به یک کتاب دو هزار صفحه ای شده از قهرمانی های بدون بازی تا محرومیت های تیم ها قبل بازی با پرسپولیس و بی تماشاگر کردن انها تغییر قوانین و ایین نامه ها حمایت بی دریغ داوران وسند سازی و......
فرهاد
پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸، ۱۰:۱۷
با کمک وزیر و مهندسی 4 تا ادم خودفروخته بزدل پیش بسوی قهرمانی قسم می خورموزیر عوض بشود تا ده سا دوباره رنگ قهرمانی را نمی بینند
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر