فهرست
قاب دردناک؛ نسخه جدید «فرار به سوی پیروزی»
قاب دردناک؛ نسخه جدید «فرار به سوی پیروزی»

قاب دردناک؛ نسخه جدید «فرار به سوی پیروزی»

آی اسپورت - نه بوسه سامان به توپ، نه اشک‌های عزیز بوهدوز و دلداری دادن همبازیانش به او، نه حلقه شادی نیمکت‌‌نشینان ایران دور کارلوس کی‌روشی که نقش بر زمین شده و نه هیچ قاب دیگری، به یادماندنی‌تر از قابی نبود که زخم و سرخی دنده‌‌های امید ابراهیمی را نشان داد. این قاب بازگوکننده تمام آن چیزی بود که در بازی ایران و مراکش گذشت. نسخه به روز شده و تازه‌ای از فیلم فرار به سوی پیروزی و یادآور پله‎ با کتف بسته‌اش!

آن تکل بلند و شجاعانه، فقط از یک موقعیت گل حتمی برای مراکش جلوگیری نکرد، آن تکل باعث شد مراکشی‌ها تا حدود زیادی از گل زدن به ایران ناامید شوند. آن تکل به دنیا فهماند که جام جهانی برای ایران و ایرانی فقط یک تورنمنت فوتبالی نیست. بلکه جایی و شاید هم آخرین جاست برای چنگ زدن به همه آرزوهای به دست نیامده و رویاهای از دست رفته یک ملت. ملتی تنها، ملتی که همه دنیا به دلایل باربط و بی‌ربط سیاسی و غیرورزشی از رویارویی با آنها فرار می‌کنند. ملتی که به دلایلی درست و نادرست، برای بخش قابل توجهی از دنیا، مردمی دوست‌نداشتنی هستند که نباید با آنها مراوده‌ای داشت. 

اما آن تکل و آن زخم بزرگ سرخرنگ که سرانجام نفس‌های امید را بند آورد ولی امید ایران را زنده نگه داشت، شاید بتواند کمی این اوضاع را تغییر دهد. آن زخم دردناک اما زیبا، شاید بتواند این ملت تنهامانده را از این تنهایی ناخواسته دربیاورد. شاید همین قاب باعث شود که دیگر امثال یونان و کوزوو از رویارویی با ایران فرار نکنند که اگر این اتفاق بیفتد، فوتبال دینش را به این مردم که ناسزاوارانه تنها مانده‌اند ادا کرده است.

۴۰ ۴  
آی اسپورت
2018-06-17 13:02:00
نظر دهید

۴ نظر
.....
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۱۴
ملت رو .... با این خزعبلات
۶
بهزاد
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۲
تمام بازی های دوستانه ایران با کارشکنی عربستان لغو شد. یونان یه پولی میخواست از ایران بگیره باهاش بازی کنه. عربستان بیشتر داد بازی لغو شد به همین سادگی. نتیجشم دید. سوراخ شد جلو تیم درجه دو روسیه. مراکش به مراتب قویتر از روسیه بود اما همه چی رو نمیشه با پول خرید. عربستان استعداد رو نمیتونه با پول بخره. قطر زودتر این موضوع رو فهمید رفت سراغ بازیکنای کشورهای دیگه اما عربستان هنوز قبول نکرده این موضوع رو. اگه به عربستان بگن همین الان از جام جهانی برو بیرون دو تا بازی بعد 3-0 بخوره با کله قبول میکنه.
۵
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۳۶
کاش اون صحنه را با بزرگنمایی به عظمت تاریخ کشورمون قاب کنند و بردیوار اتاق همه مسئولان مملکت نصب کنند تا بدانند یک بازیکن فوتبال این چنین برای کشورش نقش زمین می شود !!!،
آیا آنها در مسئولیت خود تابحال چنین فداکاری داشتند.
یک بازیکن برای خوشحالی ملتش چنین میکند آیا آنها هم به فکر ماهستند.
۷
سعید
يكشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۴۷
این دری وری ها چیه میگید؟ من نمیدونم این چه عقده ایه تو یه سری از ایرانی ها که هی میخوان به "دنیا" پیام بدن و توهم دلرن که دنیا داره نگاشون میکنه.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر