فهرست
پشت پنجره بسته هم می‌شود نفس کشید
پشت پنجره بسته هم می‌شود نفس کشید

پشت پنجره بسته هم می‌شود نفس کشید

آی اسپورت - عصر روز دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷ نه تنها برای هواداران تیم قرمزپوش پایتخت بلکه برای تمام کسانی که فوتبال را دنبال می‌کنند، به یادماندنی خواهد بود. پرسپولیس که تنها یک گل برای به تساوی کشاندن بازی برابر الدحیل نیاز داشت یک گل هم در خانه خورد تا کار برای صعود سخت شود. تکراری‌ترین جمله در این زمان این بود که خوشبین‌ترین هوادار این تیم هم گمان نمی‌کرد پرسپولیس به بازی برگردد.

نتیجه یک بر صفر به نفع الدحیل در ورزشگاه آزادی در پایان نیمه اول و البته بازی نه چندان شاداب شاگردان برانکو باعث شد همه منتظر حذف پرسپولیس در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باشند اما در نیمه دوم همه چیز عوض شد. جلال حسینی گویی در نقش استیون جرارد در فینال معروف لیورپولی‌ها در استانبول برای پرسپولیس ظاهر شد و با زدن یک گل و البته تعصب خاص در نوع بازی‌اش همه چیز را برای این تیم عوض کرد. یکی پس از دیگری گل‌ها وارد دروازه الدحیل شدند تا معجزه خیلی زود رخ بدهد و کار به دقایق پایانی نکشد.

پرسپولیسی که برای تغییر بازی‌اش مجبور بود یا به بازیکنان داخل زمین اتکا کند و یا چند جوان جویایی نام را به زمین بفرستد، ثابت کرد کرد به غیر از نیمکت پروپیمان با یک تفکر هم می‌توان به پیروزی رسید. آن چه که بعد از محرومیت عجیب و غریب بازیکنان و خیریتی که برای این تیم رخ داد کاملا به چشم آمد این بود که نفر اول این تیم یعنی برانکو ایوانکوویچ هیچ گاه خودش این موضوع را عاملی برای شکست‌های احتمالی‌اش بیان نکرد.

در هیچ یک از مصاحبه‌های برانکو سخنی مبنی براینکه ما نمی‌توانیم بازیکن بخریم و ضعیف شده‌ایم و شاید ببازیم وجود ندارد. برخلاف این حرف‌ها او دائم به بازیکنان گوشزد می‌کرد که این موضوع نباید به عنوان بهانه عنوان شود. او حتی وقتی بازیکنان تاثیرگذارش هم چون وحید امیری، فرشاد احمدزاده، صادق محرمی و حتی مهدی طارمی از تیم جدا شدند خم به ابرو نیاورد و حتی اعلام کرد هر بازیکنی که می‌خواهد می‌تواند از تیم برود.

با توجه به اینکه در فوتبال ایران در زمان شکست و ناکامی زمین و زمان مقصر هستند به جز کادرفنی و بازیکنان، این تفکر برانکو و شاگردانش قابل تحسین است. شاید بتوان گفت همین تفکر و تاکید روی آن باعث شد بازیکنان پرسپولیس هیچ گاه کم نیاورند. شاید در دیدار برابر السد، پرسپولیس پیروز نباشد و شاید هم این تیم قابل احترام راهی فینال شود؛ در هر صورت این تفکر و این رفتار حرفه‌ای کادر تیم پرسپولیس به عنوان یک نقطه قوت برای همیشه در تاریخ فوتبال ایران باقی می‌ماند. پرسپولیس به تمام فوتبالی‌ها ثابت کرد با پنجره بسته هم می‌توان نفس کشید؛ با پنجره بسته هم می‌توان معجزه کرد فقط اگر بخواهیم!

ایسنا

۳۰ ۲  
آی اسپورت
2018-09-19 16:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
***
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۱۶:۵۷
پرسپولیس از السد هم ببازه بازم مورد حمایت هواداراس تا همینجا هم کار فوق العاده ای انجام دادن اونم با دست خالی
حسن روشن
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۱۷:۲۵
شوفر دلال یاد بگیره
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر