فهرست
ماندن و نماندن تیام؛ دردسر دو جانبه
ماندن و نماندن تیام؛ دردسر دو جانبه

ماندن و نماندن تیام؛ دردسر دو جانبه

آی اسپورت – بسیاری از بازیکنان استقلال در انتظار تمدید قرارداد تیام هستند! چرایش را باید در تاثیرات عمیق تداوم حضور این بازیکن در وضعیت فنی استقلال فصل بعد جست‌وجو کرد. معمولا بازیکنانی که می‌بینند باشگاه‌های خواهان آنها اقدام به خرید یا تمدید قرارداد ستاره‌ها می‌کنند خود نیز برای حضور در آن تیم یا تمدید قرارداد خود بیشتر ترغیب می‌شوند. این وضعیتی است که غالبا در تیم‌های ایران به وجود آمده و در سال‌های گذشته نیز شاهد بودیم که حضور ستاره‌ها در نخستین روزهای نقل و انتقالات در یک تیم تا چه اندازه در حضور دیگر بازیکنان تاثیر مثبت می‌گذارد.

در استقلال این فصل همه چیز حول محوریت مامه تیام می‌گذرد. بازیکنی که توانست در کمترین زمان ممکن به ستاره تابناک آسمان استقلال بدل شود و نگاه‌ها را به سمت خود بچرخاند. بدون شک اگر تیام در استقلال باشد حتی بازیکنانی که از تیم‌های خارجی پیشنهاد دریافت کرده‌اند نیز ممکن است در استقلال فصل بعد حضور داشته باشند چراکه تداوم تیام در استقلال به احتمال زیاد این تیم را به سمت و سوی قهرمانی در لیگ سوق خواهد داد. تیام به حدی در استقلال تاثیرگذار است که در همین دو بازی اخیر استقلال به وضوح تاثیرگذاری‌اش را دیدیم. تیام در بازی رفت مقابل ذوب آهن غایب بود که استقلال بازی را باخت اما در بازی برگشت حضور داشت و یک تنه 3 گل به ذوبی‌ها زد تا استقلال علاوه بر صعود به جمع 8 تیم برتر قاره آسیا انتقام سختی از حریف ایرانی خود در لیگ قهرمانان آسیا بگیرد. در وصف تیام هرچه بگوییم کم است اما نباید نکته مهم دیگری را در قبال این بازیکن به دست فراموشی بسپاریم. میزان دستمزدی که تیام برای فصل بعد از استقلال می‌گیرد نیز تاثیر بسیار عمیقی در تعیین دستمزد دیگر بازیکنان خواهد داشت و اکنون برخی از دانه درشت‌های استقلال قرارداد خود را با این باشگاه تمدید نکرده‌اند تا وضعیت قرارداد تیام با استقلال مشخص شود. تیام نیز به دلیل شروطی که در قرارداد خود با استقلال گذاشته می‌تواند هر زمان که خواست با پرداخت مبلغ 200 هزار دلار استقلال را ترک کند.

این بازیکن با پیشنهاد سنگینی از باشگاه الهلال عربستان مواجه است و بعید به نظر می‌رسد که در استقلال فصل هجدهم حضور داشته باشد. تیام از کشوری فقیر به این سطح از فوتبال رسیده و بدون شک دریافت چنین مبالغی می‌تواند معیشتش در آینده را به خوبی تامین کند. به همین دلیل بعید است که او را در استقلال فصل بعد ببینیم که اگر چنین اتفاقی رخ دهد ممکن است بازیکنانی که برای ترک استقلال مردد هستند در نهایت تصمیم به جدایی بگیرند. البته ماندن تیام هم در استقلال برای مسوولان این باشگاه پرهزینه خواهد بود و همانطور که گفته شد مبلغ دستمزدی که استقلال برای این بازیکن تعیین می‌کند بازیکنان دیگر بخصوص آنها که سابقه حضور در تیم ملی دارند را به سمت و سوی افزایش دستمزد خود می‌برد که اقدامی منطقی به نظر می‌رسد. به هرحال تیام این روزها برای استقلال نقش یک ناجی را ایفا می‌کند و بدون شک قهرمان شدن استقلال فصل بعد گره خورده به حضور این بازیکن و ممکن است ادامه‌دار شدن حضور او در استقلال مشکلاتی از این دست را که دیگر بازیکنان نیز خواهان افزایش حقوق خود شوند برای استقلال به همراه داشته باشد.

 

ایران ورزشی

۴ ۸  
آی اسپورت
2018-05-23 13:50:00
نظر دهید

۸ نظر
Hosein
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۵۵
من نمیدونم چرا اینروزا همه نگران ماندن تیام هستن عیبنداره اگه رفت الحاجی گرو و میاریم نشد صیاد منش هست
هرچی خدا صلاح بدونه
علی
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۰۳
خدا کنه قرارداد 4 میلیون دلاری با استقلال ببنده و بعد مثل شجاعیان بترکه! چه حالی می ده خخخخ
Me
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۴
اونی ک قراره بترکه چشم بدخواهایی مثل توئه :)
۳
تیام استقلالیا حسرت کل لنگیا
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۱۶
تیام هیچ جا نمیره خودشم تو مصاحبه با afc گفته میخوام با استقلال فینال آسیا رو تجربه کنم. دیروزم خود باشگاه پیشنهاد های تیام از الکویت و الهلال رو تکذیب کرده. متاسفانه این وسط یکسری دلال و واسطه میخوان تیام رو ترغیب به رفتن به تیمی دیگه با قرارداد هنگفت کنن تا بتونن از این طریق یه پولی به جیب بزنن واسه همین باشگاه باید تو این مورد حواسشو خیلی جمع کنه
&
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۲۸
هرموقع باشگاه های ایرانی یه چیزی رو تکذیب کردن به اطمینان داشته باش قضیه برعکسه
ایمون زاید هستم
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۰۹
سلام کیسه ✋
دبل قهرمانی
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۰۴:۱۵
تیام !!!؟؟؟؟خخخخخخخخ کیسه بدو دنبال تیام تا در نرفته چون اگه بره فک کنم علی قربانی مجبوره اقای گل بشه
اراش سرخ
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷، ۰۴:۱۸
اینه فرق کیسه حقیر با پرسپولیس کبیر، اونا دنبال یه بازیکنن تا در نره چون اگه نباشه تیمشون از هم میپاشه ولی پرسپولیس هیچ وقت متکی به یه بازیکن نبوده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر