فهرست
پرسپولیس 2-2 الاهلی/ بازگشت بزرگ
پرسپولیس 2-2 الاهلی/ بازگشت بزرگ

پرسپولیس 2-2 الاهلی/ بازگشت بزرگ

استادیوم: سلطان قابوس عمان /  تماشاگر: حدود 4 هزار نفر   / داور: ادهم مخادمه 
کارت زرد: صالح جمان العمری 41 از الاهلی/ شجاع خلیل زاده 86 از پرسپولیس / الشمرانی 86 از الاهلی

 
پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، فرشاد احمدزاده(65- کمال کامیابی نیا)، محسن مسلمان(66- بشار رسن)، وحید امیری، علی علیپور و مهدی طارمی(64- گادوین منشا)
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

 الاهلی عربستان: محمد العویس، موتاز هوساوی، محمد الفتیل، سعید المولد، شیفو، کلود امیر، تیسیر الجسام، لئوناردو(65- مغرشی)، حسین المقوی، صالح جمان العمری و عمر السوما(82- حمدان الشمرانی)
سرمربی: سرگی ربروف

 

شرح گل‌ها

پرسپولیس 0 الاهلی 1: (عمر سوما، دقیقه 2): شوت مهاجم الاهلی از پشت محوطه جریمه با دفع ناقص بیرانوند، فرصت استفاده از ریباند را برای سوما قرار داد تا او دروازه این تیم را باز کند.

پرسپولیس 0 الاهلی 2 :( دقیقه 59، دسوزا): در میان حملات پردامنه پرسپولیس این الاهلی بود که بار دیگر موفق شد از تزلزل خط دفاعی سود برده و توسط دسوزا به گل دوم دست یابد.

پرسپولیس 1 الاهلی 2: (دقیقه 71، شجاع خلیل زاده): روی ارسال ضربه ایستگاهی توسط رسن و اثر علیپور روی آن، شجاع خلیل زاده در بهترین موقعیت از شش قدم دروازه الاهلی را باز کرد.

پرسپولیس 2 الاهلی 2: (دقیقه 83، گادوین منشا): حرکت از سمت راست و پاس تک ضرب اینبار هم علیپور منشا را در موقعیت گلزنی از پشت محوطه جریمه قرار داد تا ضربه زمینی این بازیکن راهی دروازه شود.

 

دقایق حساس

دقیقه 9: حرکت مهدی طارمی در محوطه جریمه با شارژ مدافع الاهلی می‌توانست یک ضربه پنالتی نصیب پرسپولیس کند که داور از آن عبور کرد.

دقیقه 16: شوت محسن مسلمان با پای چپ و از پشت محوطه جریمه به صورت زمینی از کنار دروازه عبور کرد تا همچنان پرسپولیس در ایجاد موقعیت روی دروازه حریف ناکام بماند.

دقیقه 30: شوت پشت محوطه بازیکن الاهلی به صورت زمینی و با اختلاف کمی نسبت به دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه 33: ارسال ضربه ایستگاهی از سوی فرشاد احمدزاده با ضربه سر ماهینی درون محوطه جریمه به قصد پاس در تیرک مخالف به سادگی در اختیار دروازه بان الاهلی قرار گرفت.

دقیقه 35: بار دیگر خط دفاعی پرسپولیس فرصت ایجاد موقعیت شوتزنی از پشت محوطه جریمه را برای حمله وران الاهلی قرار داد و ضربه بازیکن سفیدپوش از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 47: ارسال بلند اوت توسطز وحید امیری با ضربه سر دیدنی مهدی طارمی تنها با واکنش دروازه‌بان الاهلی سرخ‌ها را ناکام گذاشت تا یک کرنر با مشت او همراه شود.

دقیقه 49: ارسال کرنر توسط محسن مسلمان با برخورد ناقص توپ به پای علیپور در شش قدم می‌توانست دروازه الاهلی را باز کند که در ادامه توسط مدافعان سفیدپوش این موقعیت دور شد.

دقیقه 63: پرسپولیس می توانست روی حرکت فرشاد احمدزاده درون محوطه جریمه به یک ضربه پنالتی دست یابد که داور باز اعتقادی به این اتفاق نداشت و دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 64: روی ضدحمله، الاهلی با همکاری سه بازیکن خود درون هجده قدم به بهترین موقعیت برای گل سوم رسید که دسوزا از روی خط شش قدم و دروازه خالی ضربه اش را به آسمان زد.

دقیقه 72: ارسال درون محوطه جریمه برای علی علیپور فرصت فوق العاده‌ای را نصیب این مهاجم کرد که ضربه اش به سادگی در اختیار دروازه بان الاهلی قرار گرفت.

دقیقه 74: ارسال کرنر برای پرسپولیس یک موقعیت فوق العاده نصیب این تیم کرد که در رفت و برگشت عجیب توپ در شش قدم، ضربه محکم محکم محمد انصاری با کمترین اختلاف راهی اوت شد تا آه از نهاد پرسپولیسی ها بلند شود.


در حاشیه

* حسین ماهینی در این دیدار به پست مدافع چپ بازگشته و بازوبند کاپیتانی را در غیاب سیدجلال حسینی در اختیار گرفته.
* نکته عجیب و البته قابل پیش بینی ترکیب پرسپولیس حضور محسن ربیع خواه و نیمکت نشینی کمال کامیابی نیا شده.
* شجاع خلیل زاده، خرید جدید پرسپولیس تنها بازیکنی است که از جمع بازیکنان جدید در ترکیب اصلی حاضر شده.
* حضور 150 هوادار ایرانی با حضور روی سکوهای استادیوم سلطان قابوس به حمایت پرسپولیس می‌پردازند.

۵ ۶  
آی اسپورت
2017-08-22 22:13:00
نظر دهید

۶ نظر
مرسي برانكو
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۲۰
اين كامبك فوق العاده توي حلق اقليت حاشيه ساز و وطن فروش
erfan60
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۲۰
ناراحتم مثله طرفداراستقلالي كه بعدازباخت خفت بارتيم سوراخش منتظربودسرورشم ببازه بيادكري بخونه سلام ضايع سلام سوراخ سلام شيش تايي
بابک پرسپولیسی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۲۳
ربیع خواه؟؟؟؟!!!!
وسط زمین را فلج میکنه
تمام پاس ها یا به بازیکن کناریشه که باعث فلج شدن حملات تیم میشه یا پاساش اشتباهه
تو کار دفاعی هم که تا اومدن کمال به زمین وسط زمین و پشت محوطه یه سوراخ بزرگ بوجود اومده بود
matt1982
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۳۵
به نظرم تا قبل از گل اول پرسپولیس دلیل باختمون اشتباهات برانکو بود و البته دو-دو شدن بازی رو هم مدیون خود برانکوییم و شجاعتی که از خودش نشون داد. وقتی بازی قبلی (با سیاه جامگان مشهد) میاد مدافعین تیم رو جابجا می کنه در واقع داره هارمونی خط دفاعی رو به هم می زنه. مشخص بود خط دفاعی نظم گذشته خصوصا تو اوایل بازی رو نداشت. او همچنین می تونست به منشا تو لیگ بیشتر بازی بده تا زوج طارمی-منشا هماهنگی بیشتری پیدا کنن و تو این بازی بیشتر کمک حال تیم باشن. بهرحال در کنار این انتقادات برای تعویض های شجاعانش به نظرم شایسته تحسینه. امیدوارم از تجربه این بازی تو بازی برگشت به بهترین نحو کمک بگیره
۸
عارف
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶، ۲۲:۴۷
پرسپولیس اگه یکم باهوشتر بازی میکرد میتونست بازی رو ببره نبود کامیابی نیا تو بازی خیلی تاثیر داشت همه دیدیم بعد از اومدن کمال و بشار چقدر تیم رو به جلو بازی کرد و اون گلا بدست اومد گلای بدی خوردیم هر دو گلی که خوردیم از رو غافلگیری بود خدا رو شکر به بازی برگشتیم انشالله با این روند بازی بعدی رو ببریم به نظر من هم طارمی هم مسلمان بعد بازی با نفت و شعار هوادارا نصف کاراییشون از بین رفته برانکو هم اینو فهمید و تعویضشون کرد امیدوارم به شرایط خوبشون برگردن به امید موفقیت پرسپولیس.
۹
عالیجناب سرخپوش
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۹:۳۱
حضور همزمان طارمی و منشا به علت نوع بازی هردو ( که باید مهاجم شماره 9 باشند )هیچ توجیهی نداره . این بار وقتی برانکو تعارفات را کنارگذاشت اوضاع در خط حمله بهتر شد . تعویض ها هم که مرا شوکه کرد . بهرحال مرسی برانکو ,؛ دیشب هم به لطف پروفسور به خاطرات خوب فوتبالی ما اضافه شد
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر