فهرست
رئال و زیدان اشتباه می‌کنند!
رئال و زیدان اشتباه می‌کنند!

رئال و زیدان اشتباه می‌کنند!

آی‌اسپورت- خامس رودریگس تنها می‌خواهد به اتلتیکومادرید برود چون مایل نیست از پایتخت اسپانیا برود. رویای او بازگشت به رئال مادرید بود اما زین‌الدین زیدان آن را بر باد داد. این ستاره کلمبیایی فرصت داشت به ناپولی برود اما به محض آنکه سر و کله روخی بلانکو پیدا شد، همه چیز تغییر کرد. حالا تنها تیم در سر او سخت‌ترین رقیب تیم فعلی‌اش است که زیر نظر دیگو سیمئونه کار می‌کند.

خامس البته حق دارد که درباره آینده‌اش تصمیم بگیرد اما رئال مادرید مرتکب اشتباه بزرگی می‌شود اگر او به اتلتیکو برود صرفنظر از هر مبلغی که برای جذب او بپردازد. اگر این کلمبیایی در شهر مادرید جابه‌جا شود، همه انتقادات هواداران متوجه مدیریت رئال می‌شود و فلورنتینو پرس به خوبی این را می‌داند اما شاید خیلی‌ها ندانند که این بازی با آتش است. رئال مادرید در همین تابستان اجازه داده مارکوس یورنته که خون رئال در رگ‌هایش بود، به اتلتی برود.

این انتقال خیلی از هواداران را دلسرد کرد چون باور داشتند او به تیم خودشان تعلق دارد. با این حال، نقشی که یورنته در اتلتیکو خواهد داشت هیچ شباهتی به نقشی که خامس می‌تواند در این تیم داشته باشد، ندارد.

یورنته یک هافبک دفاعی است که خیلی پایش به نیمه حریف باز نمی‌شود، او تعیین‌کننده سرنوشت مسابقات نیست و وظیفه اصلی‌اش به‌عنوان یک فوتبالیست تاکتیکی، پرکردن منافذ است. او بازیکن بزرگی است اما هرگز در رسانه‌ها به اندازه بازیکن تیم ملی کلمبیا مورد توجه نیست.

مورد خامس متفاوت است. اگر در واندا متروپولیتانو اوج بگیرد، اتلتیکو یک چپ پای فوق‌العاده خواهد داشت. او بازیکنی است که می‌تواند هر فصل ۱۵ گل بزند ضمن اینکه دیگو کاستا و آلوارو موراتا می‌توانند از قدرت پاس‌دهی استثنایی او بهره‌مند شوند.

ستاره سابق موناکو می‌تواند یکی از چهره‌های بسیار محبوب هواداران اتلتی شود. درست است که او در بایرن‌مونیخ بازیکن ثابت نبود و این روی کارش اثر منفی گذاشته، در کنار مصدومیت‌هایی که باعث شد حاشیه‌نشین شود. در عین حال او استعداد غیرقابل تردیدی دارد و برای رئال مادرید خیلی سخت خواهد بود که اجازه دهد چنین فوتبالیستی به بزرگترین رقیبش در کنار بارسلونا برود. اگر خامس در اتلتیکو موفق باشد، خسارت رئال مادرید چندبرابر خواهد بود. نباید شک کرد که این انتقال اشتباه بزرگی از سوی رئال است و موفقیتی بزرگ برای اتلتیکو محسوب می‌شود که یک بازیکن عالی دیگر را به تیمش اضافه می‌کند.

منبع: مارکا

۵    
آی اسپورت
2019-07-15 16:48:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر