فهرست
۷قهرمانی؛ همیلتون به رکورد شوماخر رسید
۷قهرمانی؛ همیلتون به رکورد شوماخر رسید

۷قهرمانی؛ همیلتون به رکورد شوماخر رسید

آي‌اسپورت- چهاردهمین مرحله از فصل ۲۰۲۰ مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان در پیست بارانی استانبول پارک کشور ترکیه برگزار شد و با برتری لوئیس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس به پایان رسید.

همیلتون با این برتری برای هفتمین بار به‌عنوان قهرمانی فصل فرمول یک و رکورد هفت قهرمانی میشائیل شوماخر راننده افسانه‌ای تیم فراری رسید. این در حالی است که هنوز سه مرحله از مسابقات فصل ۲۰۲۰ باقی مانده است.

سرخیو پرس راننده مکزیکی تیم ریسینگ پوینت و سباستین فتل راننده آلمانی تیم فراری در این رقابت دوم و سوم شدند. واتری بوتاس راننده فنلاندی تیم مرسدس و استبان اوکان راننده فرانسوی تیم رنو نیز در همان ابتدای مسابقه از پیست خارج شدند، ولی به مسابقه برگشتند. آنتونیو جیوویناتزی راننده ایتالیایی تیم آلفا رومئو نیز در دور سیزدهم به دلیل مشکل فنی نتوانست به رقابت ادامه دهد. نیکلاس لطیفی راننده ایرانی‌الاصل و کانادایی تیم ویلیامز در دور چهل‌وسوم این گرندپری تصادف کرد و پس از رفتن به پیت استاپ، نتوانست به جریان مسابقه برگردد.  کیمی رایکونن راننده فنلاندی تیم آلفا رومئو و مکس فرستاپن راننده هلندی تیم ردبول هم در دور پنجاه‌ویکم، تعادل خود را در پیست از دست دادند، ولی برای آنها اتفاقی نیفتاد.

سه گرندپری بعدی فصل جاری در کشورهای بحرین و امارات برگزار خواهد شد.

     
آی اسپورت
2020-11-16 07:32:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر