فهرست
برای طارمی و ساسان: لاک‌پشت پشت خرگوش
برای طارمی و ساسان: لاک‌پشت پشت خرگوش

برای طارمی و ساسان: لاک‌پشت پشت خرگوش

آی اسپورت- بازی با تراكتورسازی برای مهدی طارمی خیلی زود شروع شد و خیلی هم زود تمام شد! او تنها 88ثانیه بعد از شروع مسابقه روی پاس استثنایی سروش رفیعی گل اول بازی را به ثمر رساند و البته بعد از آن دیگر موفق به گلزنی نشد. طارمی در این بازی دو موقعیت خوب دیگر هم به دست آورد كه نتوانست آنها را تبدیل به گل كند؛ یكی اواخر نیمه اول كه باز روی پاس سروش تك به تك شد و توپش را اخباری مهار كرد، دیگری هم اواسط نیمه دوم كه پاس عالی محسن مسلمان او را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه این بازیكن از كنار دروازه به بیرون رفت. شاید اگر این دو بخت گلزنی از دست نمی‌‍رفت، امروز طارمی به عنوان آقای گل لیگ شانزدهم شناخته می‌شد؛ عنوانی مشترك با ساسان انصاری 12گله كه اگرچه مدت‌هاست گل نزده اما همچنان برترین گلزن مسابقات این فصل لیگ برتر شناخته می‌شود.

  خواب ساسان و 4گل طارمی
ساسان انصاری هفته‌هاست كه گل نمی‌زند. او بعد از شروع خیره‌كننده‌اش در فولاد كه بین هفته‌های پنجم تا چهاردهم منجر به ثبت 12گل شد، حالا شش بازی است كه نتوانسته هیچ توپی را از خط دروازه رقبا عبور بدهد. آخرین گل انصاری در دقیقه58 بازی هفته چهاردهم برابر نفت آبادان به ثمر رسید و به این ترتیب ستاره فولادخوزستان 572دقیقه است كه طلسم شده و نمی‌تواند گل بزند. در همین 6بازی اما مهدی طارمی چهار گل به ثمر رسانده تا حسابی خودش را به ساسان نزدیك كند. در پایان هفته چهاردهم، طارمی درست به اندازه نصف ساسان انصاری گل زده بود و حتی خودش هم در یكی، دو مصاحبه مدعی شد در این فصل به آقای گلی فكر نمی‌كند اما افت غیرمنتظره انصاری همه چیز را عوض كرد. حالا لاك‌پشت به دو قدمی خرگوش رسیده و به طور جدی شانس تكرار عنوان آقای گلی را دارد. روند آهسته و پیوسته گلزنی طارمی باعث شده او برای تیمش هم عملكرد مفیدتری داشته باشد و به صدرنشینی بی‌نظیر و مقتدرانه سرخپوشان كمك كند.

  تفاوت بزرگ
اگرچه از روند گلزنی ساسان انصاری در نیم‌فصل اول به شدت تقدیر می‌شود اما یك نكته مهم را هم نباید فراموش كنیم؛ اینكه ستاره فولادخوزستان 5گل از 12گلش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده است. به روایت روشن‌تر، ساسان در جریان بازی فقط 7گل زده و این در حالی است كه هر 12گل این فصل طارمی در جریان مسابقه به ثمر رسیده است. طارمی كه به تازگی از سوی برانكو به عنوان پنالتی‌زن اول پرسپولیس انتخاب شده، در این فصل پشت هیچكدام از ضربات پنالتی قرمزها نایستاده است. به این ترتیب طارمی همین حالا هم در جدول گلزنان بدون پنالتی، آقای گل لیگ شانزدهم محسوب می‌شود؛ یك پله بالاتر از مرتضی تبریزی كه او هم هیچكدام از 9گلش را از روی نقطه پنالتی به ثمر نرسانده است.

همشهری ورزشی

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-02-07 18:31:00
نظر دهید

۱ نظر
موراتا
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۲۶
ساسان اگه تو پرسپولیس فیکس بود تا الان بیست تا گل زده بود
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر