فهرست
سقوط «پاس» آخرین قهرمانی ایرانی آسیا به دسته۳
سقوط «پاس» آخرین قهرمانی ایرانی آسیا به دسته۳

سقوط «پاس» آخرین قهرمانی ایرانی آسیا به دسته۳

آی اسپورت – تیم پاس همدان امروز در پایان رقابت‌های دسته دوم باشگاه‌های کشور با قرار گرفتن در رده نهم گروه C، به رقابت‌های دسته سوم فوتبال باشگاه های ایران سقوط کرد. پاس آخرین تیم ایرانی بود که در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا که در حال حاضر با عنوان لیگ قهرمانان آسیا برگزار می‌شود، در سال 1993 و با هدایت فیروز کریمی موفق به قهرمانی شده بود.

پاس قبل از انتقال به همدان در لیگ برتر فصل 1385-1386 در رده دهم قرار گرفت. در خرداد 86 پاس رسما به همدان منتقل شد. کاظم اولیایی مدیرعامل باشگاه پاس همدان، حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی، بهروز مرادی استادار همدان و کیومرث هاشمی نایب رئیس سازمان تربیت بدنی و البته تعدادی از مقامات بالاتر، از موافقان اصلی این انتقال بودند که همگی آنان در این انتقال نقش داشتند.

پس از چند فصل پرفراز و نشیب، سرانجام پاس همدان در پایان دهمین دوره لیگ برتر به لیگ یک سقوط کرد. این تیم در پایان فصل 1394-1395 هم به لیگ دو سقوط کرد. در در ماه های اخیر تلاش هایی برای بازگشت این باشگاه به تهران انجام شده بود و پیشکسوتان پاس سعی داشتند مقدمات بازگشت تیم را به تهران فراهم کنند اما امروز و در سکوت خبری کامل، پاس به دسته سوم فوتبال ایران سقوط کرد.

 

۶ ۹  
آی اسپورت
2018-02-17 16:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
آرش6
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۲
استقلال هم همون جا رفته اشکال نداره
ميلاد
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۱۴
از روزي كه دوستان تصميم گرفتند به اسم خصوصي سازي اين تيمهاي با ريشه و مهم براي زيرساخت فوتبال كشور و تهران رو واگزار كنند. يك فجعه در فوتبال رخ داد. وجود راه اهن پاس عقاب و وو نعمتي بود براي فوتبال . خدا ازشون نگزره.
red
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۲۴
نگذره درسته
۸
ميلاد
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۲۱
با تشكر از شما . من المانيم بهتر از ايرانيم هستش. خيلي بهتر.
۱
مازیار
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۳۰
واقعا خدا از باعث و بانیش نگذره..
۹
امیرعباس
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۲۲
پاس تیم بزرگ و مقتدر و تاریخسازی بود در ابهت و دوست داشتنی بودن این تیم شکی نیست در تمام این سالها که پاس در لیگ برتر نیست انگار لیگ برتر گمشده ای دارد ...اما این ماجرا اثبات کرد پاس تیم بی ریشه ای بود چون هیچ هواداری نداشت انها که از ستم ها و ندانم کاری های مسئولان می نالند باید یکبار کلاهشان را قاضی کنند ایا مسئولان بفرض توانایی انجام چنین معامله ای با نساجی ..ملوان..صنعت نفت ..تراکتورسازی یا بقیه تیم های پرطرفدار فوتبال ایران را دارند؟؟؟اگر کسی حتی به ذهنش هم انتقال این تیم ها خطور کند هواداران چه خواهند کرد ؟؟این تفاوت مهم است این مهم است که تیمی ریشه در جامعه داشته باشد!
۴
علیرضا
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۲۰:۵۵
این پاس ربطی به اون پاس قهرمان آسیا نداره.مثل اینه شما استقلال و پرسپولیس رو ببری نوشهر.آیا استقلال و پرسپولیس نوشهر همون استقلال و پرسپولیس تهرانند؟؟
۲
666666
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۲۱:۰۶
یعنی خدا شاهده اگه استقلال هوادار نداشت خیلی زودتر از پاس اونو نابود میکردن.
یعنی خاک تو سر مسئولین.
۴ ۱
خاطره بازی با العین
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۴۳
الکیسه هم دسته سه بوده ایرادی نداره.....بعد نشون میده ملاک حال فعلی افراده ونه گذشته...ونشون میده ن ستاره ها ارزشی ندارن...تیم پاس هم مثلا ستاره دار بود
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر