فهرست
چگونه استقلال بازی سرنوشت را برد؟
چگونه استقلال بازی سرنوشت را برد؟

چگونه استقلال بازی سرنوشت را برد؟

آی‌اسپورت- استقلال علیمنصور روز گذشته در یک بازی با کیفیت و البته عین شایستگی تیم فوتبال السد قطر را بعد از 120 دقیقه در ضربات پنالتی شکست داد .این پیروزی قطعا به دلایل کاملا فوتبالی به دست آمد که بحث در مورد آنها می تواند در راه پر پیچ و خم منصوریان به او و تیمش کمک کند.

1-  بزرگترین عامل موفقیت استقلال را از شروع نیم فصل دوم لیگ برتر می توان بها دادن به شایستگی‌ها و به هیچ انگاشتن نام‌ها و اعتماد به انرژی جوانان دانست. این استراتژی به‌خوبی منجر به اعتماد به نفس بازیکنان و کادر فنی تیم شده که نتیجه آن بازی شجاعانه و تصمیمات شجاعانه است. به همین علت است که عدم امکان خرید بازیکنان اسمی نه تنها روحیه تیمی آنها را از بین نبرده بلکه موجب انگیزه بیشتر جوانان گردیده است.

2-  تغییر سیستم بازی به 2-4-4 لوزی و نمایش بازی مالکانه (OPEN PLAY) آن هم در برابر تیمی که با صرف میلیون‌ها دلار و به خدمت گرفتن بهترین هافبک بازیگردان سالهای گذشته اروپا و جهان با سیستم 4-3-3 در زمین به دنبال گردش توپ روی زمین و حرکات ترکیبی داخل محوطه جریمه استقلال بوده اوج شجاعت و شاهکار علیمنصور در تمام دوران مربیگری اش بود.

3- حفظ توپ فوق العاده بچه‌های استقلال آن هم با پاس‌های کوتاه و پر تعداد که علاوه بر سلب امکان موقعیت سازی از هافبکهای السد موجب بر هم خوردن آرایش دفاعی آنها هم می‌شد یکی از بزرگترین غافلکیریهای تحمیل شده به تیم حریف و موجب تضعیف روحیه آنها بود.

4- بردن نبردهای تک به تک در میانه میدان که در بازی ابراهیمی و نور افکن کاملا مشهود بود در بعضی از صحنه‌ها هافبکهای حریف را از بازی خارج و منجر به نفوذ خسرو حیدری در جناح راست و سانترهای خطرناک او برای مهاجمین تیمش بود.

5-  دو دفاع میانی استقلال در این بازی فوق العاده بودند و تمام توپهای پشت دفاع و یا پاسهای ترکیبی هافبکهای السد را به خوبی جمع کردند.

بازی شب گذشته استقلال علیمنصور برای من یادآور بازیهای درخشان پرسپولیس سال گذشته برانکو بود و اگر تیم مدیریتی این باشگاه حمایتی همچون حریف سنتی خود از او بعمل آورند قطعا در فصل بعد حرفهای بسیاری برای گفتن خواهد داشت.

۱۷ ۵  
آی اسپورت
2017-02-08 20:01:00
نظر دهید

۵ نظر
علی
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۲۳
سبک استقلال توی این بازی شباهت زیادی با سبک اکبر میثاقبان داشت!!
وحيد
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۲:۱۸
شما دوغتو بنوش!
فرحان روستای خسروی عربخانه بیرجند
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۰۹
2 و 3 اوكی بقیه نه
۱
mohammad mahdi
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵، ۰۹:۳۲
و مهمترینش جو استادیوم آزادی .
۳
reza
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۴۸
واسه چی وقتی یک کارشناس خبره میاد یه نظر کارشناسی میده لنگیها ما تحتشون بد جور جر میخوره و آتیش میگیره خب لامصب لنگی اون کارشناس بره دوغشو بخوره کی بیاد به تو لنگی بفهمونه تو فوتبال دنیا چه خبره؟پس یکم سعی کن به نظرات مردم احترام بزاری
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر