فهرست
آنالیز داوری پرسپولیس-گسترش/ 2پنالتی و اخراج
آنالیز داوری پرسپولیس-گسترش/ 2پنالتی و اخراج

آنالیز داوری پرسپولیس-گسترش/ 2پنالتی و اخراج

آی اسپورت- قضاوت احمد صالحی در بازی پرسپولیس و گسترش فولاد طبق روال همیشگی داوری های او پر بود از اشتباهات مهم و تاثیرگذار. صالحی به قدری بد سوت زد که باعث شده همه کارشناسان روی اشتباهات او متفق القول باشند.

 

سعید مظفری زاده: 2 پنالتی و یک اخراج

در دقیقه 5، احمد صالحی به اشتباه خطای هند بازیکن گسترش را اعلام نکرد. در دقیقه 18، داور خطای هند بازیکن گسترش فولاد را اعلام کرد که با وجود اعتراض بازیکنان پرسپولیس برای دادن کارت زرد به بازیکن حریف، او به درستی از این موضوع خودداری کرد چراکه با وجود قوانین جدید داوری خطای هند تنها در صورتی می تواند کارت زرد داشته باشد که روند حمله تیم حریف قطع شود که در این صحنه اینچنین نبود. صالحی در این بازی در تشخیص خطاها چندان موفق نبود. او در دقیقه 23 ، خطای مدافع و دروازه بان گسترش روی طارمی را ندید تا پرسپولیس از یک ضربه پنالتی محروم شود. صالحی در دقیقه 36 به درستی خطای مسعود ابراهیم زاده را با کارت زرد جریمه کرد. در دقیقه 63 داور می توانست خطای بازیکن گسترش فولاد را که اجازه حمله به جلال حسینی نداده بود را با کارت زرد جریمه کند. در این صحنه عدم اخطار به او باعث اعتراض حسینی شد که درنهایت این بازیکن کارت زرد گرفت. در دقیقه 75 تصیم عالی کمک داور مبنی بر آفساید اعلام نکردن باعث گل اول پرسپولیس شد. در دقیقه 81 با وجود اینکه داور کارت زرد دوم را به مسعود ابراهیم زاده داد، او را اخراج نکرد تا عملکردش حسابی باعث اعتراض بازیکنان پرسپولیس شد. در این صحنه به نظر می رسد داور چهارم نکاتی را به صالحی گوشزد می کند که اگر در این صحنه تیم داوری اشتباه را به او متذکر نشده باشند، مسئولیت این اشتباه با کل تیم داوری است و در غیر اینصورت مسئولیت با خود صالحی است. صالحی در دقیقه 88 هم یک پنالتی صحیح دیگر را روی طارمی اعلام نکرد.

 

نوذر رودنیل: 2 پنالتی و یک اخراج

در نیمه اول داور یک پنالتی کاملا‌ واضح را به سود پرسپولیس  نگرفت اما اوج اشتباهات صالحی در نیمه دوم بود. در تصاویر تلویزیونی دیدیم که او در دقیقه 35 به مسعود ابراهیم ‌زاده کارت زرد نشان داد و در دقیقه 85 به دلیل نشان دادن کارت زرد دوم باید به او کارت قرمز نشان می ‌داد. آنچه که ما از تصاویر تلویزیونی دیدیم این بود که ابراهیم ‌زاده دو کارت زرد گرفته است. به همین دلیل هم بازیکنان پرسپولیس به داور معترض بودند. امیدواریم که همه ما اشتباه کرده باشیم و داور درست تصمیم گرفته باشد که بعید است. در دقیقه 88 هم طارمی با خطای مدافعان گسترش سرنگون شد و داور این پنالتی را هم ندید. گلی هم که طارمی به ثمر رساند کاملا درست بود و آفساید نبود. 

۱۰ ۵  
آی اسپورت
2017-01-23 20:56:00
نظر دهید

۵ نظر
محمد
دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۰۹
کمیته داوران وجدانا این داوری بود. قرار است به قلعه نوعی یک قهرمانی دیگر بدهند. در عصر ارتباطات دیگر ممکن نیست. همانگونه که پایش از استقلال قطع شد. اینبار از فوتبال قطع می شود.
سایت مزدور کیروشی پور
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۰۳:۴۹
خوبه اینو منعکس کردین :)))
۳
Sirous
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۰۵:۰۱
توروخدا همه ویدیو ورزش سه در مورد دو کارت زرد ابراهیم زاده را ببینید. اگر توهم زده بودم بگید دیوانم ولی اگر شک کردید یه کاری بخاطر این فساد بکنید. همه یکبار دیگه ویدیو را ببینند. بخدا داور آگاهانه ابراهیم زاده را اخراج نکرد. بعد از خطای دوم سریع کارت زرد را در میاره ولی وقتی نزدیک بازیکن میشه یه نگاه به کمالوند که میکنه تازه میفهمه بازیکن کارت زرد داره. کامل مشخصه هول میشه و با دست چپش کارت را نشون کمالوند میده که یعنی دیگه کارت را در آوردم. ولی از اونجایی که انگار عزمش واسه متوقف کردن پرسپولیس جزمه، از سر استیصال ،اشتباه دوم را میکنه و یک لحظه تصمیم میگیره کارت را بطرف بازیکن شماره چهارده گسترش بگیره تا ببینه میتونه وانمود کنه کارت را بخاطر اعتراض به کس دیگه ای بده یا نه. با اینکه کارت و صورتش را طرف بازیکن شماره چهارده میگیره ولی فورا میفهمه که این قصه هم خریدار نخواهد داشت و ترجیح میده انتقادات واسه اشتباه دو کارت دادن به یکنفر و اخراج نکردنش را به جون بخره ولی از تصمیمش برای اخراج نکردن نگذره. بخدا ده بار ویدیو را دیدم، واسه من واضحه که داور تصمیمش برای اخراج نکردن آگاهانه بوده. بنده پرسپولیسی هم هستم ولی طرفدارای دیگر تیمها با این ذهنیت قضاوتم نکنند. اگر کسی به برداشت من رسید شمارا به خدا قسم هر کار میتونید بکنید تاریشه فساد تو فوتبال خشکانده بشه.
۶ ۱
علی
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۱۸
کاملا درست میگی. من فکر می کردم فردوسی پور دیشب به این موضوع اشاره کنه ولی بهرحال برای همه کاملا واضح بود. فساد تو این فوتبال مال امروز و دیروز نیست همیشه نیم فصل دوم پر از کثافتکاری بوده و الان هم تازه شروع شده، باید منتظر بیش از اینها باشیم.
شما ببین دیروز سر تیم سیاه جامگان رو هم خیلی راحت و وقیحانه بریدن تا آقای فرکی که قیافه اخلاق مدار می گیره بیاد بگه برد ما قابل پیش بینی بود! لابد وقتی بیرون زمین تصمیم گرفته شده قابل پیش بینی بوده دیگه!
ولی اون طفلک ها صداشون به جایی نمیرسه و آخر فصل هم باید برن لیگ یک، از الان معلومه.
۲
بهنامرزاقی
چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۱۱
لعنت به هرچی آدم مفسد که تو این مملکت دارن حق و ناحق میکنن با این کاراشون ورزشم به گند کشیدن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر