فهرست
از اعتماد به نفس تا استیصال؛ تمسخر نویر!
از اعتماد به نفس تا استیصال؛ تمسخر نویر!

از اعتماد به نفس تا استیصال؛ تمسخر نویر!

آی اسپورت - مانوئل نویر، دروازه‌‌بان آلمانی بایرن مونیخ جمعه شب مقابل پادربورن مرتکب اشتباه عجیبی شد. ورای توانایی‌های فوق‌العاده درون دروازه و مهار توپ‌های بسیار دشوار، مانوئل نویر در سال‌های اخیر همیشه در خروج از دروازه و بازی با توپ نمایش درخشانی داشته و بارها در نقش سوئیپر برای تیمش بازیسازی و حتی خلق موقعیت کرده است. اوج درخشش مانوئل نویر در جام جهانی 2014 و دیدار مقابل الجزایر بود که او بارها خروج‌های موفقی از دروازه داشته و موقعیت‌های بازیکنان حریف را دفع می‌کرد. اما جمعه شب و در دیدار مقابل پادربورن، مانوئل نویر مرتکب اشتباه عجیبی شد که می‌توانست منجر به از دست رفتن دو امتیاز حساس برای تیمش شود.

مانوئل نویر در سمت چپ زمین خروج کرد اما دنیس سربنی توپ را به زیبایی از او گرفته و با حرکت در عرض و جا گذاشتن مدافعان بایرن مونیخ، در نهایت دروازه این تیم را باز کرد و مانوئل نویر در رقم خوردن این گل نقشی اساسی ایفا کرد. البته به قول خودش، او بارها این کار را انجام داده و از صد بار، یک بار آن نیز اینگونه پیش رفت و موجب باز شدن دروازه بایرن شده است. البته مانوئل نویر خوش‌شانس بود که رابرت لواندوفسکی باز هم در اوج قرار داشته و در نهایت موفق شد با باز کردن دروازه پادربورن در نیمه دوم، این سه امتیاز حساس را به حساب بایرن مونیخ واریز کند.

البته کاربران شبکه‌های اجتماعی به این اشتباه عجیب مانوئل نویر واکنش نشان داده و برخی مدعی شدند دوران افت این دروازه‌بان فرا رسیده است. انتقادی که البته به دور از واقعیت بوده، زیرا مانوئل نویر امسال در حال سپری کردن یکی از بهترین فصول دوران ورزشی‌اش است. مانوئل نویر گفت: «از صد بازی که این کار را کرده‌ام 99 بار جواب داده است. این یک موقعیت 50-50 بود، اگر روی بازیکن حریف خطا می‌کردم اخراج می‌شدم. این نیز بخشی از سبک فوتبال من بوده و چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد.» هانسی فلیک سرمربی بایرن هم درباره اشتباه نویر در این بازی گفت: «از دید من او بهترین دروازه‌بان جهان است و همینگونه هم باقی می‌ماند. او در بهترین فرم قرار دارد، دوباره پیشرفت کرده است و برابر کلن فوق‌العاده بود.»

کارل هاینس رومنیگه رئیس باشگاه بایرن هم درباره نویر گفت: «نیازی نیست که در مورد میزان فوق‌العاده بودن او بحث کنیم اما باید بدانید که ما در ابتدا باید با بازیکنان صحبت کنیم. من عملکرد دروازه‌بانانی نظیر سپ مایر، اولیور کان و حالا مانوئل نویر را دیده‌ام. من بیشترین احترام را برای سپ و اولیور قائل هستم؛ آنها واقعا در سطح جهانی بودند اما کاری که مانوئل انجام داده، چیز دیگری است. او پست دروازه‌بانی را وارد سطح جدیدی کرد. مانوئل بهترین دروازه‌بانی است که تا به حال دیده‌ام.»

نویر البته در دو هفته گذشته نمایش‌های فوق‌العاده‌ای داشته و نباید اشتباه او مقابل پادربورن را بزرگنمایی کرد. مانوئل نویر نقش مهمی در پیروزی ابتدای هفته بایرن مونیخ برابر کلن ایفا کرده و مانند هفته‌های اخیر درخشان ظاهر شد. در دقیقه 62 و زمانیکه بازی با سه گل به سود بایرن مونیخ در جریان بود، در یک صحنه مارک اوت و مانوئل نویر برای رسیدن به توپ هر دو به سمت یکدیگر هجوم آورند؛ مانند صحنه‌ای فیلم اکشن «گرمای سرخ» مانند دو اتوبوس به سمت یکدیگر حرکت کردند. در این فیلم کلاسیک از سال 1988، آرنولد در نقش پلیس شوروی در حال تعقیب گانگسترها در شیکاگو است، اما در آخرین لحظه مانع سقوط اتوبوس می‌شود و نویر نیز در این صحنه توپ را گرفت، اوت نیز به موقع از برخورد جلوگیری کرد. هر دو اتوبوس بدون خطر کار را تمام کردند. ژورم بواتنگ، مدافع بایرن مونیخ در توییتر، نویر را به عنوان بهترین بازیکن این بازی معرفی کرد و همچنین مدعی شد نویر «بدون شک بهترین دروازه‌بان جهان» است. پیتر گولکسی، سنگربان مجارستانی لایپزیش اظهار داشت «نویر حرفه دروازه‌بانی را به سطح جدیدی رسانده است، در سراسر جهان در ده سال گذشته هیچ کس بهتر از او نبوده است.»

 

     
آی اسپورت
2020-02-22 18:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر