فهرست
خدا را شکر؛ هیچ‌کس تقصیری نداشت
خدا را شکر؛ هیچ‌کس تقصیری نداشت

خدا را شکر؛ هیچ‌کس تقصیری نداشت

آی اسپورت – استیناف حکم به برائت حیدر بهاروند، سعید فتاحی و محمدکاظم طالقانی از تمام اتهامات انتسابی داد و آن‌ها می‌توانند به فعالیت در بالاترین هرم تصمیم‌گیری در فوتبال و حفظ جایگاهی که داشتند، ادامه دهند. این در حالی است که حکم اولیه کمیته اخلاق، محرومیت تعلیقی و سپس محرومیت سنگین برای هر سه نفر بود. کمیته استیناف با استناد به آیین‌نامه فدراسیون فوتبال و کد‌های انضباطی فیفا حکم برائت را صادر کرد و صالحی نیز در مصاحبه اش گفت: «آنچه به این سه نفر منتسب شده، بی‌اعتنایی به صحبت‌های نمایندگان امنیتی استان، عدم مکاتبه با اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان، سوءمدیریت در مدیریت تماشاگران و تأخیر چند ساعته در برگزاری مسابقه بود و در نهایت با انتساب این تخلفات محرز شد که به فوتبال کشور خدشه وارد شده، اما اتفاقاتی که در فینال جام‌حذفی رخ داد، به آقایانی که محکوم شدند ربطی نداشته است.»

باید بابت رفع محرومیت این سه نفر تبریک بگوییم، اما سؤال اینجاست که اگر اتفاقات زشت و تلخ فینال تقصیر سازمان لیگ و مسئولانش نبوده، پس چه کسی مقصر است؟ چه کسی آن فاجعه را برعهده می‌گیرد؟ بالاخره یک نفر یا ارگان، مسئول آن اتفاقات بوده؛ پس چرا معرفی نمی‌شود؟ تا به حال هر کس که به عنوان مقصر از سوی کمیته‌های مختلف مطرح بود، تبرئه شد، اما این موضوع نباید باعث پاک شدن خاطرات تلخ برگزاری آن بازی شود. باید مقصران اصلی شناسایی و معرفی شوند تا شاید در آینده، با مدیریت بهتر، از تکرار آن جلوگیری شود. البته کاش مسئولان امر به این سؤال ساده هم جواب می‌دادند که چرا ورزشگاه‌های آزادی تهران، یادگار امام تبریز، نقش جهان اصفهان و... در حین و بعد از بازی‌های حساس، شبیه میزانسن فیلم‌های هالیوودی می‌شد؟ آیا در فصل جدید نیز شاهد این اتفاقات خواهیم بود؟ چرا این اتفاقات زیر پوست فوتبال رقم می‌خورد و حالا که به لطف خداوند و احکام کمیته استیناف مشخص شده، سازمان لیگ هیچ تقصیری نداشت، پس چه کسی مقصر این اتفاقات است؟ 

 

خبر ورزشی

  ۱  
آی اسپورت
2019-07-20 11:59:00
نظر دهید

۱ نظر
مکتب لنگیسم
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸، ۱۷:۵۲
تو این فوتبال پاکو تمیز ایران هر کسی که بخواد حقشو از سوگولی حکومت بگیره محروم و محکومه، مالک سپیدرود یکی از صد ها نمونس، ولی کسی که به هر روشی بخواد حقو به لنگ بده عزیزه، این یه قانونه
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر