فهرست
خاموشی مرد حماسه‌ساز؛ گوچی یک سال بدون گلِ ملی
خاموشی مرد حماسه‌ساز؛ گوچی یک سال بدون گلِ ملی

خاموشی مرد حماسه‌ساز؛ گوچی یک سال بدون گلِ ملی

آی اسپورت- گوچی بعد از نقش اول صعود ایران به جام جهانی ۲۰۱۴، تنها گل تیم کی‌روش را هم در جام جهانی به ثمر رساند. ولی از آن روز تا به حال ایران در ۳۶ مسابقه بازی کرد که قوچان‌نژاد فقط در چهار بازی گل زد. تیم ملی در سالی که برای صعود به جام‌جهانی نیازی به معجزه نداشت، خبری از گل‌های آقای منجی هم نبود. 

رضا قوچان‌نژاد در اولین دقیقه بازی با ونزوئلا فرصت داشت که هجدهمین گل ملی‌اش را بزند. ولی باز هم بی‌دقتی‌اش مانع از گل زدن شد. قوچان‌نژاد خیلی وقت است که برای تیم ملی گل نمی‌زند. آخرین گل گوچی در دیدارهای رسمی، به اولین بازی تیم ملی در مرحله گروهی برمی‌گردد. گلی که با اشتباه دروازه‌بان قطر و به لطف پاسی که به انصاری‌فرد داد، زده شد. از آن روز تا به حال هنوز قوچان‌نژاد در دیدارهای رسمی گلی برای تیم ملی نزده است. آن گل در تاریخ ۱۱ شهریور ۹۵ زده شد. ایران در این مدت ۹ دیدار رسمی برگزار کرد که هشت گل هم زد ولی سهم قوچان‌نژاد در این تعداد گل عدد صفر بود. گوچی در این مدت کمتر از سه رقیب دیگرش هم بازی کرد و کی‌روش مثل قبل به او اعتماد نمی‌کند. بعد از بازی اولی که قوچان‌نژاد گل زد، او در ۲۳۵ دقیقه دیگر هم در بازی‌های رسمی حضور داشت ولی گل نزد. در این مدت طارمی در هشت بازی به میدان رفت که مجموعا ۵۳۰ دقیقه بازی کرد. بعد از طارمی، نوبت به سردار آزمون می‌رسد که بیشترین حضور در زمین را دارد. سردار در هفت مسابقه با مجموع دقایق ۴۸۴ به میدان رفت. فقط کریم انصاری‌فرد از رضا قوچان‌نژاد کمتر بازی کرده است. کریم فقط هفتاد دقیقه بعد از بازی اول، بازی کرد.

اگر بازی‌های دوستانه را هم به همین بازی‌های رسمی اضافه کنیم، حالا شانزده مسابقه از گل قوچان‌نژاد به قطر می‌گذرد. در این مدت رضا فقط در برد هشت گله ایران مقابل گینه‌نو سهیم بود و در هیچ کدام از پانزده مسابقه دیگر گلی نزد. در حالی که در همین مدت، سردار آزمون ۷ گل زد، طارمی و انصاری‌فرد هم هر کدام چهار گل ‌زدند. هشت بازیکن مختلف در ۲۱ گل ایران سهیم بودند. حتی بازیکنانی مانند جلال حسینی و رامین رضاییان و یا سامان قدوس هم گل زدند.

وبسایت نود

۸۶ ۲  
آی اسپورت
2017-11-14 19:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
امیرعباس
سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۵۰
حالا باید دید و بررسی کرد این لیگ هلند دیگه چه لیگ دربو داغونو بنجلیه که این بابا که اصلا گلزنی یادش رفته چطوری اونجا جزو بهترین گلزنای لیگه ....بیخود نیست که هلند مدتهاست از سطح اول فوتبال جهان دور شده !!!)
فروبی
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۰۴:۲۵
تنها دلیلش بازی نکردنش هست وگرنه هیچ شکی تو گلزن بودن رضا وجود نداره. این تایمی که بازی کرده معمولا یه ربع بیست دقیقه تو هر بازی بوده و یا زمانی که بازیکنای اصلی تو ترکیب نبودن
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر