فهرست
فرهاد مجیدی: اگر دخالت نکنند موفق می‌شویم
فرهاد مجیدی: اگر دخالت نکنند موفق می‌شویم

فرهاد مجیدی: اگر دخالت نکنند موفق می‌شویم

آی اسپورت - فرهاد مجیدی سرمربی تیم ملی المپیک ایران پس از انجام دو بازی تدارکاتی در ازبکستان با وجود دو شکست مقابل حریفان همچنان با روحیه و امیدوار صحبت می کند. مجیدی که اهل مصاحبه نیست در مکالمه ای کوتاه با کمی گلایه از شرایطی که در آن قرار دارد صحبت می کند و عقیده دارد بهتر است در کارش دخالتی صورت نگیرد و او با استقلال کامل کار را پیش ببرد. حرف های مجیدی یک نکته عجیب دارد؛ اینکه او قصد تغییر در اسکواد تیم امید را دارد. گفت وگو را بخوانید و ببینید که چرا ...

آقای مجیدی، در فاصله چهار ماه تا شروع رقابتهای انتخابی المپیک توکیو، تیم امید به نظر شما در چه شرایطی قرار دارد؟

من ابتدا درگذشت خانم سحر خدایاری را به همه دختران و زنان سرزمینم، به هواداران استقلال و همه مردمی که بابت این اتفاق تلخ متاثر شدند، تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم همان طور که امروز سخنگوی هیات دولت گفتند هر چه زودتر شرایط حضور زنان که حق طبیعی‌شان است، در استادیوم‌های ایران مهیا شود. درباره تیم امید هم بگویم که در این مدت سه اردو برگزار شد. سعی کردم از نفراتی استفاده کنم که در یک سال گذشته به تیم امید دعوت شده بودند. از طرفی لیگ برتر هم فقط دو هفته برگزار شده و برای اردوهای بعدی تعداد زیادی از نفرات تغییر خواهند کرد. با تمام احترامی که برای کادرفنی قبلی قائلم به نظرم در لیگ ایران بازیکنان بهتر و باکیفیتی حضور دارند که جایشان در تیم امید خالی بوده.

قرار بود شما دستیار خارجی انتخاب کنید اما گویا امید نمازی به کادرفنی اضافه شد.

اولین دستیار خارجی که جهت عقد قرارداد معرفی کردم، سانچز مربی آکادمی اسپانیول بود اما فدراسیون اصرار داشت که قرارداد ۶ ماهه ببندد و سانچز به عنوان یک مربی حرفه‌ای خواستار قرارداد یک ساله شد که فدراسیون نپذیرفت. بعد از این یک دستیار صربستانی معرفی کردم که ۸ سال سابقه کار در آکادمی رئال مادرید داشته و سرمربی تیم زیر ۲۳ سال ترکمنستان هم بوده که متاسفانه مورد تایید قرار نگرفت و بعضی از اعضای کمیته فنی مثل آقای اکبر محمدی با حضور این مربی مخالفت کردند! برای من جای سوال است که چطور افرادی که رزومه خاصی ندارند درباره حضور یک دستیار خارجی بارزومه در تیم امید مخالفت می‌کنند. البته آنها خودشان گزینه‌هایی را درنظر داشتند که مورد تایید من قرار نگرفت.

امید نمازی، جهت دستیاری به تیم امید اضافه شد. این انتخاب شما بوده؟

من باوجود مخالفت‌های غیرمنطقی و غیر حرفه‌ای بعضی از اعضای کمیته فنی و اطرافیان، شرایط فدراسیون را درک کردم و خودم با آقای نمازی مذاکره کردم و از ایشان خواستم که در راه المپیک در کنار ما باشند.

بازی با ازبکستان چطور بود؟

ابتدا باید از فدراسیون تشکر کنم که شرایط این دو بازی دوستانه را فراهم کرد. ازبکستان تیم بسیار خوبی است و از نظر کیفی فعلا جلوتر از ما هستند. به نظرم ازبکستان، مدعی جدی صعود به المپیک است و ما نیاز داریم که تغییرات زیادی در نفرات انتخابی ایجاد کنیم و به تغییر استراتژی نیاز داریم. من حتما طی هفته‌های آینده با بررسی دقیق بازیکنان جدیدی را برای اردوی بعدی به تیم امید دعوت خواهم کرد.

از صحبتهای شما می‌توان نتیجه گرفت که تا به امروز نفرات دعوت شده به تیم امید با نظر کمیته فنی و مسؤولان تیم امید انجام شده.

من روز اولی که آمدم قول دادم همه تلاشم را برای صعود به المپیک انجام بدهم و حالا هم به غیر از این فکر نمی‌کنم اما اگر دخالت نکنند و اجازه بدهند من کارم را انجام بدهم با نفراتی که خودم دعوت خواهم کرد شرایط بهتری رقم خواهد خورد. مطمئنم که آقای تاج با نگاه حمایتی و مثبتی که نسبت به تیم امید دارند، با دستورات و اقدامات لازم به مسائل و مشکلات رسیدگی خواهند کرد.

  

ورزش سه

۲ ۴  
آی اسپورت
2019-09-11 17:49:00
نظر دهید

۴ نظر
الف لام
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸، ۱۸:۴۴
مرتیکه دوپینگی از الان واسه گند زدن دنبال بهانه اس !!!! این تیم امید با فرهاد جک تری دی هیچی نمی شه !! سگ کرانچار شرف داره به این یارو !
۲
رضا
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸، ۱۹:۳۰
این چیه گذاشتن؟ مگه تیم امید موش ازمایشگاهیه ؟کاش میفهمیدم چطور افراد بی کارنامه سرمربی تیم امید میشن .
صادق
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸، ۲۱:۳۷
انتخاب فرهاد درست نبود. اما بازی های تیم کرانچار هم واقعاً بی کیفیت بود. یعنی اگه نمیدونستی کی رو نیمکت نشسته ، با دیدن بازی فکر میکردی علی پروین رو نیمکت نشسته. فدراسیون یه جوری میخواست تیم امید رو از سرش باز کنه. حتی حاضر نبود برای یحیی و قلعه پول خرج کنه. پس بهترین راه قایم شدن پشت یه چهره محبوب بود. فرهاد نباید قبول میکرد :(
صادق
چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸، ۲۱:۴۰
با این شرایط و افت فنی بازیکن های این رده سنی نسبت به دوره های گذشته، انتظار معجزه هم نباید داشت. انصافاً ما تو این 4 سال چیکار کردیم که بخوایم نتایجمون نسبت به دوره قبل فرق کنه ؟ همین که این دوره هم آخرین دوره المپیکی فوتبال هست به نظرم اهمیتش رو حداقل برای فدراسیون خیلی کمرنگ کرده. با تمام این تفاسیر ، بهترین گزینه منصوریان بود. با استراتژی و سبک بازیش میشد امیدوارتر بود. حیف :(
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر