فهرست
پرسپولیس- نساجی: پایان نیم‌فصل با صدرنشینی؟
پرسپولیس- نساجی: پایان نیم‌فصل با صدرنشینی؟

پرسپولیس- نساجی: پایان نیم‌فصل با صدرنشینی؟

آی اسپورت - هرچند که دیدارهای هفته شانزدهم لیگ برتر برگزار شده ولی ۳ بازی از نیم فصل نخست به جامانده تا تکلیف قهرمان نیم‌فصل اول مشخص نشده باشد. هرچند که قهرمانی نیم فصل افتخار محسوب نمی‌شود ولی از نظر ثبت در تاریخ حائز اهمیت است. قهرمان نیم فصل اول این بازیها از خلال دو بازی پرسپولیس با نساجی و سپاهان برابر صنعت نفت مشخص می‌شود. قهرمان ۳ دوره اخیر لیگ در اواسط فصل قافله را به سایر مدعیان باخت ولی ۴ پیروزی پیاپی این تیم را به بالای جدول و در کنار سپاهان صدرنشین رساند. اگر سرخپوشان برابر نساجی امتیاز بیشتری از آنچه که سپاهان مقابل صنعت نفت آماده کسب کند بدست بیاورد بهترین تیم نیمه اول لیگ خواهد شد. صعود به نیمه‌نهایی جام حذفی و قهرمانی نیم‌فصل تعطیلات زمستانی رویایی را برای شاگردان کالدرون رقم خواهد زد.

موقعیت مناسب پرسپولیس در جدول رده‌بندی بیش از هرچیز مدیون بازیهای خارج از خانه است و این تیم در خانه توقعات را برآورده نکرده و با یک بازی کمتر نسبت به سایر رقبا در رتبه هفتم است. پیروزی در این مسابقه می‌تواند وضعیت پرسپولیس در بازیهای خانگی را بهبود ببخشد. البته اوضاع نساجی هم در بازیهای خارج از خانه مساعد نیست و این تیم خارج از خانه بردی نداشته و در ۳ بازی اخیر گلی نزده است. رضا مهاجری سرمربی نساجی هیچ‌گاه مقابل پرسپولیس به پیروزی دست نیافته و صاحب ۴ تساوی و متحمل ۴ شکست شده است.

نساجی هفته گذشته پس از ۱۰ بازی موفق به کسب پیروزی شد تا با روحیه‌ای مطلوب پا به این دیدار بگذارد ولی اوضاع این تیم چندان مساعد نیست رضا علیاری، نوید عاشوری، میلاد سرلک و حسن جعفری به دلیل عدم دریافت مطالبات قرارداد خود را با باشگاه یک طرفه فسخ کردند که این اقدام از سوی سازمان لیگ غیرقانونی اعلام شد و به فاصله دو روز به بازی علیاری و عاشوری به تمرینات نساجی بازگشتند به جز این نساجی دو بازیکن ثابت خود یعنی رضا دهقانی و علی شجاعی را به دلیل همراهی با تیم ملی امید در اختیار ندارد.

در فهرست بازیکنان نساجی نام ۴ بازیکن که سابقه عضویت در پرسپولیس را دارند به چشم میخورد. محمد قاضی، محمد عباس‌زاده، مهرداد کفشگری و علیرضا حقیقی این بازیکنان هستند. بازگشت علیرضا حقیقی به استادیوم آزادی و رویارویی با تیم سابق خود یکی از جذابترین نکات این بازی خواهد بود. حقیقی در فوتبال ایران در پرسپولیس چهره شد و پس از آن به تیم ملی و فوتبال اروپا راه یافت. گلر سابق تیم ملی نساجی را برای ادامه فوتبال خود انتخاب کرده است. حقیقی که سابقه کاپیتانی پرسپولیس را هم دارد ۷۴ بار با پیراهن پرسپولیس در لیگ برتر به میدان رفته بود.

رتبه در جدول

پرسپولیس: ۲

نساجی: ۱۰

نتیجه ۵ بازی آخر

پرسپولیس: برد، برد، برد، برد، باخت

نساجی: برد، مساوی، باخت،مساوی، باخت

نتیجه بازی آخر در لیگ

پرسپولیس: پارس جنوبی ۰ – ۱ پرسپولیس

نساجی: نساجی ۱-۰ گل گهر سیرجان

بهترین گلزن

پرسپولیس: مهدی ترابی با ۷ گل

نساجی: علی شجاعی و محمد عباس زاده با ۳ گل

نود

     
آی اسپورت
2019-12-26 18:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر